związek

Synonimy:
zwązek, związki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Związek (475)

 • Dziesięć cech szczęśliwych związków

  Dziesięć cech szczęśliwych związków

  Jakie są zwyczaje szczęśliwych par? Poznaj proste sposoby, aby wasz związek kwitł i trwał przez lata.
 • Jak przeżyć ze sobą 50 lat i nadal być razem

  Jak przeżyć ze sobą 50 lat i nadal być razem

  Jak ważna jest rola odpowiedniej komunikacji w budowaniu trwałego związku? Wielu konfliktów udałoby się uniknąć, gdyby tylko w porę wprowadzono zmiany w postępowaniu.
 • Zranić do żywego

  Zranić do żywego

  Czasami najukochańsza osoba potrafi skrzywdzić nas słowem tak mocno i celnie, że boli bardziej niż najbrutalniejszy cios. Nie bez przyczyny mówimy „zranić do żywego”. Czasami tych ran jest tak dużo, granice są przekroczone i potem niestety nie ma już powrotu – do miłości, do związku.
 • Ja tu rządzę!

  Ja tu rządzę!

  Ona zawsze decyduje, on grzecznie słucha. Patologia? Niekoniecznie.
 • Jak ważna dla dzieci jest relacja pomiędzy tatą a mamą

  Jak ważna dla dzieci jest relacja pomiędzy tatą a mamą

  Dziecko jest owocem związku i jest w tym związku najważniejsze. W emocjach zapominamy jednak czasem, jak bardzo możemy na tego malucha oddziaływać.

Filmy - Związek (17)

 • Chrapanie jest zagrożeniem dla miłości?

  Zasypiasz a po chwili budzi cię dźwięk przypominający rozpędzony motocykl. Co to za hałas? To chrapanie partnera, który śpi obok? Jak się okazuje, takie dźwięki niekiedy są „niebezpieczne” dla związku. W Wielkiej Brytanii jedna czwarta respondentów przyznała, że śpi oddzielnie, by nie słyszeć hałaśliwie oddychającego w nocy partnera, a połowa zadeklarowała, że chrapanie ma destrukcyjny wpływ na ich związek. - Wiele mówi się o tym, że chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy – rano budzi się on zmęczony, boli go głowa, ma kłopoty z pamięcią i koncentracją, a w ciągu dnia zdarza mu się przysypiać, także w nieodpowiednich i niebezpiecznych okolicznościach, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Do tego u ludzi zmagających się z tą dolegliwością często występuje też bezdech senny, a ten nieleczony może prowadzić do niewydolności serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jak ten problem może wpływać na partnerkę albo partnera – jeżeli jedna z osób w związku głośno chrapie, to zaburza to sen także jej drugiej połówki – podkreśla dr n. med. Marta Held-Ziółkowska, laryngolog ze Szpitala Medicover.
 • Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

  Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie. – Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 1,5 mln par w Polsce, czyli około 3 mln Polaków i Polek, zmaga się z problemem niepłodności. Obciążenia cywilizacyjne, które nas dotykają, czyli życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednie jedzenie, powodują to, że problem ten będzie się cały czas pogłębiał – mówi Monika Juszczuk, ekspertka marki Dr Bocian. Z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” wynika, że 55 proc. Polaków w wieku 20–45 lat unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności lub robi to bardzo sporadycznie. W przypadku, gdy ten temat jest jednak podejmowany, częściej inicjatorkami tych rozmów są kobiety.
 • Co Marta Radwańska myśli o chłopaku córki?

  Po wygranej, Agnieszce bez wątpienia należy się wypoczynek. Gdzie pojedzie na wakacje? Jak mówi jej mama, nie wiadomo jeszcze, czy wybierze swoje ulubione wyspy, czy - ze względu na brak czasu - uda się na krótki wypoczynek w góry. Jedno jest pewne: mistrzyni niechętnie spędza urlop z mamą. - Woli wypoczywać z koleżankami czy chłopakiem - tłumaczy Marta Radwańska. Jak dodaje, związek Agnieszki jest bardzo udany. Między innymi dlatego, że oboje grają w tenisa.
 • Co trzecia para w Polsce kłóci się o finanse

  Kwestie finansowe są powodem kłótni aż u 1/3 par w Polsce (33%). U Czechów (29%) i Słowaków (31%) sytuacja wygląda podobnie. W Bułgarii natomiast, nawet co druga kłótnia w związku wynika z problemów związanych z finansami. Pieniądze, zaraz po niewierności, są drugą najczęstszą przyczyną rozstań i rozwodów. Wypowiedź: Kuba Jugo, rzecznik prasowy Profi Credit