związek

Synonimy:
zwązek, związki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Związek (514)

 • "Polaków sex powszedni" - fragment książki

  "Polaków sex powszedni" - fragment książki

  22 rzeczywistych bohaterów i 44 prawdziwe historie. Książka Ewy Wąsikowskiej-Tomczyńskiej jest zbiorem rozmów o seksie z Polakami w różnym wieku i o bardzo różnych doświadczeniach. Poniżej publikujemy fragment - zapis rozmowy z 32-letnią Anią, mężatką, mamą 9-letniego syna.
 • ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  Szukasz męża albo zastanawiasz się, czy konkretny kandydat będzie dobrym wyborem? Astrologia przynosi sporo informacji o tym, jakimi mężami będą panowie spod konkretnych znaków zodiaku. Oto szóstka, której lepiej unikać lub dobrze zastanowić się nad ich wyborem.
 • ​Tych rzeczy nie wolno ci robić po seksie!

  ​Tych rzeczy nie wolno ci robić po seksie!

  Seks to nie tylko gra wstępna i stosunek jako taki. Liczy się także to, co po nim. Nieprzemyślane pytanie albo nader szczery komentarz mogą sprawić, że misternie budowana atmosfera pryśnie bezpowrotnie a ty długo będziesz żałować swoich słów.
 • Uważaj na oszustów matrymonialnych

  Uważaj na oszustów matrymonialnych

  Bywa, że w jesieni życia zostajemy same – z różnych powodów. A przecież potrzebujemy ciepła i bliskości. Oszuści potrafią wykorzystać nawet to. Na szczęście są sposoby, by ich rozpoznać.
 • ​Gwiazdorzy, którzy zostali ojcami w późnym wieku

  ​Gwiazdorzy, którzy zostali ojcami w późnym wieku

  Kilka dni temu media obiegła elektryzująca wiadomość, że Richard Gere po raz drugi został ojcem. Elektryzująca - głównie za sprawą wieku aktora, który w sierpniu tego roku będzie obchodził 70. urodziny. Ale ojcostwo w późnym wieku przydarzyło się też wielu innym celebrytom.
 • Osiem dowodów, że związek szkodzi twojemu zdrowiu

  Osiem dowodów, że związek szkodzi twojemu zdrowiu

  Większość ludzi uważa, że lepiej żyć związku niż w samotności, oczywiście pod warunkiem, że jest to związek szczęśliwy, spełniony i rozwijający się. Nauka dostarcza jednak sporo dowodów na to, że miłość może zupełnie poważnie szkodzić naszemu zdrowiu.
 • Kosztuje 12 tysięcy. Zastąpi żonę i kochankę

  Kosztuje 12 tysięcy. Zastąpi żonę i kochankę

  Może mieć włosy w twoim ulubionym kolorze, wybrany wzrost i rozmiar biustu. Jeśli dopłacisz, także piegi i sutki o zamówionym kształcie. W dotyku jest jak prawdziwa kobieta. Mówi, uśmiecha się, uprawia seks. Związki z robotami stają się coraz popularniejsze. I coraz głośniej mówi się, że mogą zagrozić prawdziwym relacjom.
 • Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Z całą pewnością bardzo wiele osób zastanawia, jak ich życie seksualne wypada na tle innych. Czy pary wokół nas uprawiają seks częściej? I co to „częściej” znaczy?
 • ​Seks na stojąco - jakie ma wady, jakie zalety?

  ​Seks na stojąco - jakie ma wady, jakie zalety?

  Jest niezwykle podniecający, pozwala przełamać rutynę, dostarcza mnóstwo wrażeń, które długo pozostają w pamięci. Jednak seks na stojąco ma też swoje ograniczenia, które sprawiają, że nie jest to zabawa dla każdego.
 • ​Pierwsze żony, pierwsi mężowie. Pamiętacie?

  ​Pierwsze żony, pierwsi mężowie. Pamiętacie?

  Dziś wiodą szczęśliwe życie w drugich małżeństwach i chętnie pozują do zdjęć z nową miłością. Ale nie zawsze tak było. Bohaterowie naszej galerii mają na koncie przynajmniej jedną małżeńską porażkę. Pamiętacie ich pierwszych mężów i żony?

Filmy - Związek (19)

 • Dlaczego związki się rozpadają? Odpowiada Miłosz Brzeziński

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził psycholog Miłosz Brzeziński. Specjalista opowiedział, dlaczego rozpadają się związki. - My mamy poczucie, że gdybym ja się bardziej postarał, bardziej napracował lub gdyby ona była inna, to moje życie byłoby lekkie - powiedział psycholog. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Związek dla pieniędzy. Czy może dawać szczęście i satysfakcję?

  Niektórzy do szczęścia zamiast miłości potrzebują pieniędzy, dlatego też szukają partnera o zasobnym portfelu. Czy związek dla pieniędzy może przetrwać i przekształcić się w coś bardziej wartościowego? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział psycholog Piotr Mosak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chrapanie jest zagrożeniem dla miłości?

  Zasypiasz a po chwili budzi cię dźwięk przypominający rozpędzony motocykl. Co to za hałas? To chrapanie partnera, który śpi obok? Jak się okazuje, takie dźwięki niekiedy są „niebezpieczne” dla związku. W Wielkiej Brytanii jedna czwarta respondentów przyznała, że śpi oddzielnie, by nie słyszeć hałaśliwie oddychającego w nocy partnera, a połowa zadeklarowała, że chrapanie ma destrukcyjny wpływ na ich związek. - Wiele mówi się o tym, że chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy – rano budzi się on zmęczony, boli go głowa, ma kłopoty z pamięcią i koncentracją, a w ciągu dnia zdarza mu się przysypiać, także w nieodpowiednich i niebezpiecznych okolicznościach, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Do tego u ludzi zmagających się z tą dolegliwością często występuje też bezdech senny, a ten nieleczony może prowadzić do niewydolności serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jak ten problem może wpływać na partnerkę albo partnera – jeżeli jedna z osób w związku głośno chrapie, to zaburza to sen także jej drugiej połówki – podkreśla dr n. med. Marta Held-Ziółkowska, laryngolog ze Szpitala Medicover.
 • Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

  Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie. – Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 1,5 mln par w Polsce, czyli około 3 mln Polaków i Polek, zmaga się z problemem niepłodności. Obciążenia cywilizacyjne, które nas dotykają, czyli życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednie jedzenie, powodują to, że problem ten będzie się cały czas pogłębiał – mówi Monika Juszczuk, ekspertka marki Dr Bocian. Z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” wynika, że 55 proc. Polaków w wieku 20–45 lat unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności lub robi to bardzo sporadycznie. W przypadku, gdy ten temat jest jednak podejmowany, częściej inicjatorkami tych rozmów są kobiety.