złoty pociąg

Artykuły - Złoty pociąg (26)

 • Zbudował sobie "Złoty Pociąg"

  Zbudował sobie "Złoty Pociąg"

  Przedsiębiorca z Grzmiącej na Dolnym Śląsku postanowił zbudować replikę niemieckiego pociągu pancernego z okresu II wojny światowej. Pierwszy wagon już został ukończony.
 • ​Wałbrzych: Koniec wykopów. "Złotego pociągu" nie odnaleziono

  ​Wałbrzych: Koniec wykopów. "Złotego pociągu" nie odnaleziono

  Zakończyły się poszukiwania tzw. złotego pociągu na 65. kilometrze linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha. Podczas szeroko zakrojonych wykopów nie na trafiono na żaden ślad zaginionego składu. Anomalie z georadarów okazały się jedynie iłami.
 • ​Poszukiwania "złotego pociągu": Wiercenia przesunięte na środę

  ​Poszukiwania "złotego pociągu": Wiercenia przesunięte na środę

  Ekipa poszukująca w Wałbrzychu pociągu z czasów II wojny światowej przesunęła na środę rozpoczęcie wiercenia w miejscu, gdzie do tej pory nie kopano. Pierwotnie planowo, że odwierty rozpoczną się w poniedziałek, jednak opady deszczu spowodowały, że teren jest zbyt grząski.
 • ​"Złoty pociąg": Fragment szyny i podkowa

  ​"Złoty pociąg": Fragment szyny i podkowa

  Czwarty dzień poszukiwań "złotego pociągu" w Wałbrzychu nie przyniósł przełomu.
 • Poszukiwania "złotego pociągu". Rozpoczęto wykop w nowym miejscu

  Poszukiwania "złotego pociągu". Rozpoczęto wykop w nowym miejscu

  ​Ekipa poszukująca w Wałbrzychu pociągu z czasów II wojny światowej rozpoczęła w piątek wykop w nowym miejscu. Do tej pory m.in. przekopano nasyp kolejowy od jego korony do poziomu linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Poszukiwania na razie nie przyniosły efektu.
 • ​"Złoty pociąg": Obiecujące odkrycia w drugim dniu wykopów

  ​"Złoty pociąg": Obiecujące odkrycia w drugim dniu wykopów

  Samozwańczy odkrywcy "złotego pociągu" poinformowali o "obiecujących odkryciach" w trzecim wykopie na 65. kilometrze linii kolejowej między Wrocławiem a Wałbrzychem - podała "Gazeta Wrocławska".
 • ​Naukowcy z AGH: "Złotego pociągu" we wskazanym miejscu nie ma

  ​Naukowcy z AGH: "Złotego pociągu" we wskazanym miejscu nie ma

  W rozmowie z RMF FM naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przedstawiają wyniki swoich badań na słynnej skarpie w Wałbrzychu.
 • RMF24: Odkrywcy złotego pociągu wskazują kolejne miejsca

  RMF24: Odkrywcy złotego pociągu wskazują kolejne miejsca

  Odkrywcy złotego pociągu wskazują kolejne miejsca, w których mają być ukryte cenne przedmioty z czasów II wojny światowej. Zgłoszenia pięciu lokalizacji dotyczą okolic masywu Ślęży na Dolnym Śląsku. Piotr Koper i Andreas Richter chcą zbadać ten teren.
 • Poszukiwanie "złotego pociągu": Władze Wałbrzycha zgodzą się na odwierty

  Poszukiwanie "złotego pociągu": Władze Wałbrzycha zgodzą się na odwierty

  Władze Wałbrzycha zgodzą się na odwierty lub wykopy w miejscu, gdzie ma być ukryty złoty pociąg. Miasto nie zdecydowało się do tej pory na takie prace, bo są one kosztowne i niebezpieczne. Ewentualne badania inwazyjne mają prowadzić odkrywcy składu. Powinni oni sfinansować prace i uzyskać odpowiednie zgody. Przypomnijmy, że tydzień temu poznaliśmy dwa sprzeczne raporty. Zdaniem odkrywców skład istnieje, być może pod ziemią są nawet dwa pociągi. Naukowcy z Akademii Górniczo- Hutniczej pociągu nie znaleźli. Ich zdaniem pod ziemią może być jedynie tunel.
 • "Złoty pociąg": Naukowcy z AGH zaprezentują wyniki badań

  "Złoty pociąg": Naukowcy z AGH zaprezentują wyniki badań

  Dzisiaj w południe dowiemy się, czy Wałbrzychu ukryty jest "złoty pociąg". Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentują wyniki badań, które w ostatnich tygodniach prowadzili na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych - informuje Polskie Radio Wrocław.