Nowe Technologie - ZUS

Synonimy:
zakład ubezpieczeń społecznych,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - ZUS (60)

 • ​Strona ZUS nie działa prawidłowo - problem z logowaniem do PUE

  ​Strona ZUS nie działa prawidłowo - problem z logowaniem do PUE

  Strona Zus.pl odnotowuje duże problemy. Witryna ZUS nie działa prawidłowo i wczytuje się powoli. Można spodziewać się problemów z Platformą Usług Elektronicznych (PUE). Jak jest powód tej sytuacji? Próby złożenia wniosków o zwolnienie ze składek w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.
 • ZUS wybiera platformę IBM Z dla zapewnienia bezpieczeństwa danych

  ZUS wybiera platformę IBM Z dla zapewnienia bezpieczeństwa danych

  ZUS wybrał platformę IBM Z, aby zapewnić bezpieczeństwo dla systemu KSI, serca systemu emerytalnego w Polsce. Czteroletnia umowa - zawarta w grudniu 2018 r. - o wartości 70,5 mln zł pozwala zagwarantować dalszy rozwój systemu w ramach strategii ZUS na lata 2016-2020, której celem jest m.in. usprawnienie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
 • Platforma Usług Elektronicznych - czy jest warta wydanych pieniędzy?

  Platforma Usług Elektronicznych - czy jest warta wydanych pieniędzy?

  Ruszyła Platforma Usług Elektronicznych ZUS, kolejny etap cyfryzacji kraju na drodze do ułatwienia obsługi petentów poprzez internet. Projekt kosztował 18 mln złotych. Czy jest jednak wart tej sumy?
 • Podpis elektroniczny wreszcie działa

  Podpis elektroniczny wreszcie działa

  W sześciu polskich miastach - Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie - można "od ręki" załatwić podpis elektroniczny i otrzymać wszystko, co potrzebne do jego stosowania. Dotychczas było to możliwe tylko w Warszawie i mogło wiązać się z kilkudniowym oczekiwaniem.
 • Zabiera ZUS-owi i daje użytkownikom

  Zabiera ZUS-owi i daje użytkownikom

  Czy program Płatnik, który zmonopolizował opcję tworzenia i przesyłania dokumentów do ZUS zostanie obrabowany przez swojego konkurenta - Janosika?
 • ZUS znowu przegrał z Janosikiem

  ZUS znowu przegrał z Janosikiem

  ZUS powinien udostępnić specyfikację protokołu KSI MAIL twórcom otwartej wersji programu Płatnik - uznał sąd okręgowy w Warszawie.
 • 135 mln dla Prokomu od ZUS

  W dniu 20 października 2004 roku Prokom Software SA zawarł z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych umowę o usługę administrowania i eksploatowania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) ZUS. Umowa będzie wykonywana do końca 2005 r. Celem umowy jest kontynuacja usług świadczonych przez Prokom Software SA w ramach poprzednich umów. Całkowita wartość netto kontraktu wynosi 134,8 mln PLN.