związek

Synonimy:
zwązek, związki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Związek (480)

 • Sztuka komunikacji. Przepis na rozmowę w związku

  Sztuka komunikacji. Przepis na rozmowę w związku

  Wiele związków rozpada się z banalnej przyczyny. Otóż, ludzie bliscy często nie potrafią się ze sobą komunikować, co nakręca spiralę trudnych emocji.
 • Prosta droga do konfliktu. Komunikacja niewerbalna, sprzężenie zwrotne

  Prosta droga do konfliktu. Komunikacja niewerbalna, sprzężenie zwrotne

  Gdy otworzyła oczy, próbowała sobie przypomnieć, jak się tutaj znalazła. W ubraniu, skulona na fotelu, zasnęła w nocy. Ładunek emocjonalny dał o sobie znać. Wraz z porankiem zaczęły na nowo budzić się emocje, które nabrzmiewały w ostatnich dwóch dniach. Za jakie grzechy?
 • Zaopiekuj się mną. Nadopiekuńczy rodzic i nieporadne dziecko

  Zaopiekuj się mną. Nadopiekuńczy rodzic i nieporadne dziecko

  ​Przecierała oczy ze zmęczenia. Litery na ekranie monitora rozmazywały się. Nie miała już sil. Od dwóch miesięcy godzi pracę, opiekę nad dziećmi i doglądanie chorego ojca z poszukiwaniem pracy dla Maksa. Ledwie żyje. Odczuwa, że brakuje jej sił, ale musi...
 • Ja nie chcę kochać. Czym jest zasada niedostępności?

  Ja nie chcę kochać. Czym jest zasada niedostępności?

  Ewa raz jeszcze ze łzami w oczach czytała treść maila. "Jaka ja byłam głupia! Jaka naiwna!" Zawsze postrzegana jako osoba niedostępna i być może przez to otoczona grupą dobijających się do jej serca mężczyzn. "Być może działała ta nieszczęsna zasada niedostępności" - pomyślała. Dzisiaj tę zasadę doskonale zrozumiała, bo sama wpadła w jej pułapkę. Przez wiele lat samotność jej nie doskwierała. Psycholog tłumaczył, że nigdy nie przeżyła do końca żałoby po Karolu. Pozostał w jej sercu i tym samym nie zrobił miejsca dla kolejnego mężczyzny, do czasu... Wzrok Ewy znów padł na ekran komputera.
 • Aby twój związek trwał. Tworzenie dobrych relacji w małżeństwie

  Aby twój związek trwał. Tworzenie dobrych relacji w małżeństwie

  powiecie, że każdy z nas jest inny, każdy związek jest inny i nie można dawać wszystkim takich samych rad. Oczywiście, macie rację i... jej nie macie. Są pewne uniwersalne wskazówki, które mogą sprawić, aby nasz związek trwał i trwał, i trwał. Pod warunkiem, że będziecie o nich pamiętać i je stosować*.
 • Dziesięć cech szczęśliwych związków

  Dziesięć cech szczęśliwych związków

  Jakie są zwyczaje szczęśliwych par? Poznaj proste sposoby, aby wasz związek kwitł i trwał przez lata.
 • Jak przeżyć ze sobą 50 lat i nadal być razem

  Jak przeżyć ze sobą 50 lat i nadal być razem

  Jak ważna jest rola odpowiedniej komunikacji w budowaniu trwałego związku? Wielu konfliktów udałoby się uniknąć, gdyby tylko w porę wprowadzono zmiany w postępowaniu.
 • Zranić do żywego

  Zranić do żywego

  Czasami najukochańsza osoba potrafi skrzywdzić nas słowem tak mocno i celnie, że boli bardziej niż najbrutalniejszy cios. Nie bez przyczyny mówimy „zranić do żywego”. Czasami tych ran jest tak dużo, granice są przekroczone i potem niestety nie ma już powrotu – do miłości, do związku.

Filmy - Związek (19)

 • Dlaczego związki się rozpadają? Odpowiada Miłosz Brzeziński

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził psycholog Miłosz Brzeziński. Specjalista opowiedział, dlaczego rozpadają się związki. - My mamy poczucie, że gdybym ja się bardziej postarał, bardziej napracował lub gdyby ona była inna, to moje życie byłoby lekkie - powiedział psycholog. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Związek dla pieniędzy. Czy może dawać szczęście i satysfakcję?

  Niektórzy do szczęścia zamiast miłości potrzebują pieniędzy, dlatego też szukają partnera o zasobnym portfelu. Czy związek dla pieniędzy może przetrwać i przekształcić się w coś bardziej wartościowego? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział psycholog Piotr Mosak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chrapanie jest zagrożeniem dla miłości?

  Zasypiasz a po chwili budzi cię dźwięk przypominający rozpędzony motocykl. Co to za hałas? To chrapanie partnera, który śpi obok? Jak się okazuje, takie dźwięki niekiedy są „niebezpieczne” dla związku. W Wielkiej Brytanii jedna czwarta respondentów przyznała, że śpi oddzielnie, by nie słyszeć hałaśliwie oddychającego w nocy partnera, a połowa zadeklarowała, że chrapanie ma destrukcyjny wpływ na ich związek. - Wiele mówi się o tym, że chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy – rano budzi się on zmęczony, boli go głowa, ma kłopoty z pamięcią i koncentracją, a w ciągu dnia zdarza mu się przysypiać, także w nieodpowiednich i niebezpiecznych okolicznościach, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Do tego u ludzi zmagających się z tą dolegliwością często występuje też bezdech senny, a ten nieleczony może prowadzić do niewydolności serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jak ten problem może wpływać na partnerkę albo partnera – jeżeli jedna z osób w związku głośno chrapie, to zaburza to sen także jej drugiej połówki – podkreśla dr n. med. Marta Held-Ziółkowska, laryngolog ze Szpitala Medicover.
 • Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

  Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie. – Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 1,5 mln par w Polsce, czyli około 3 mln Polaków i Polek, zmaga się z problemem niepłodności. Obciążenia cywilizacyjne, które nas dotykają, czyli życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednie jedzenie, powodują to, że problem ten będzie się cały czas pogłębiał – mówi Monika Juszczuk, ekspertka marki Dr Bocian. Z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” wynika, że 55 proc. Polaków w wieku 20–45 lat unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności lub robi to bardzo sporadycznie. W przypadku, gdy ten temat jest jednak podejmowany, częściej inicjatorkami tych rozmów są kobiety.