zmiany w przepisach

Artykuły - Zmiany w przepisach (82)

 • Od 1 stycznia 2020 r. rejestracja samochodu w ciągu 30 dni albo 1000 zł kary. I już tworzą się kolejki

  Od 1 stycznia 2020 r. rejestracja samochodu w ciągu 30 dni albo 1000 zł kary. I już tworzą się kolejki

  Nawet 1000 zł kary dla właściciela pojazdu, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie - zakładają zmiany w przepisach, które wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku. Surowsze prawo ma zmusić kierowców do terminowego dopełnienia formalności. A przed wydziałami komunikacji już tworzą się kolejki...
 • Podatki koncernów będą transparentne

  Podatki koncernów będą transparentne

  Unijni ministrowie finansów jak najszybciej powinni przyjąć zmiany w przepisach, które zobowiążą największe światowe koncerny do pełnej jawności ich rozliczeń z fiskusem. Rezolucję o tej treści przyjął Parlament Europejski.
 • Izba sprzedawców węgla: Zmiany w przepisach mogą utrudnić obrót wyrobami węglowymi

  Izba sprzedawców węgla: Zmiany w przepisach mogą utrudnić obrót wyrobami węglowymi

  Zmiany proponowane w projekcie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym mogą jeszcze bardziej sformalizować i utrudnić obrót wyrobami węglowymi - ocenia Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla, wskazując, iż może to również spowodować wzrost cen surowca dla odbiorców detalicznych.
 • Samorządowcy chcą rekompensat wobec rządowych zmian podatkowych

  Samorządowcy chcą rekompensat wobec rządowych zmian podatkowych

  Pomysły na zrekompensowanie samorządom przez rząd utraconych dochodów w postaci dotacji lub zapewnienia udziału w VAT sformułowali we wtorek samorządowcy, którzy spotkali się w Chorzowie, aby rozmawiać o niekorzystnych dla nich zmianach w przepisach podatkowych.
 • Prawo drogowe: Rejestracja samochodu w ciągu 30 dni, inaczej 1000 zł kary

  Prawo drogowe: Rejestracja samochodu w ciągu 30 dni, inaczej 1000 zł kary

  1000 zł kary dla właściciela auta, motocykla lub innego pojazdu, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie - zakładają zmiany w przepisach przygotowane przez Ministerstwo Środowiska. Rząd przyjął ten projekt i przekazał do pracy w Sejmie.
 • Witold Modzelewski: Zmiany podatków w 2019 r., czyli obraz katastrofy

  Witold Modzelewski: Zmiany podatków w 2019 r., czyli obraz katastrofy

  Chaos nowelizacyjny obu podatków dochodowych przekroczył w tym roku granice percepcji. Uchwalone zmiany w przepisach w wielu przypadkach są w oczywisty sposób ze sobą sprzeczne, nowelizuje się nawet przepisy, które jednocześnie uchyla się, a przepisy przejściowe nakazują stosować jednocześnie sprzeczne ze sobą przepisy. Ministerstwo finansów tymczasem pracuje nad podziałem podatku dochodowego na trzy odrębne nowe podatki.
 • Szykują się zmiany w przepisach dotyczących wywłaszczonych nieruchomości

  Szykują się zmiany w przepisach dotyczących wywłaszczonych nieruchomości

  Trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących wywłaszczonych nieruchomości. Projekt zakłada, że będzie można ubiegać się o zwrot nieruchomości jedynie przez 20 lat, a nie tak jak ma to miejsce obecnie, bezterminowo.
 • Polski internet się zatyka. Rząd chce poluzować normy. Czy grozi nam telekomunikacyjny smog?

  Polski internet się zatyka. Rząd chce poluzować normy. Czy grozi nam telekomunikacyjny smog?

  Już teraz Polska ma jeden z najwolniej działających transferów LTE. Za dwa lata popyt na dostęp do szerokiego Internetu mobilnego będzie średnio o 22 proc. przekraczał możliwości operatorów komórkowych. W dużych miastach - 63 proc. Dlatego resort cyfryzacji szykuje zmiany w przepisach, które m.in. poluzuje normy związane z limitami pól elektromagnetycznych emitowanych przez wieże telekomunikacyjne. Pojawiają się jednak obawy o to, by takie rozwiązania będą bezpieczne dla społeczeństwa.
 • Szykują się zmiany w przepisach dotyczących wynajmowania mieszkań turystom

  Szykują się zmiany w przepisach dotyczących wynajmowania mieszkań turystom

  Rząd chce ograniczyć wynajmowanie mieszkań turystom na kilka dni. Nastąpi to jednak najwcześniej od 2020 roku. O ograniczenia apelują samorządowcy z powodów bezpieczeństwa i podatkowych. Projekt ustawy szykuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 • RODO może być problemem dla wielu firm

  RODO może być problemem dla wielu firm

  Od dziś duże zmiany w przepisach o ochronie danych. Firmy nie są gotowe na kompleksowe zarządzanie nimi.