zoologia

Synonimy:
zoologiczny,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zoologia (10)

Filmy - Zoologia (5)

 • Chłopiec karmił strusia w zoo. Nagle...

  Chłopiec, był zachwycony możliwością nakarmienia z papierowej torby strusia w zoo. Zwierzę chętnie wyjadało przysmaki. Nagle, stało się to. Zobaczcie sami.
 • Gdzie jest Nemo? W Szczecinie

  Przyjaźnią się z ukwiałami, nie można ich stresować i zmieniają swoją płeć. Błazenki - bo o nich mowa - to niewielkie rybki, które można spotkać na rafach koralowych od wschodnich wybrzeży Afryki do Polinezji Francuskiej i od Japonii po wschodnią Australię.Nemo, błazenek z gatunku Amphiprion percula, którego pokochały dzieci na całym świecie zamieszkał jednak w Szczecinie, gdzie 28 i 29 września będzie odbywała się 6. Europejska Noc Naukowców.
 • Lewitująca żaba i żuki dobre z astronomii. To będzie kiedyś na egzaminach?

  Nagroda Ig Nobla, zwana też Antynoblem, przyznawana jest naukowcom za śmieszne i absurdalne prace badawcze oraz odkrycia. Obiekty doświadczeń wydają się być żartem, ale nauka chodzi swoimi drogami i nie wiadomo, co dzięki tym badaniom kiedyś odkryjemy. W końcu gdyby nie zapleśniała płytka z bakteriami w zabałaganionym laboratorium Aleksandra Fleminga, może do tej pory nie mielibyśmy penicyliny?
 • Wyjątkowo dziwne ssaki

  Na świecie żyje blisko 5500 gatunków ssaków. Po wyginięciu dinozaurów te niepozorne początkowo zwierzęta zaczęły szybko się rozwijać. Opanowały lądy, oceany i powietrze. Wśród nich znajdziemy sporo dziwacznych stworzeń, a także ciekawych rekordzistów.