menway - zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (21)

 • Zarabiają maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Zarabiają maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Każdemu z nas raduje się serce, kiedy w Internecie ogląda bohaterskie akcje przypadkowych osób, ratujących życie bezbronnych zwierząt. Często wysyłamy nawet datki takim jednostkom. Jednak niewiele osób zdaję sobie sprawę, ile procent takich nagrań faktycznie niesie pomoc tym stworzeniom. Coraz więcej osób wykorzystuje naszą naiwność i okalecza niewinne zwierzęta, tylko po to, aby zarobić niemałe pieniądze.
 • Mangusta. Urocze stworzenie, morderca węży

  Mangusta. Urocze stworzenie, morderca węży

  Mangusty były czczone w starożytnym Egipcie jako zwierzęta święte. Wiele osób uważa je za najodważniejsze w świecie zwierząt. Często atakują jadowite węże, kończą w ten sposób ich żywot, a elementem ich diety są również m.in. jaszczurki, skorpiony czy jaja krokodyli.
 • Salpa. Przeźroczyste stworzenie nie z tego świata

  Salpa. Przeźroczyste stworzenie nie z tego świata

  Mówi się, że oceany znajdujące się na Ziemi są bardziej tajemnicze i niedostępne niż Księżyc. Jednym z powodów potwierdzających tę tezę są salpy – niesamowite zwierzęta z gromady sprzągli, które swoim wyglądem przyciągają i fascynują tłumy.
 • Bracia w rozumie: Czy da się porozmawiać z szympansem?

  Bracia w rozumie: Czy da się porozmawiać z szympansem?

  Od dawna wiadomo, że zwierzęta potrafią komunikować się między sobą za pomocą dźwięków, postawy ciała czy charakterystycznych gestów. Do niedawna świat nauki zdecydowanie odrzucał myśl, jakoby zwierzę, nawet wysoko rozwinięte, było w stanie nauczyć się rozmawiać z człowiekiem w ludzkim języku!
 • ​Wystarczy kropla krwi, by zwabić rekina? Mark Rober sprawdził, czy to prawda

  ​Wystarczy kropla krwi, by zwabić rekina? Mark Rober sprawdził, czy to prawda

  Każdy, kto oglądał film "Szczęki" lub chociażby "Gdzie jest Nemo?" wie, że krew działa na rekiny niczym narkotyk. Mark Rober, postanowił sprawdzić, czy faktycznie wystarczy tylko jedna jej kropla, abyśmy stali się celem numer jeden omamionego osoczem żarłacza...
 • Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Ludzie-wilki, ludzie-nietoperze, ludzie-ryby... Od wieków tego typu chimery budziły grozę, pojawiając się w legendach i mitach. Nie wszystkie jednak są wyłącznie tworem fantazji. Wiele z nich to efekt genetycznych mutacji oraz... oryginalnej mody.
 • Na jakich ludzi uważać w pracy, czyli folwark zwierzęcy

  Na jakich ludzi uważać w pracy, czyli folwark zwierzęcy

  Sęp, lis, krowa - to tylko niektóre ze zwierząt, jakie możesz spotkać w pracy. Nie wiesz, jak się z nimi obchodzić? Masz zoofobię? Nic się nie martw, od czego masz nas! Z przymrużeniem oka podpowiemy ci, jak rozpoznać kilka gatunków i czym je karmić.
 • Nie gryzą, nie żądlą, a i tak są zabójcami

  Nie gryzą, nie żądlą, a i tak są zabójcami

  Jak otruć czy też sparaliżować wroga lub ofiarę? Zwierzęta mają na to wiele sposobów.
 • Najstarsze zwierzęta wyglądały jak piłeczki

  Najstarsze zwierzęta wyglądały jak piłeczki

  Najstarsze zwierzęta na Ziemi wyglądały jak mikroskopijne piłeczki futbolowe.
 • Najbardziej tajemnicze zwierzęta świata

  Najbardziej tajemnicze zwierzęta świata

  Nowoczesne metody genetyki molekularnej pozwalają naukowcom na odnajdywanie nowych gatunków także tam, gdzie by się tego nie spodziewali, np. na targowiskach czy w marketach z żywnością. Jak wygląda pierwsza ósemka najciekawszych odkryć z ostatnich lat?