Motoryzacja - zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (9)

 • Zwierzę, śmiertelne zagrożenie

  Zwierzę, śmiertelne zagrożenie

  Dwudziestokilogramowa sarna przy prędkości samochodu wynoszącej 100 km/h uderzy w pojazd z siłą przedmiotu o wadze blisko pół tony.
 • Uwaga na dzikie zwierzęta!

  Uwaga na dzikie zwierzęta!

  Kolizja samochodu z przebiegającą przez drogę sarną, dzikiem czy jeleniem może okazać się katastrofalna nie tylko dla kierowcy i dzikiej zwierzyny.
 • A2: Kierowcy gwiżdżą na zwierzęta

  A2: Kierowcy gwiżdżą na zwierzęta

  6,5 tys. specjalnych gwizdków, które emitują ultradźwięki i odstraszają zwierzęta, trafiło do kierowców przejeżdżających wczoraj przez płatny odcinek autostrady A2 w Wielkopolsce.
 • Uwaga na konie na drodze!

  Uwaga na konie na drodze!

  Stado koni pojawiło się rano na drodze krajowej numer 3 między Świnoujściem a Międzyzdrojami w Zachodniopomorskiem.
 • Przydrożne wilcze oczy...

  Przydrożne wilcze oczy...

  Drogowcy na trasach północno-wschodniej Polski testują "wilcze oczy", czyli światełka odblaskowe, które mają odstraszać dzikie zwierzęta od dróg. Dotychczasowe doświadczenia drogowców wskazują, że na trasach, na których zamontowano odblaski, liczba wypadków z udziałem zwierząt spadła niemal do zera.
 • Krowa złapana na radar...

  Krowa złapana na radar...

  W listach do naszej redakcji poruszacie dręczące Was problemy. Tym razem publikujemy list dotyczący... zwierząt na drogach.
 • Porsche i tury

  Porsche i tury

  Na terenach należących do lipskich zakładów Porsche hodowane są... tury. Pierwsze zwierzęta zostały przeniesione na były poligon, gdzie do ich dyspozycji jest obecnie około 70 hektarów, wiosną 2002 roku.
 • Zwierzęta bez OC

  Zwierzęta bez OC

  Co roku na drogach dochodzi do tysięcy zdarzeń, w których wybiegające z lasu zwierzęta zderzają się z autami. Koszty remontu samochodu są duże, a wciąż brakuje wykładni, kto ma wypłacić odszkodowanie.
 • Uwaga: rogacz na drodze

  Uwaga: rogacz na drodze

  Jesień to okres, w którym leśne zwierzęta masowo wychodzą na drogi; przemieszczają się między lasami i polami. To czas, którego nie lubią przede wszystkim ubezpieczalnie, narażone na wypłaty większych odszkodowań. Problem dotyczy większości europejskich państw, tak też jest i w Niemczech.