Zofia Wichłacz

Artykuły - Zofia Wichłacz (20)

 • Zofia Wichłacz namawia przyjaciół z zagranicy na "Rojst"

  Zofia Wichłacz namawia przyjaciół z zagranicy na "Rojst"

  Polski serial "Rojst" jest od niedawna dostępny na Netfliksie w 190 krajach. Do oglądania go zachęciła swoich przyjaciół z całego świata Zofia Wichłacz, która gra w nim jedną z głównych ról.
 • Zofia Wichłacz: Nie ograniczam się i nie postanawiam niczego

  Zofia Wichłacz: Nie ograniczam się i nie postanawiam niczego

  W serialu "Świat w ogniu" gra Kasię, która jest główną postacią polskiego wątku. "Ludzie bardzo emocjonalnie reagują, co mnie cieszy, bo taki był zamysł"- mówi w wywiadzie młoda aktorka.
 • ​Zofia Wichłacz: Nie ograniczam się i nie postanawiam niczego

  ​Zofia Wichłacz: Nie ograniczam się i nie postanawiam niczego

  W serialu "Świat w ogniu" gra Kasię, która jest główną postacią polskiego wątku. "Ludzie bardzo emocjonalnie reagują, co mnie cieszy, bo taki był zamysł"- mówi ​Zofia Wichłacz w wywiadzie dla PAP Life.
 • Maciej Musiał i Zofia Wichłacz w duńsko-angielskim serialu "DNA"

  Maciej Musiał i Zofia Wichłacz w duńsko-angielskim serialu "DNA"

  Młodzi polscy aktorzy Maciej Musiał i Zofia Wichłacz zagrali w najnowszej serialu kryminalnym "DNA". Duńsko-angielska produkcja już niebawem pojawi się w telewizji.
 • Zofia Wichłacz na planie "Rojst": Liczył się scenariusz i bohaterowie

  Zofia Wichłacz na planie "Rojst": Liczył się scenariusz i bohaterowie

  Dla Zofii Wichłacz "Rojst" to trzeci serialowy projekt w ostatnim czasie. Gwiazda "Miasta 44" i "Zgody" na udział w produkcji Showmax zdecydowała się ze względu na jej... filmowy charakter. - Czułam się jakbym kręciła dramat psychologiczny - wyznała tuż po zakończeniu zdjęć.
 • Zofia Wichłacz: Obcięto jej włosy przed kamerą

  Zofia Wichłacz: Obcięto jej włosy przed kamerą

  W dramacie historycznym "Zgoda" jest scena, w której bohaterce granej przez Zofię Wichłacz, osadzonej w obozie pracy, obcinane są włosy. Nie były to filmowe "czary-mary", aktorka przeszła autentyczną metamorfozę.
 • "Belfer": Potrójny serialowy debiut

  "Belfer": Potrójny serialowy debiut

  Dla każdej z nich rola w drugim sezonie „Belfra” to serialowy debiut. W produkcji Canal+ Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Zofia Wichłacz wcieliły się odpowiednio w Magdę, Luizę i Karolinę – trzy wrocławskie licealistki zamieszane w kryminalną intrygę. – Na planie zadziałała nasza trójkowa energia. Wykorzystałyśmy to, że się ze sobą zakumplowałyśmy – przekonują.
 • Zofia Wichłacz: Choreografia wisielca

  Zofia Wichłacz: Choreografia wisielca

  - Miałam założony rodzaj kołnierza na plecach, do którego byłam ostatecznie podwieszona. Za mną stał zaś kaskader, który został usunięty z obrazu w fazie postprodukcji. Podwieszał mnie na takim specjalnym haku a ja musiałam się nauczyć całej choreografii, by wyglądało to autentycznie - Zofia Wichłacz w nowym filmie "Zgoda" musiała przekonująco zagrać... wisielca.
 • "Zgoda" nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Montrealu

