zwierzęta domowe

Artykuły - Zwierzęta domowe (21)

 • HRE o ciekawych skutkach pandemii

  HRE o ciekawych skutkach pandemii

  Wybuch popytu na nieruchomości rekreacyjne, mniejsza liczba rozwodów, ogromny wzrost zainteresowania adopcjami zwierząt, to tylko kilka ze zmian, które zaszły w związku z epidemią w Polsce - wynika z opublikowanej wczoraj analizy HRE Investments.
 • Właściciele zwierząt chorują dwa razy rzadziej

  Właściciele zwierząt chorują dwa razy rzadziej

  Wszyscy wiemy, że opieka nad zwierzęciem rozwija empatię oraz niweluje poczucie osamotnienia. Pozytywny wpływ posiadania pupila wykracza wszelako poza poprawę nastroju. Jak wynika z najnowszego badania, właściciele zwierząt są średnio aż o 50 proc. zdrowsi niż ludzie, którzy ich nie mają.
 • Podczas pandemii, zwierzęta też powinny się od siebie dystansować

  Podczas pandemii, zwierzęta też powinny się od siebie dystansować

  ​W związku z pandemią COVID-19 zwierzęta domowe też powinny się dystansować - twierdzi Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), Zwierzęta domowe nie powinny wchodzić w interakcję z ludźmi lub innymi zwierzętami poza najbliższym otoczeniem. Koty powinny być w miarę możliwości trzymane w pomieszczeniach zamkniętych, a psy przebywać na smyczy podczas spaceru.
 • Garlic 2.0 - pierwszy sklonowany kot na świecie

  Garlic 2.0 - pierwszy sklonowany kot na świecie

  Kiedy Huang Yu dowiedziała się o śmierci swojego 2,5-letniego kota o imieniu Garlic, wiedziała, że chce kolejnego, ale dokładnie takiego samego. Postanowiła sklonować swojego milusińskiego. Tak powstał Garlic 2.0, pierwszy sklonowany kot na świecie.
 • Groźne choroby, którymi możemy zarazić się od psów i kotów

  Groźne choroby, którymi możemy zarazić się od psów i kotów

  Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zwierzęta domowe świetnie poprawiają humor, potrafią rozczulić do łez i często stają się najlepszym przyjacielem człowieka.
 • Wkrótce powstanie tłumacz języka zwierząt

  Wkrótce powstanie tłumacz języka zwierząt

  W ciągu najbliższych 10 lat na rynku może się pojawić tłumacz języka zwierząt domowych. Nie, to nie scenariusz kolejnego odcinka "Czarnego lustra".
 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).
 • Koty są równie inteligentne jak psy

  Koty są równie inteligentne jak psy

  Japońscy naukowcy zakwestionowali powszechnie panujące przekonanie, że psy są inteligentniejsze od kotów.
 • O czym śnią psy i koty?

  O czym śnią psy i koty?

  Psy i koty także mają sny. Ich treść zaskoczy niejednego posiadacza milusińskiego czworonoga.
 • Koty wpływają korzystnie na zdrowie ludzi

  Koty wpływają korzystnie na zdrowie ludzi

  Naukowy eksperyment dowiódł, że koty wykazują zdolności lecznicze wobec ludzi. W badaniu wzięło udział dziesięć tysięcy ochotników, którzy posiadali w domu koty. Pomiary stanu zdrowia właścicieli wykazały, że koty wpływają korzystnie na zdrowie swoich opiekunów.

Filmy - Zwierzęta domowe (7)

 • Popularne przysmaki, które mogą zaszkodzić pupilowi

  Zwykle rozpieszczamy nasze domowe zwierzaki i kupujemy im ulubione smakołyki, jednak są pokarmy, które mogą im bardzo zaszkodzić, a nawet doprowadzić do śmierci. Niektóre produkty – całkowicie nieszkodliwe dla nas - dla nich są jak trucizna.
 • Jak zrobić prostą zabawkę dla kota?

  Koty to jedne z tych domowych zwierzaków, które uwielbiają zabawę - któż nie lubi od czasu do czasu obejrzeć paru filmików bawiących się kociaków! Żeby zrobić prostą, ale zajmującą zabawkę dla kota, wystarczy parę chwil, nożyczki i karton po pizzy! Zobaczcie, jak ją zrobić - zabawa gwarantowana!
 • Zabawka dla psa ze sznurków - zrób ją sam!

  Psy uwielbiają ganiać podczas spacerów za kijkami, większość też uwielbia gryźć wszystko, co da się gryźć. Świetnym sposobem na zajęcie naszych pupili jest sznurkowa zabawka, którą psy mogą gryźć do woli! Nie musicie wydawać fortuny w sklepach, by zadowolić swojego czworonoga - zróbcie ją samodzielnie w domu!
 • Jaki jest kot? Siedem ciekawostek z życia pupili

  Twój kot uwielbia przesypiać niemal cały dzień? A może jest typowym czyściochem i dba o siebie ze szczególną uwagą? Nie wiesz, jaki ma nastrój? Okazuje się, że humor pupila można odczytać... po prostu z mimiki jego pyszczka. Zobaczcie ciekawostki z życia kotów!