zloto

Artykuły - Zloto (561)

 • Rynki towarowe skupione na złocie

  Rynki towarowe skupione na złocie

  W ubiegłym tygodniu na rynku złota zapanował chaos ze względu na dalszą korektę pod kątem wzrostu cen światowych akcji i mocny wzrost rentowności światowych obligacji. Negatywne czynniki kształtujące cenę złota były przede wszystkim wynikiem postępów w negocjacjach w sprawie handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz możliwością osiągnięcia porozumienia prowadzącego do stabilizacji wzrostu gospodarczego.
 • KGHM stawia na rozwój hutnictwa

  Produkcja miedzi elektrolitycznej w roku 2014 wzrosła o 2 procent w stosunku do roku 2013 i osiągnęła rekordowe 577 tysięcy ton. Produkcja srebra wzrosła o 8 procent i wyniosła 1 256 ton.
 • Dlaczego warto inwestować w złoto?

  Dlaczego warto inwestować w złoto?

  Każdy zdążył już zauważyć, że na świecie zachodzą duże zmiany. To wszystko ma wpływ na wartość portfela inwestycyjnego. Statystyczny Polak posiada najczęściej tylko rachunek oszczędnościowy i lokatę, rzadziej inwestuje w fundusze i akcje.
 • Złoto ciągle pod presją

  Po wyraźnym wyjściu z konsolidacji na rynku złota widzimy kontynuację spadków.
 • Złoto barometrem euro/dolara?

  Złoto oddaliło się w ubiegłym tygodniu od psychologicznego poziomu 1300 dolarów za uncję i zakończyło piątkową sesję w okolicy 1290 dolarów.
 • Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota po Amber Gold

  Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota po Amber Gold

  Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota i srebra kolekcjonerskiego o wartości ok. 316 tys. zł po Amber Gold. Syndyk poinformował, że w przetargu wpłynęła jedna oferta, ale ze względu zbyt niską cenę została odrzucona.
 • Wartość rezerw złota zwiększyła się o ponad 800 mln euro

  Wartość portugalskich rezerw złota zwiększyła się w ciągu pierwszych czterech miesięcy br. o ponad 800 mln euro. Tegoroczny wzrost odwrócił negatywną tendencję panującą w ub.r. Portugalia należy do 13 państw świata mających największe rezerwy złota w skarbcu.
 • Złoto ma najgorsze za sobą?

  Na początku tego roku losy złota były sprzeczne z przewidywaniami większości analityków - nastąpiła tu mocna zwyżka. W pierwszej kolejności czynnikiem wspierającym był silny popyt na fizyczny kruszec ze strony Chin, następnie rolę tę spełniało osłabienie gospodarki amerykańskiej spowodowane ostrą zimą.
 • Dlaczego solidny pieniądz nie może istnieć bez złota

  Dlaczego solidny pieniądz nie może istnieć bez złota

  Tylko wolny, bazujący na złocie system bankowy jest w stanie zagwarantować kredyt i odpowiednio do wymagań gospodarki pozyskiwać gotówkę i środki na rachunkach bankowych. Bez standardu złota nie ma żadnej możliwości ochrony oszczędności przed wywłaszczeniem w wyniku inflacji.
 • Azjatycka gorączka złota

  Azjatycka gorączka złota

  Ubiegły rok upłynął pod znakiem intensywnych zakupów złota przez mieszkańców krajów azjatyckich. Najwięcej kupili go bogacący się Chińczycy. Szacuje się, że Polacy zainwestowali w ubiegłym roku w około pięć ton złota.