zwolnienia grupowe

Artykuły - Zwolnienia grupowe (156)

 • Zwolnienia grupowe w Tesco Polska mogą objąć do 600 osób

  Zwolnienia grupowe w Tesco Polska mogą objąć do 600 osób

  2 lutego br. Tesco poinformowało, że zamknie 18 nierentownych sklepów. Z treści pisma, które otrzymali związkowcy OZ NSZZ "Solidarność" przy Tesco Polska Sp. z o.o., wynika, że zwolnienia grupowe mogą objąć do 600 osób.
 • Tesco zamknie w Polsce 18 sklepów. Szykują się kolejne zwolnienia grupowe

  Tesco zamknie w Polsce 18 sklepów. Szykują się kolejne zwolnienia grupowe

  O godzinie 13 zakończyło się dzisiejsze spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami. Jak poinformowała redakcję portalu dlahandlu.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca "Solidarności", w sieci zajdą duże zmiany organizacyjne. - Zapowiedziano, że kolejnych 18 sklepów zostanie zamkniętych. Już dziś rozpoczęły się konsultacje w sprawie zwolnień grupowych, rozmowy te będą kontynuowane 14 lutego - mówi Jakubowska.
 • Skanska zwolni w Polsce 2500 pracowników

  Skanska zwolni w Polsce 2500 pracowników

  Jeden z największych koncernów budowlanych w Europie przeprowadzi głęboką restrukturyzację, która najbardziej bolesna będzie w Polsce.
 • Kimberly-Clark planuje zwolnić do 5,5 tys. osób

  Kimberly-Clark planuje zwolnić do 5,5 tys. osób

  Amerykański producent artykułów higienicznych Kimberly-Clark zwolni od 5 tys. do 5,5 tys. osób w ramach strategii obniżania kosztów działalności - podała we wtorek agencja AP.
 • Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Nowa ustawą kadrową zwolnią 1200 urzędników
 • Zwolnienia grupowe w Rafako obejmą do 276 osób

  Zwolnienia grupowe w Rafako obejmą do 276 osób

  Spółka Rafako, po konsultacjach z zakładowymi organizacjami związkowymi, ustaliła, że liczba osób objętych zwolnieniem grupowym wynosić będzie maksymalnie 276 osób - podało Rafako. Zwolnienia zostaną przeprowadzone do 31 lipca 2018 r.
 • Tesco Polska zwolni nawet 400 pracowników

  Tesco Polska zwolni nawet 400 pracowników

  Tesco Polska Sp. z o.o. zawiadomiła o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. - Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w Biurze Głównym w Tesco Polska. Zwolnienia z pracy obejmą maksymalnie 400 pracowników zatrudnionych w strukturach Biura Głównego - poinformowała spółka.
 • Zautomatyzują dużą liczbę miejsc pracy, bo pracownicy i tak zachowują się jak roboty

  Zautomatyzują dużą liczbę miejsc pracy, bo pracownicy i tak zachowują się jak roboty

  Deutsche Bank - jedna z największych na świecie instytucji finansowych - przystosowuje się do zastąpienia dużej części siły roboczej robotami. Prezes Deutsche Bank John Cryan ostrzegł, że "duża liczba" osób straci pracę.
 • Kto zatrudni pracowników Tesco?

  Kto zatrudni pracowników Tesco?

  Nawet kilkaset osób może stracić pracę. Tesco zapowiedziało, że zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe. Pracownicy sieci zapewne długo bez pracy nie zostaną. Gdzie znajdą pracę i na co mogą liczyć?
 • PZU planuje zwolnienia grupowe; restrukturyzacja ma objąć do 1944 osób

  PZU planuje zwolnienia grupowe; restrukturyzacja ma objąć do 1944 osób

  PZU podjęło decyzję o kontynuacji restrukturyzacji zatrudnienia w grupie PZU i w spółce zależnej PZU na Życie - podał ubezpieczyciel w komunikacie. Restrukturyzacja ma rozpocząć się 24 marca i potrwać do 18 grudnia 2017 r., a objętych nią ma zostać do 1944 osób.

Filmy - Zwolnienia grupowe (4)

 • Prezes Grupy Azoty: Zwolnień grupowych nie będzie

  Przyłączenie Zakładów Azotowych w Puławach do Grupy Azoty nie oznacza zwolnień grupowych w firmie – zapewnia prezes Grupy, Jerzy Marciniak. Firmy przygotowują się do fuzji, na którą zgodę wydała w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska. Po połączeniu polska grupa będzie drugim największym producentem nawozów w Europie.
 • Firmy zwalniają, UE płaci

  EuroparlTV: Komisja Europejska przeznaczy ponad 31 mln euro z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji na pomoc pracownikom zwolnionym w ostatnich latach przez europejskie koncerny - czy to z powodu kryzysu, czy to na skutek przenoszenia działalności poza terytorium UE. Pieniądze te przeznaczone zostaną na szkolenia oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy lub zakładaniu własnej działalności. Czy to krok w dobrym kierunku? A może KE powinna raczej skoncentrować swoje wysiłki na ochronie istniejących miejsc pracy?
 • Deutsche Bank Polska: Zwolnień nie planujemy

  Zwolnienia zapowiedziało już kilka banków, m.in. Citi Handlowy i Nordea - i to mimo tego, że polski sektor bankowy radzi sobie całkiem nieźle. Jednak, jak zapewnia prezes Deutsche Bank Polska Krzysztof Kalicki, pracownicy banku mogą na razie spać spokojnie.
 • Netia deklaruje pomoc zwolnionym pracownikom

  Zlikwidujemy 519 etatów, a 129 kolejnym zmienimy umowy - zapowiada prezes Netii, Mirosław Godlewski. Wypowiedzenia będą wręczane już w czerwcu. Władze spółki deklarują, że przedłużą zwolnionym ubezpieczenia zdrowotne i pomogą znaleźć nowe zatrudnienie.