Fakty - Życie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Życie (Film (1999)[Life] Reż.Ted Demme) ,

Artykuły - Życie (1416)

 • Clint Eastwood uratował życie mężczyźnie

  Słynny amerykański aktor, Clint Eastwood uratował życie mężczyźnie.
 • Chinka przeżyła 15 dni w nieczynnej studni

  38-letnia Su Qixiu po 15 dniach została odnaleziona w nieczynnej, głębokiej na cztery metry studni, do której wpadła. Kobieta przez ten czas żywiła się kukurydzą i piła deszczówkę - poinformowała w środę lokalna prasa chińska.
 • Życie jak droga (za kierownicą)

  Życie jak droga (za kierownicą)

  "Nie będziemy mieć porządnych katolików, dopóki ludzie nie zaczną przestrzegać przepisów na drodze. Łamanie zasad ruchu drogowego to łamanie przykazań Bożych". Słyszymy o tym od przynajmniej kilku lat, dlatego nie sposób nie zapytać wreszcie: jak się ma pobożność do przepisów, a ludzkie życie do prowadzenia samochodu?
 • "Nasz Dziennik": Zastraszyć obrońców życia

  Telewizja Trwam, Radio Maryja, "Nasz Dziennik" znalazły się na cenzurowanym Europejskiego Parlamentarnego Forum ds. Populacji i Rozwoju. Ta organizacja, promująca m. in. antykoncepcję i aborcję, piętnuje osoby, media i organizacje broniące życia i rodziny.
 • W życie weszła ustawa zakazująca adopcji dzieci do USA

  Kontrowersyjna ustawa, która zakazuje Amerykanom adopcji dzieci rosyjskich, podpisana 28 grudnia przez prezydenta Rosji Władimira Putina, weszła w życie we wtorek, 1 stycznia - poinformowały rosyjskie media.
 • Kowal: Ręce precz od okien życia!

  Kowal: Ręce precz od okien życia!

  Ręce precz od okien życia! - apeluje europoseł Paweł Kowal. To jego odpowiedź na inicjatywę Komitetu Praw Dziecka ONZ, który zapowiedział, że zwróci się do Parlamentu Europejskiego o wydanie zakazu funkcjonowania tzw. okien życia. Jako jeden z powodów urzędnicy ONZ podają, że dzieci mają prawo do poznania swoich rodziców, a pozostawione w takich miejscach, są tego prawa pozbawione.
 • Wiara w każdej dziedzinie życia

  O wyzwaniach dla współczesnego Kościoła z abp. Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim, rozmawia ks. Przemysław Węgrzyn.
 • Trzy lata jak całe życie

  Trzy lata to niewiele, ale kiedy słucha się opowieści KSM-owiczów, aż trudno uwierzyć, że ich wspomnienia dotyczą tylko trzech lat. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej, do którego należeli, nauczyło ich wiele, ale przede wszystkim tego, że są wartości, których nigdy nie wolno się wyprzeć.
 • Życie po życiu. Neurobiologia o doświadczeniach bliskich śmierci

  Życie po życiu. Neurobiologia o doświadczeniach bliskich śmierci

  Ludzie od zawsze zastanawiali się, czy istnieje jakaś forma życia po śmierci. Liczne religie przekonują, że śmierć nie jest kresem egzystencji. Koncepcje teologiczne wspierane są przez relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną i tzw. doświadczenia bliskie śmierci: widziały jasne światło w tunelu, miały wrażenie, że przebywały poza swoim ciałem i spotkały się z duchami. A co o tych zadziwiających zjawiskach można powiedzieć z perspektywy badań neurobiologicznych?
 • Hamas: Rozejm w Strefie Gazy zostanie zawarty

  Hamas: Rozejm w Strefie Gazy zostanie zawarty

  Rozejm w Strefie Gazy zostanie ogłoszony we wtorek o godzinie 20 (czasu polskiego), a wejdzie w życie o godzinie 23 (czasu polskiego) - poinformował przedstawiciel Hamasu Ajman Taha. Izrael mówi jednak, że porozumienia jeszcze nie sfinalizowano.