związek

Synonimy:
zwązek, związki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Związek (496)

 • Oni do siebie pasują! Uczestnicy programów randkowych, którzy powinni być razem

  Oni do siebie pasują! Uczestnicy programów randkowych, którzy powinni być razem

  Kiedyś, by poczuć szybsze bicie serca i dreszczyk emocji, czytywano romanse. Dziś książki zastąpiono… randkowymi programami telewizyjnymi. Takie produkcje jak „Rolnik szuka żony”, „Wyjdź za mnie” czy „Ślub od pierwszego wejrzenia” cieszą się ogromną popularnością, a losy ich bohaterów śledzą miliony Polaków, nawet kilka miesięcy po zakończeniu sezonu.
 • ​Oni byli kiedyś parą. Pamiętacie?

  ​Oni byli kiedyś parą. Pamiętacie?

  Życie gwiazd pełne jest ekscytujących związków, wielkich miłości, burzliwych romansów i równie burzliwych rozstań. Nie brakuje w Polsce celebrytów, którzy zmieniają partnerów tak często, że trudno nie stracić w tym rachuby. Na szczęście są stare zdjęcia! Dzięki nim możemy powspominać związki gwiazd, o których dziś mało kto pamięta.
 • Pięć rzeczy, które podniecają facetów w sypialni

  Pięć rzeczy, które podniecają facetów w sypialni

  ​Z całą pewnością każdy z mężczyzn ma coś, co wyróżnia go jako kochanka - swoje zwyczaje, swoje preferencje. Jeśli jednak chcesz zaimponować mu w sypialni i zastanawiasz się, co mogłoby zrobić na nim wrażenie, mamy dla ciebie małą podpowiedź. Z dużym prawdopodobieństwem twojego faceta podnieca któraś z wymienionych rzeczy. Ewentualnie każda z tej listy.
 • Kto się lubi, ten się czubi?

  Kto się lubi, ten się czubi?

  Nauczyłam się, że ilekroć przeczytam jakiś artykuł w prasie na temat idealnego małżeństwa, zawsze zgodnego, które nigdy się nie kłóci, za jakiś czas muszę uważnie śledzić rubryki towarzyskie, które ogłaszają rozwód tego „wzorcowego” związku.
 • ​Które polskie gwiazdy mają na koncie najwięcej rozwodów?

  ​Które polskie gwiazdy mają na koncie najwięcej rozwodów?

  O tym, że showbiznes nie służy życiowej stabilizacji, wiadomo nie od dziś. Życie w blasku fleszy, pośpiech i napięcie, ciągłe imprezy i sporo pokus nie sprzyjają dobremu porozumieniu, wspólnym celom, a szczególnie - nie sprzyjają wierności. Nie brakuje jednak wśród polskich gwiazd takich, które po rozwodzie stają na ślubnym kobiercu po raz drugi. A potem kolejny. Oto polscy rozwodowi rekordziści.
 • Ilu będziesz mieć mężów? Tylu, co twoja matka

  Ilu będziesz mieć mężów? Tylu, co twoja matka

  Zastanawiasz się, dlaczego wciąż jesteś singielką? Czemu twoje kolejne związki rozpadają się, choć tak wiele sobie po nich obiecywałaś. Jeśli wierzyć najnowszym badaniom, ma to wiele wspólnego z twoją matką i jej związkami.
 • Te znaki zodiaków tworzą najbardziej dobrane pary

  Te znaki zodiaków tworzą najbardziej dobrane pary

  Data naszego urodzenia ma wielki wpływ na to, jacy jesteśmy i kogo upatrujemy sobie na życiowego partnera. Z wielu różnych kombinacji znaków zodiaku my wybraliśmy więc te połączenia, które gwarantują udany związek, dobre wspólne życie i ogień w sypialni. Jesteście wśród nich?
 • Sztuka komunikacji. Przepis na rozmowę w związku