  "Zgoda" nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Montrealu

  Kolejny, międzynarodowy sukces polskiego kina. Film "Zgoda" - poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II wojny światowej - został nagrodzony za najlepszą reżyserię w Konkursie Głównym 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. Nagroda trafiła w ręce Macieja Sobieszczańskiego ("Performer").
 • Zofia Wichłacz: Kobieta o wielu twarzach

  Zofia Wichłacz: Kobieta o wielu twarzach

  Chociaż Zofia Wichłacz ma dopiero 22 lata, w filmie "Amok" wcieliła się w dojrzałą kobietę - matkę, żonę, a później rozwódkę. Z kolei na uroczystej premierze tej produkcji zaprezentowała się jako wytworna hipiska.

Zdjęcia - Zofia Wichłacz (19)

 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów
 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów
 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów
 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów
 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów
 • film.interia.pl
  Zofia Wichłacz: Najmłodsza laureatka Złotych Lwów

Filmy - Zofia Wichłacz (3)

 • Zofia Wichłacz o serialu "Rojst": Przede wszystkim świetny scenariusz

  "'Rojst' to przede wszystkim świetny scenariusz z postaciami z krwi i kości, dzięki czemu mam nadzieję, widz będzie mógł się z nimi utożsamić i przeżyć ich historię" - powiedziała Zofia Wichłacz na planie serialu "Rojst". "W czasie kręcenia tego pięcioodcinkowego serialu miałam wrażenie jakbyśmy kręcili film – tylko nieco dłuższy, w pięciu częściach" - dodała aktorka. Na planie nowego serialu Showmax z aktorką rozmawiał Adrian Luzar z Interii. Reżyserem kryminalnego serialu "Rojst", którego akcja osadzona jest w latach 80. XX wieku gdzieś na południowym zachodzie Polski, jest Jan Holoubek. W serialu występują: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Premiera serialu "Rojst" - 19 sierpnia na Showmax.
 • Młoda gwiazda „Miasta 44” zagra w monodramie wojennym

  „Porozmawiajmy po niemiecku” to historia młodej dziewczyny, która wkracza w dorosłość w okresie niemieckiej okupacji, a jej celem jest przede wszystkim dobra zabawa. Zdaniem Zofii Wichłacz, odtwórczyni głównej roli, ta opowieść może widzów zaszokować, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak frywolnego mówienia o tamtych czasach. Spektakl w reżyserii Łukasza Kosa można oglądać w Teatrze Polonia w Warszawie. Spektakl jest oparty na autentycznym pamiętniku Hanny Zach – zbuntowanej nastolatki, która pochodziła z Łomży, a w czasach niemieckiej okupacji mieszkała w Warszawie, w kamienicy na rogu ulic Koszykowej i Poznańskiej. Znacznie różniła się od swoich rówieśniczek – nie działała w podziemiu, nie była sanitariuszką. Mimo tego, co działo się wokół i w jakiej rzeczywistości przyszło jej żyć, na pierwszym planie stawiała dobrą zabawę. – Mamy tutaj do czynienia z zapiskami młodej dziewczyny, która kocha życie i chce korzystać z niego pełnymi garściami, mimo że jest wojna. Więc ten pamiętnik jest dość przewrotny. Wojna jest na dalszym planie, a na pierwszym planie są jej przeżycia, zabawy, flirty, spotkania, to, co ona robi na co dzień – mówi Zofia Wichłacz, aktorka.
 • Zofia Wichłacz: Wszyscy wypruliśmy z siebie flaki

  - To ogromny zaszczyt. Cieszę się, że moja ciężka praca została w ten sposób doceniona – mówi Zofia Wichłacz. Na 39. festiwalu w Gdyni aktorka odebrała nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową. - Najtrudniejsza była praca na planie, nad poszczególnymi scenami. Wszyscy wypruliśmy z siebie flaki – powiedziała Wichłacz, odbierając statuetkę.