menway - Życie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Życie (Film (1999)[Life] Reż.Ted Demme) ,

Artykuły - Życie (210)

 • Genetycy bawią się w Boga

  Genetycy bawią się w Boga

  Stworzenie sztucznego życia od lat stanowi wyzwanie dla genetyków. Craig Venter, który w 1992 r. założył The Institute for Genomic Research, twierdził, że zdołał osiągnąć ten cel. Czy to prawda? Czy możliwe jest stworzenie sztucznego życia? Czyżby Craig Venter aspirował do roli współczesnego demiurga?
 • Droga pod ścianę śmierci

  Droga pod ścianę śmierci

  Życie Mariana Ocetkiewicza to doskonały materiał na sensacyjny film.
 • Prehistoryczne potwory żyją do dziś?

  Prehistoryczne potwory żyją do dziś?

  Opowieści o zagadkowych zwierzętach napływają wciąż z wysp Papui Nowej Gwinei. Sprawa tą zajął się amerykański kryptozoolog Jonathan Whitcomb, który sporządził szczegółowy raport na temat domniemanych dinozaurów, które miały przetrwać w tym egzotycznym regionie świata.
 • Polak potrafi... cieszyć się życiem

  Polak potrafi... cieszyć się życiem

  Wyniki badania dotyczącego jakości życia Polaków pokazały, że 3/4 naszych rodaków jest zadowolonych z wielu aspektów swojego życia.
 • Naukowa lista przebojów

  Naukowa lista przebojów

  Przedstawiamy siedem najbardziej ambitnych projektów naukowych współczesnych czasów. Sumy, jakie w nie zainwestowano przyprawiają o ból głowy, ale czy którykolwiek z nich ma szansę zmienić nasze życie?
 • Silne kobiety, słabi mężczyźni i ich seks

  Silne kobiety, słabi mężczyźni i ich seks

  Jak sobie radzi współczesny mężczyzna z rosnącą pozycją kobiet i czy ta silna ich pozycja przekłada się na życie seksualne w związkach? Sprawdź!
 • On nie chce uprawiać ze mną seksu

  On nie chce uprawiać ze mną seksu

  Jestem kobietą i mam 20 lat. Moje życie seksualne zaczęłam 2 lata temu i kontynuuje je z tym samym partnerem, z którym straciłam dziewictwo. Kochamy się, lecz przez ostatni rok praktycznie w ogóle nie uprawiamy seksu.
 • Gen długowieczności nie istnieje!

  Gen długowieczności nie istnieje!

  Prof. Filipe Cabreiro wykazał, że istnienie genu długowieczności jest mitem. Z przeprowadzonego przez portugalskiego badacza studium wynika, że pewien wpływ na dłuższe życie może mieć gen odpowiedzialny za rozwój komórek nerwowych, lecz nie białka sirtuin.
 • Gdzie jest mój orgazm?!

  Gdzie jest mój orgazm?!

  Mam 21 lat i problemy z uzyskaniem orgazmu podczas stosunku z partnerem. Życie seksualne rozpoczęłam dopiero trzy miesiące temu.
 • Kochanie, będziesz tatą!

  Kochanie, będziesz tatą!

  Eksplozja radości, lęk, niedowierzanie, a może panika? Bez względu na to, jak zareagujesz na tę wiadomość, jedno jest pewne: twoje życie się zmieni.