  Sztuka komunikacji. Przepis na rozmowę w związku

  Wiele związków rozpada się z banalnej przyczyny. Otóż, ludzie bliscy często nie potrafią się ze sobą komunikować, co nakręca spiralę trudnych emocji.
 • Prosta droga do konfliktu. Komunikacja niewerbalna, sprzężenie zwrotne

  Prosta droga do konfliktu. Komunikacja niewerbalna, sprzężenie zwrotne

  Gdy otworzyła oczy, próbowała sobie przypomnieć, jak się tutaj znalazła. W ubraniu, skulona na fotelu, zasnęła w nocy. Ładunek emocjonalny dał o sobie znać. Wraz z porankiem zaczęły na nowo budzić się emocje, które nabrzmiewały w ostatnich dwóch dniach. Za jakie grzechy?
 • Zaopiekuj się mną. Nadopiekuńczy rodzic i nieporadne dziecko

  Zaopiekuj się mną. Nadopiekuńczy rodzic i nieporadne dziecko

  ​Przecierała oczy ze zmęczenia. Litery na ekranie monitora rozmazywały się. Nie miała już sil. Od dwóch miesięcy godzi pracę, opiekę nad dziećmi i doglądanie chorego ojca z poszukiwaniem pracy dla Maksa. Ledwie żyje. Odczuwa, że brakuje jej sił, ale musi...

Filmy - Związek (19)

 • Dlaczego związki się rozpadają? Odpowiada Miłosz Brzeziński

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził psycholog Miłosz Brzeziński. Specjalista opowiedział, dlaczego rozpadają się związki. - My mamy poczucie, że gdybym ja się bardziej postarał, bardziej napracował lub gdyby ona była inna, to moje życie byłoby lekkie - powiedział psycholog. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Związek dla pieniędzy. Czy może dawać szczęście i satysfakcję?

  Niektórzy do szczęścia zamiast miłości potrzebują pieniędzy, dlatego też szukają partnera o zasobnym portfelu. Czy związek dla pieniędzy może przetrwać i przekształcić się w coś bardziej wartościowego? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział psycholog Piotr Mosak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chrapanie jest zagrożeniem dla miłości?

  Zasypiasz a po chwili budzi cię dźwięk przypominający rozpędzony motocykl. Co to za hałas? To chrapanie partnera, który śpi obok? Jak się okazuje, takie dźwięki niekiedy są „niebezpieczne” dla związku. W Wielkiej Brytanii jedna czwarta respondentów przyznała, że śpi oddzielnie, by nie słyszeć hałaśliwie oddychającego w nocy partnera, a połowa zadeklarowała, że chrapanie ma destrukcyjny wpływ na ich związek. - Wiele mówi się o tym, że chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy – rano budzi się on zmęczony, boli go głowa, ma kłopoty z pamięcią i koncentracją, a w ciągu dnia zdarza mu się przysypiać, także w nieodpowiednich i niebezpiecznych okolicznościach, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Do tego u ludzi zmagających się z tą dolegliwością często występuje też bezdech senny, a ten nieleczony może prowadzić do niewydolności serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jak ten problem może wpływać na partnerkę albo partnera – jeżeli jedna z osób w związku głośno chrapie, to zaburza to sen także jej drugiej połówki – podkreśla dr n. med. Marta Held-Ziółkowska, laryngolog ze Szpitala Medicover.
 • Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

  Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie. – Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 1,5 mln par w Polsce, czyli około 3 mln Polaków i Polek, zmaga się z problemem niepłodności. Obciążenia cywilizacyjne, które nas dotykają, czyli życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednie jedzenie, powodują to, że problem ten będzie się cały czas pogłębiał – mówi Monika Juszczuk, ekspertka marki Dr Bocian. Z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” wynika, że 55 proc. Polaków w wieku 20–45 lat unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności lub robi to bardzo sporadycznie. W przypadku, gdy ten temat jest jednak podejmowany, częściej inicjatorkami tych rozmów są kobiety.