ZOO

Artykuły - ZOO (198)

Filmy - ZOO (91)

 • W balijskim zoo urodziła się żyrafa. Dano jej na imię... Corona

  ZOO na indonezyjskiej wyspie Bali powiększyło się właśnie o nowego członka rodziny. Przyszła tam na świat mała żyrafa, której opiekunowie dali na imię... Corona. W ten sposób chcieli upamiętnić czasy, w których się narodziła. Jak mówi jej opiekunka Yohana Kusumaningtyas, Corona jest bardzo aktywnym zwierzakiem. Jej rozwój będzie monitorowany 24 godziny na dobę przez najbliższe 3 miesiące.
 • Hipopotam karłowaty przyszedł na świat w zoo w San Diego po raz pierwszy od 30 lat

  Zoo w San Diego ma powody do radości. W ogrodzie 15 maja przyszedł na świat hipopotam karłowaty. Jest to pierwszy taki przypadek od 30 lat! Maluch nie ma jeszcze imienia, ale za to zapał do zabawy. Hipopotamy karłowate należą do zagrożonych gatunków. Na świecie jest tylko 2500 osobników.
 • W meksykańskim zoo do tygrysa Covida dołączyły 2 małe pumy - Pandemia i Cuarentena

  Te nowo narodzone pumy dostały wyjątkowo współczesne imiona. Maluchy wabią się Pandemia i Cuarentena. Z radością dołączyły do tygrysa bengalskiego Covida, który przyszedł na świat w marcu. Zwierzaki rosną i przybierają na sile w zoo w Córdobie w Meksyku.
 • 2-miesięczny nosorożec z zoo w Denver czeka na swoje imię. Wybiorą je internauci

  Dwa miesiące temu na świat przyszedł najmłodszy mieszkaniec zoo w Denver. Jest nim uroczy nosorożec, który wciąż nie otrzymał imienia. Z uwagi na pandemię koronawirusa placówka jest zamknięta dla zwiedzających. Pracownicy chcą wynagrodzić to miłośnikom zwierząt. Zdecydowali, że to właśnie oni wybiorą imię dla malucha. Internauci mają możliwość wyboru między trzema propozycjami: Johna, Pemba oraz Talli. Która z nich pasuje do niego najbardziej?