znaczenie

Artykuły - Znaczenie (7)

 • Warszawska giełda traci na znaczeniu. Rządowa strategia dla rynku kapitałowego może być spóźniona

  Warszawska giełda traci na znaczeniu. Rządowa strategia dla rynku kapitałowego może być spóźniona

  Rząd deklaruje ułatwienia dla inwestorów i emitentów giełdowych. Może jednak nie zdążyć z ich realizacją. Rządowa strategia dla rynku kapitałowego może być spóźniona. GPW powoli staje się skansenem. GPW staje się skansenem. Inwestorzy i emitenci oczekują zmian ułatwiających dostęp do rynku.
 • Mała norka wiele znaczy dla gospodarki

  Mała norka wiele znaczy dla gospodarki

  Mały drapieżnik, futrzasty ssak ważący zaledwie ok. dwa kilogramy, może mieć duże znaczenie dla gospodarki - przekonują hodowcy norek, lisów i jenotów. I rzeczywiście, jeśli chodzi o produkcję skór futerkowych, a zwłaszcza z norek, Polska jest światową potęgą. Cała branża daje zatrudnienie dla około 50 tys. osób.
 • Rośnie znaczenie małych miast dla marek sieci franczyzowych

  Rośnie znaczenie małych miast dla marek sieci franczyzowych

  Mimo to, że kryzys gospodarczy wpłynął hamująco na rozwój branży gastronomicznej, rynek ten wciąż się rozwija, a ilość placówek rośnie. Dużą szansę na zaistnienie lokali gastronomicznych dają małe miejscowości, które mogą okazać się dobrą ścieżką rozwoju, szczególnie w przypadku konceptów franczyzowych.
 • Fundusze: Promocje mają marginalne znaczenie

  Fundusze: Promocje mają marginalne znaczenie

  Krótkoterminowe promocje w przypadku funduszy inwestycyjnych mogą być interesujące w zasadzie wyłącznie dla osób, które chcą jednorazowo zainwestować większy kapitał. Dla tych odkładających regularnie mniejsze kwoty nie niosą one specjalnych korzyści.
 • Lammert: Współpraca z Polską ma kluczowe znaczenie dla nowej Europy

  Lammert: Współpraca z Polską ma kluczowe znaczenie dla nowej Europy

  Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert powiedział w Berlinie, żegnając ambasadora Polski w Niemczech Marka Prawdę, że współpraca z Polską ma "kluczowe znaczenie dla sukcesu powstania nowej Europy".
 • Fundamenty jednak mają znaczenie

  Około godzinę po otwarciu notowań za oceanem indeks S&P500 zyskiwał na wartości ok. 0,6 proc. i przymierzał się do ataku na najwyższe poziomy od wiosny 2008 r. WIG20 w tym czasie stanowił jeden z nielicznych wyjątków na skalę światową i poruszał się poniżej poziomu zamknięcia z poniedziałku.
 • Hipermarket a sprawa morska

  Hipermarket a sprawa morska

  Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy Polsce potrzebna jest Marynarka Wojenna, musi przeczytać ten tekst. Gwarantujemy, że się ich pozbędzie.