żywa choinka

Artykuły - żywa choinka (4)

 • Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Blisko 70 proc. ankietowanych kupi w tym roku choinkę. Ponad połowa osób z tej grupy zainwestuje w sztuczną, a niespełna 40 proc. sprawi sobie żywą. Zwolennicy naturalnych drzewek głównie podnoszą aspekt ekologii - 38 proc. Wskazują też na tradycję - 37 proc. Plastikowy iglak cieszy się większym zainteresowaniem, bo jest tańszy - 49 proc. Może również posłużyć na kolejne święta - 32 proc. Ponadto jest bardziej dostępny - 11 proc. Takie są wyniki badania Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix.
 • Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Polacy obchodzący Święta Bożego Narodzenia co roku zastanawiają się nad tym, jaką choinkę wybrać. Tradycyjnie dzielimy się na dwie grupy - zwolenników choinek prawdziwych oraz tych, którzy wolą sztuczne drzewka. Wpływ na decyzję ma cena, zapach, wygląd, ochrona środowiska oraz rodzina. Czy nasz wybór jest obiektywny? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom prawdziwych i sztucznych choinek.
 • Ekologiczna choinka to żywa choinka

  Ekologiczna choinka to żywa choinka

  Ekolodzy nie uznają sztucznych choinek. Namawiają do kupowania choinek żywych oraz do robienia domowych ozdób. Jeżeli ekologów posłuchamy, to po świętach nie zasypiemy środowiska stosami śmieci.
 • 50 tys. ludzi stworzyło żywą choinkę

  Około 50 tys. ludzi ze święcącymi przedmiotami w rękach stworzyło w sobotę żywą choinkę w mieście Kaohsiung na południu Tajwanu.

Filmy - żywa choinka (1)

 • Ryzyko posiadania drzewka świątecznego

  Eksperci ostrzegają, że wystarczy minuta, żeby świąteczne drzewko zamieniło się w płonącą pochodnię. Ogień szybko rozprzestrzenia się po pokoju, podpala zasłony i meble. Eksperyment widoczny na nagraniu ma być przestrogą przed zbliżającymi się świętami. Inżynierowie z Uniwersytetu w Massachusetts zainscenizowali pożar, używając choinki, która nie była podlewana przez 3 tygodnie. To miało oddać warunki, jakie często panują w naszych domach już po świętach. W samych Stanach Zjednoczonych rocznie wybucha 210 pożarów, których bezpośrednią przyczyną są choinki. Ginie w nich średnio siedem osób. Aby zapobiec nieszczęściu należy regularnie podlewać drzewko i nie stawiać go blisko grzejników.