zwierzęta domowe

Artykuły - Zwierzęta domowe (16)

 • Podczas pandemii, zwierzęta też powinny się od siebie dystansować

  Podczas pandemii, zwierzęta też powinny się od siebie dystansować

  ​W związku z pandemią COVID-19 zwierzęta domowe też powinny się dystansować - twierdzi Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), Zwierzęta domowe nie powinny wchodzić w interakcję z ludźmi lub innymi zwierzętami poza najbliższym otoczeniem. Koty powinny być w miarę możliwości trzymane w pomieszczeniach zamkniętych, a psy przebywać na smyczy podczas spaceru.
 • Garlic 2.0 - pierwszy sklonowany kot na świecie

  Garlic 2.0 - pierwszy sklonowany kot na świecie

  Kiedy Huang Yu dowiedziała się o śmierci swojego 2,5-letniego kota o imieniu Garlic, wiedziała, że chce kolejnego, ale dokładnie takiego samego. Postanowiła sklonować swojego milusińskiego. Tak powstał Garlic 2.0, pierwszy sklonowany kot na świecie.
 • Groźne choroby, którymi możemy zarazić się od psów i kotów

  Groźne choroby, którymi możemy zarazić się od psów i kotów

  Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zwierzęta domowe świetnie poprawiają humor, potrafią rozczulić do łez i często stają się najlepszym przyjacielem człowieka.
 • Wkrótce powstanie tłumacz języka zwierząt

  Wkrótce powstanie tłumacz języka zwierząt

  W ciągu najbliższych 10 lat na rynku może się pojawić tłumacz języka zwierząt domowych. Nie, to nie scenariusz kolejnego odcinka "Czarnego lustra".
 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).
 • Koty są równie inteligentne jak psy

  Koty są równie inteligentne jak psy

  Japońscy naukowcy zakwestionowali powszechnie panujące przekonanie, że psy są inteligentniejsze od kotów.
 • O czym śnią psy i koty?

  O czym śnią psy i koty?

  Psy i koty także mają sny. Ich treść zaskoczy niejednego posiadacza milusińskiego czworonoga.
 • Koty wpływają korzystnie na zdrowie ludzi

  Koty wpływają korzystnie na zdrowie ludzi

  Naukowy eksperyment dowiódł, że koty wykazują zdolności lecznicze wobec ludzi. W badaniu wzięło udział dziesięć tysięcy ochotników, którzy posiadali w domu koty. Pomiary stanu zdrowia właścicieli wykazały, że koty wpływają korzystnie na zdrowie swoich opiekunów.
 • Ponad 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe w Polsce

  Ponad 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe w Polsce

  Według badań, właściciele psów, kotów w Polsce wydali na wymianę i naprawę urządzeń mobilnych zniszczonych przez pupili ponad miliard złotych w ciągu ostatnich pięciu lat.
 • Wydadzą 55 miliardów USD na swoich pupili

  Wydadzą 55 miliardów USD na swoich pupili

  Według American Pet Products Association obywatele USA wydadzą w 2013 roku 55,5 mld USD na swoich futrzastych, skrzydlatych i pływających pupili.

Filmy - Zwierzęta domowe (16)

 • Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa?

  Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? W „Dzień Dobry TVN” wyjaśnił to weterynarz Franek Paśko. Jak wyprowadzać psa na spacer w czasie kwarantanny? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zaprzyjaźnić ze sobą zwierzęta domowe?

  Od wieków ludzi zwierzolubnych dzieli się na psiarzy i kociarzy. Utarło się, że kot i pies w jednym domu to gwarantowana katastrofa. Wszystko ze względu na różnice charakterów obu gatunków. Jak zaprzyjaźnić zwierzęta domowe? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała behawiorystka Jagna Kudła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy buty dla psa na zimę to dobry pomysł?

  W dzisiejszych czasach wiele sklepów w swojej ofercie posiada ubrania dla czworonogów. Zimą szczególnie ważne dla psa są buty, które przydadzą się w mroźne dni, a także po zabiegach i i operacjach. W studiu „Dzień Dobry TVN” behawiorysta psów Radek Ekwiński opowiedział o tym, jak zadbać o nasze zwierzęta podczas zimowych spacerów. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zrozumieć psią rzeczywistość?

  W programie „Dzień Dobry Wakacje” Zofia Zaniewska-Wojtków oraz Piotr Wojtków opowiedzieli o tym, jak zbudować relację ze swoim psem. Behawioryści są również autorami książki „Słuchając psa”, dzięki której możemy dowiedzieć się, w jaki sposób zrozumieć naszych czworonogich przyjaciół oraz jak nauczyć się ich słuchać. (Dzień Dobry TVN/x-news)