InteriaTV - zyski

Filmy - Zyski (3)

  • Niskie stopy odbierają zyski z lokat

    Inwestorzy, którzy przez ostatnie lata trzymali oszczędności w bezpiecznych inwestycjach, zaczynają na nich tracić. Dlatego eksperci radzą, by przenieść część kapitału w akcje. Zbyt duże zaangażowanie na giełdzie też może sporo kosztować – w warunkach długotrwałej deflacji zyski firm spadają, a co za tym idzie, ich giełdowa wycena również nie jest pewna. Zdaniem prezesa Noble Funds TFI, Mariusza Staniszewskiego, sensowny udział akcji w portfelu to 40-50 procent.
  • Mieli igrzyska. Co im z tego zostało?

    Letnie igrzyska olimpijskie 2012 były ogromnym sukcesem dla goszczącego je Londynu i całej Wielkiej Brytanii. Zdaniem polityków, Zjednoczone Królestwo zarobiło na ich organizacji aż 10 miliardów funtów. W zaniedbane i opuszczone wcześniej dzielnice Londynu wstąpiło nowe życie, a mieszkańcy miasta zaczęli ponoć masowo uprawiać sport... Wygląda na to, że igrzyska to żyła złota dla miasta-gospodarza. Ale czy rzeczywiście tak ogromne przedsięwzięcie nie ma żadnych ciemnych stron?
  • Gospodarcze efekty Euro słabsze niż oczekiwano?

    Oczekiwania co do wpływu Euro 2012 na polską gospodarkę były bardzo duże. Inwestowano w drogi, kolej i obiekty sportowe. Na zwiększone zyski liczyli usługodawcy. Dziś już wiadomo, że wymierne efekty Euro mogą być słabsze. Komentuje prof. Elżbieta Mączyńska (źródło: Newseria).