zwolniony

Artykuły - Zwolniony (682)

 • Lekarze rodzinni o e-zwolnieniach: Będą kłopoty

  - Zastanawiamy się jak będzie wyglądać e-zwolnienie na wizycie domowej lekarskiej, a jak, kiedy akurat nie będzie prądu w przychodni - mówi dr Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
 • General Electric zwolni 12 000 pracowników

  General Electric zwolni 12 000 pracowników

  General Electric, światowy potentat przemysłowy, zwolni 12 000 pracowników w oddziale energetycznym. To 18 proc. ogółu zatrudnionych w całym świecie.
 • Bank ING zwolni 7000 pracowników

  Bank ING zwolni 7000 pracowników

  ING Group (w Polsce ma Bank Śląski, teraz tanieje 0,6 proc.) zwolni 7000 pracowników. Do 2021 r. chce zaoszczędzić w ten sposób 900 mln euro. Zwolnieni to ok. 12 proc. całej siły roboczej holenderskiej grupy. Wypiera ich elektronika.
 • Commerzbank zwolni 9600 pracowników. Akcje zanurkowały

  Commerzbank zwolni 9600 pracowników. Akcje zanurkowały

  Commerzbank - drugi bank w Niemczech - zwolni 9600 pracowników (z 51 300) i pierwszy raz nie wypłaci dywidendy (nagrody z zysku dla akcjonariuszy). Dzisiaj akcje na giełdzie we Frankfurcie tanieją o 3,38 proc. do 5,493 euro.
 • Jurgiel: Reforma systemu bezpieczeństwa żywności bez zwolnień?

  Jurgiel: Reforma systemu bezpieczeństwa żywności bez zwolnień?

  Konsolidacja instytucji nadzorujących bezpieczeństwo żywności nie będzie skutkowała zwolnieniami - zapewnił szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel w poniedziałek w Poznaniu. Jak wskazał, cel reformy to poprawa efektywności i niepomnażanie kontroli.
 • Ericsson zamyka fabryki w Szwecji, zwolni 3000 osób

  Ericsson zamyka fabryki w Szwecji, zwolni 3000 osób

  Ericsson, szwedzki gigant elektroniczny, zamknie w swoim kraju dwie ostatnie fabryki i zwolni 3000 osób. Motywem są oszczędności. Informuje o tym dzisiejsze wydanie dziennika "Svenska Dagbladet".
 • Jasne kryteria doboru do zwolnienia

  Jasne kryteria doboru do zwolnienia

  Wypowiadając umowę o pracę na czas nieokreślony pracodawca musi wskazać przyczynę wypowiedzenia. Zazwyczaj powoływane są okoliczności leżące po stronie pracodawcy lub pracownika związane z określoną sytuacją faktyczną, np. z likwidacją etatu, reorganizacją działu czy wadliwym wykonywaniem obowiązków przez pracownika. Zwolnienie większej grupy pracowników w podobnej sytuacji powinno jednak skłonić pracodawcę do poszerzenia informacji o przyczynach rozwiązania umowy o wskazanie zastosowanych przez niego kryteriów do zwolnienia.
 • Zwolnienie z podatku od psów nie dla każdego seniora

  Zwolnienie z podatku od psów nie dla każdego seniora

  Podatek od psów to opłata gminna, ale interpretacje o tym, jak należy go stosować, wydaje minister finansów. I właśnie ukazała się wykładnia, według której nie każdej osobie powyżej 65. roku życia należy się zwolnienie z podatku.
 • Zwolnienie z cesji

  Raport bieżący nr 49/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 42/2016 z dnia 10.08.2016 r., Zarząd Action S.A. w restrukturyzacji (Spółka, Emitent) informuje, iż otrzymał od HSBC Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie informacje o skierowaniu do kontrahentów Spółki instrukcji dotyczącej płatności, w której Bank wskazał, iż w nawiązaniu do zawiadomień uprzednio wysłanych przez Bank do kontrahentów Emitenta (Cedenta
 • Rząd: Zwolnienie z akcyzy nie dla "trucicieli"

  Rząd: Zwolnienie z akcyzy nie dla "trucicieli"

  Zakłady energochłonne wykorzystujące wyroby węglowe do celów opałowych, jeśli nadal będą chciały korzystać ze zwolnienia od akcyzy, będą musiały mieć systemy związane z ochroną środowiska lub zwiększaniem efektywności energetycznej - zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, przyjęty we wtorek przez rząd.

Filmy - Zwolniony (1)

 • Misiewicz zwolniony z MON?! Sprzeczne informacje

  Bartłomiej Misiewicz nie jest już rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej. Definitywnie odchodzi z resortu - dowiedział się dziennikarz radia RMF FM Robert Mazurek. Informację tą zdementował jednak sam MON w lakonicznym wpisie na portalu społecznościowym Twitter: "Dementujemy doniesienia medialne. W sprawie Misiewicza nic się nie zmieniło. Rzecznik przebywa na urlopie."