Muzyka - zupa

Synonimy:
zupy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zupa (5)

 • Tik-tak i zupa z pomidorów

  Tik-tak i zupa z pomidorów

  Gazpacho "Tick Tock", HWT Records
 • Sugababes i zupa pomidorowa

  Sugababes i zupa pomidorowa

  W piątek, 21 września, w łódzkiej hali MOSiR zaśpiewa popularny brytyjski girlsband Sugababes. Dziewczyny będą główną gwiazdą trwającego właśnie Vena Festival.
 • "Metalowa zupa"

  "Metalowa zupa"

  Hamburski Symphorce nie jest z pewnością najpopularniejszym zespołem na świecie. Nie dysponuje też astronomicznym budżetem, nie ma komfortu pracy gwiazd metalu z najwyższej półki. Nie znaczy to jednak wcale, że ich albumy nie są warte naszej uwagi. Po raz kolejny przekonuje o tym ich szóste pełnowymiarowe dokonanie, wydana pod koniec lutego 2007 roku płyta "Become Death", na której nowocześnie brzmiący heavy metal jest czymś znacznie więcej niż tylko solidnym, niemieckim rzemiosłem.
 • "Przesolona zupa"

  "Przesolona zupa"

  Długo oczekiwany album Kultu, "Poligoni Industrial", wydany w grudniu 2005 roku, spotkał się z mieszanym przyjęciem przez krytykę. Na szczęście dla zespołu Kazika Staszewskiego jak zwykle nie zawiedli fani, którzy już w pierwszym tygodniu po premierze kupili blisko 20 tysięcy egzemplarzy. Płyta powstawała w dosyć szczególnych okolicznościach. Kazik, lider zespołu, miał tym razem inną wizję nagrania utworów niż pozostali członkowie Kultu. Ostatecznie Staszewski ograniczył się więc tylko do zaśpiewania piosenek, a głównym kompozytorem utworów jest gitarzysta Krzysztof "Banan" Banasik. W rozmowie z Arturem Wróblewskim opowiedział on o przebiegu sesji nagraniowej, miejscu Kultu na krajowej scenie muzycznej i planach wydania drugiej części płyty "Poligono Industrial".
 • Zupa a la Def Leppard

  Zupa a la Def Leppard

  Niedawno gościliśmy w Polsce muzyków grupy Def Leppard, który pojawili się w Polsce na dwa dni, aby promować wydany 5 sierpnia album "X". W rozmowie z INTERIA.PL Joe Elliott, wokalista zespołu, przyznał, że wynajęcie do nagrań czterech producentów było zabiegiem celowym.