związek

Synonimy:
zwązek, związki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Związek (289)

 • Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  „Miał postawić kolację, zamiast tego zabrał mnie do sklepu z garmażerką”. O najdziwniejszych sposobach na oszczędzanie pieniędzy przez mężczyzn opowiadają ich byłe partnerki.
 • Ludzie, którzy lubią jeść i gotować, łatwiej znajdują partnerów

  Ludzie, którzy lubią jeść i gotować, łatwiej znajdują partnerów

  Popularne powiedzenie, które głosi, że droga do serca wybranka czy wybranki wiedzie przez żołądek, ma głęboki sens. Dowiedli tego naukowcy, którzy stwierdzili, że ludzie mówiący na portalach randkowych o swojej miłości do jedzenia lub zachwalający swoje umiejętności kulinarne, mają większe szanse na znalezienie drugiej połówki.
 • Od romantyków możemy się wiele nauczyć!

  Od romantyków możemy się wiele nauczyć!

  Niepoprawni romantycy zdają się żyć w oderwaniu od rzeczywistości. Wierzą, że spotka ich romantyczna, niemal filmowa miłość. Psychologowie przestrzegają jednak przed potępianiem ich, gdyż posiadają cechy, które warto naśladować. Zwłaszcza romantycy nastawieni na progres, widzący szanse tam, gdzie inni widzą tylko komplikacje.
 • Pięć składowych, bez których związek nie ma szans przetrwać

  Pięć składowych, bez których związek nie ma szans przetrwać

  - Zdrowe i satysfakcjonujące relacje prawie zawsze wymagają konsekwentnej i wytrwałej pracy, szczególnie w zaangażowanych, długotrwałych romantycznych relacjach - mówi licencjonowany psycholog kliniczny Joseph Cilona.
 • W udanym związku musi być udany seks? Seksuolog obala mit

  W udanym związku musi być udany seks? Seksuolog obala mit

  Banałem jest stwierdzenie, że seks jest istotną sferą ludzkiego życia. Poza fizjologicznymi korzyściami, jakich nam dostarcza, jest również sposobem na zacieśnienie więzi z partnerem, zbliżenie do siebie kochających się osób. Czy zatem brak seksu w relacji skazuje ją na porażkę? Wątpliwości rozwiewa Katarzyna Koczułap, psycholożka, seksuolożka i autorka popularnego bloga „Co z tym seksem?”.
 • Pięć najczęściej popełnianych błędów w związkach

  Pięć najczęściej popełnianych błędów w związkach

  Większość nieszczęśliwych par jest nieszczęśliwa w podobny sposób i z podobnych powodów. Mówiąc o relacjach można wskazać pięć najczęstszych błędów, które popełniają partnerzy.

Filmy - Związek (12)

 • Chrapanie jest zagrożeniem dla miłości?

  Zasypiasz a po chwili budzi cię dźwięk przypominający rozpędzony motocykl. Co to za hałas? To chrapanie partnera, który śpi obok? Jak się okazuje, takie dźwięki niekiedy są „niebezpieczne” dla związku. W Wielkiej Brytanii jedna czwarta respondentów przyznała, że śpi oddzielnie, by nie słyszeć hałaśliwie oddychającego w nocy partnera, a połowa zadeklarowała, że chrapanie ma destrukcyjny wpływ na ich związek. - Wiele mówi się o tym, że chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy – rano budzi się on zmęczony, boli go głowa, ma kłopoty z pamięcią i koncentracją, a w ciągu dnia zdarza mu się przysypiać, także w nieodpowiednich i niebezpiecznych okolicznościach, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Do tego u ludzi zmagających się z tą dolegliwością często występuje też bezdech senny, a ten nieleczony może prowadzić do niewydolności serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jak ten problem może wpływać na partnerkę albo partnera – jeżeli jedna z osób w związku głośno chrapie, to zaburza to sen także jej drugiej połówki – podkreśla dr n. med. Marta Held-Ziółkowska, laryngolog ze Szpitala Medicover.
 • Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

  Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie. – Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 1,5 mln par w Polsce, czyli około 3 mln Polaków i Polek, zmaga się z problemem niepłodności. Obciążenia cywilizacyjne, które nas dotykają, czyli życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednie jedzenie, powodują to, że problem ten będzie się cały czas pogłębiał – mówi Monika Juszczuk, ekspertka marki Dr Bocian. Z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” wynika, że 55 proc. Polaków w wieku 20–45 lat unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności lub robi to bardzo sporadycznie. W przypadku, gdy ten temat jest jednak podejmowany, częściej inicjatorkami tych rozmów są kobiety.
 • Co trzecia para w Polsce kłóci się o finanse

  Kwestie finansowe są powodem kłótni aż u 1/3 par w Polsce (33%). U Czechów (29%) i Słowaków (31%) sytuacja wygląda podobnie. W Bułgarii natomiast, nawet co druga kłótnia w związku wynika z problemów związanych z finansami. Pieniądze, zaraz po niewierności, są drugą najczęstszą przyczyną rozstań i rozwodów. Wypowiedź: Kuba Jugo, rzecznik prasowy Profi Credit
 • Marcelina Zawadzka: Nie mam innej miłości poza moim psem

  Nie mam czasu, aby na 100 procent zaangażować się w związek z mężczyzną – deklaruje Marcelina Zawadzka. Byłą Miss Polonia całkowicie pochłania teraz kariera zawodowa i opieka nad suczką Abi. To właśnie przygarnięta ze schroniska 5-letnia Abi jest obecnie największą miłością Marceliny Zawadzkiej. Marcelina Zawadzka przez trzy lata związana była z kierowcą rajdowym Jakubem Przygońskim. Para rozstała się tuż przed wylotem Zawadzkiej na konkurs Miss Universe w 2012 roku. Była Miss Polonia przyznała w wywiadach, że bardzo przeżyła to rozstanie. Obecnie nie jest z nikim związana. - Mam wielu przyjaciół, jest też wiele osób, które mnie adorują, ale na razie wszystko jest na dystans. Już niedługo maj, wiosna, więc mam nadzieję, że się zakocham – mówi piękna Marcelina. Modelka twierdzi, że typ urody mężczyzny nie jest dla niej ważny. Istotne jest natomiast to, by miał w życiu pasję. - To może być nawet wioślarstwo czy składanie klocków Lego, ale żeby ta pasja była. To jest dla mnie najważniejsza cecha, podobnie jak silny charakter; ta osoba musi wiedzieć, czego chce w życiu. Nie mam tak, że musi być blondyn, brunet, kręcone włosy, niski, wysoki. Na razie jednak największą miłością modelki jest 5-letnia suczka o imieniu Abi. Marcelina Zawadzka przygarnęła ją ze schroniska dwa miesiące temu, w dniu świętego Walentego. Jak twierdzi, ujęły ją piękne, błękitne oczy oraz fakt, że została porzucona w Boże Narodzenie. Abi zamieszkała ze swoją nową panią, jej siostrą i kotem.