zofiówka

Artykuły - Zofiówka (9)

 • Zofiówka: Ciało ostatniego z poszukiwanych górników już na powierzchni

  Zofiówka: Ciało ostatniego z poszukiwanych górników już na powierzchni

  "Ciało ostatniego odnalezionego górnika przetransportowane już na powierzchnię. To dla nas ogromna tragedia" - podała w komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa. Jej przedstawiciele zapewnili, że spółka otoczy bliskich odnalezionych górników należytą opieką. Prezes JSW powiedział, że dziękuje ponad 2,5 tys. osobom zaangażowanym w akcję w Zofiówce, szczególnie ratownikom.
 • Akcja ratunkowa w Zofiówce na ostatniej prostej

  Akcja ratunkowa w Zofiówce na ostatniej prostej

  30-metrowy przekop, a także bardziej zniszczone fragmenty chodnika zostały jeszcze do sprawdzenia ratownikom poszukującym górnika zaginionego od czasu wstrząsu, do którego doszło w kopalni Zofiówka 5 maja br.
 • Ewakuacja załogi kopalni "Zofiówka"

  129 pracujących pod ziemią górników kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju ewakuowano w niedzielę nad ranem, po tym jak zatrzymały się wentylatory. Nikomu nic się nie stało, kopalnię już przewietrzono.
 • Ewakuacja załogi kopalni "Zofiówka"

  Całą pracującą pod ziemią załogę kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju - 528 osób - wycofano nad ranem w rejony szybów po awarii zasilania wentylacji, która spowodowała wzrost stężeń niebezpiecznych gazów. Nikomu nic się nie stało, kopalnia na kilka godzin wstrzymała pracę.
 • Umowa krajowa jednostki zależnej.

  Raport bieżący nr 142/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o wpływie w dniu 06 sierpnia 2009 roku do Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. w Zabrzu (jednostka zależna od Emitenta) podpisanej umowy z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju. Stronami przedmiotowej umowy z dnia 03 sierpnia 2009 rok
 • Umowa krajowa konsorcjum jednostek GK KOPEX S.A.

  Raport bieżący nr 139/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o wpływie w dniu 04 sierpnia 2009 roku do Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. w Zabrzu (jednostka zależna od Emitenta) podpisanej umowy z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju. Stronami przedmiotowej umowy z dnia 14 lipca 2009 roku s
 • Zawarcie znaczącej umowy

  Raport bieżący nr 136/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd "KOPEX" S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu 30 lipca 2009 roku podpisana została znacząca umowa pomiędzy KOPEX - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. z siedzibą w Bytomiu (jednostka zależna od Emitenta) - Wykonawca i Jastrzębską Spółką Węglową S.A. Kopalnia Węgla Kamiennego "Zofiówka" z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju - Zamawiający.
 • Tragedia w kopalni - górnik nie żyje

  Jeden górnik zginął, a trzech zostało lekko rannych w wypadku, do którego doszło w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju.
 • 22-letni górnik zginął w kopalni "Zofiówka"

  22-letni górnik zginął w wypadku w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) - podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG).

Filmy - Zofiówka (1)

 • Górnicy wciąż uwięzieni, akcja pod ziemią trwa. "Rozważamy różne scenariusze"

  Zrobiliśmy znaczny postęp. Rozważamy różne scenariusze, jesteśmy przygotowani na wiele okoliczności - poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Ratownicy wciąż poszukują trzech górników zaginionych w kopalni "Zofiówka". Póki co obniżyli lustro blokującego im przejście zlewiska o 60 cm. Rejon akcji został też spenetrowany przez specjalnie wyszkolonego psa. Aktualnie w kopalni pracuje osiem zastępów ratowników, ale w ciągu doby zmobilizowano aż 34 takie grupy. Jak poinformował Ozon, ratownicy zajmują się teraz przede wszystkim jak najszybszym wypompowaniem wody, by utorować drogę dla kolejnych zastępów. - Prawdopodobnie cały zbiornik zostanie wypompowany w godzinach nocnych - dodał. Jak zapewnił, w gotowości pozostaje specjalistyczny sprzęt oraz grupa profesjonalistów, która ruszy do akcji, gdy będzie to konieczne.