zmiana opon

Artykuły - Zmiana opon (3)

 • To już ostatni moment na zmianę opon!

  To już ostatni moment na zmianę opon!

  To już ostatnia chwila na zmianę opon z letnich na zimowe - przestrzegają eksperci i wulkanizatorzy.
 • Zmiana opon będzie obowiązkowa?

  Zmiana opon będzie obowiązkowa?

  Który moment jest najlepszy, żeby zmienić opony z letnich na zimowe? Wydaje się, że wobec ciągle zmieniających się warunków atmosferycznych nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.
 • Zimówki czy całoroczne?

  Zimówki czy całoroczne?

  Już czas poruszyć temat przygotowania samochodu do zimy. Oczywiście najważniejszą, żelazną zasadę przed sezonem zimowym jest zmiana opon. Jednak czy opony letnie i zimowe mają sens? Czy nie wystarczą "gumy" całoroczne?

Filmy - Zmiana opon (2)

 • Kiedy zmienić opony na letnie?

  Wiosna w kalendarzu - ale opony nadal zimowe... Kiedy zatem powinniśmy je zmienić na letnie? O tym Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. - Warto zrobić to w okresie poświątecznym, aż miniemy najdłuższą trasę, która może nas zaskoczyć, bo właśnie w tym czasie wyjeżdżamy do rodziny, czasami daleko i na dłużej - mówi Rembecki. - Jeżeli temperatura oscyluje w granicach zera, wtedy jest jeszcze czas na opony zimowe. Nawet podczas deszczu będą się one lepiej sprawowały niż letnie. Jak mówi specjalista, opony letnie najlepiej zakładać, kiedy temperatura powietrza wynosi około 10 stopni Celsjusza. Wtedy skuteczność opon letnich jest najwyższa.
 • Zmiana opon w stylu rosyjskim

  Można i tak...