złote maliny

Artykuły - Złote maliny (34)

 • ​Blanka Lipińska liczy na kolejne Złote Maliny

  ​Blanka Lipińska liczy na kolejne Złote Maliny

  Jedna Złota Malina to dla niej zdecydowanie za mało! Dlatego ​Blanka Lipińska zadeklarowała, że chce powalczyć o kolejne statuetki filmowych antynagród. Zamierza je dostać za ekranizacje swoich pozostałych dwóch powieści erotycznych. I zapowiada, że zawalczy o nie już za rok.
 • Złote Maliny: "365 dni" z nagrodą za najgorszy scenariusz

  Złote Maliny: "365 dni" z nagrodą za najgorszy scenariusz

  Scenariusz do filmu "365 dni" autorstwa Tomasza Klimali, Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa został nagrodzony Złotą Maliną. Dziś poznaliśmy laureatów najsłynniejszych filmowych anty-nagród.
 • Złote Maliny 2021: Sześć nominacji dla "365 dni"

  Złote Maliny 2021: Sześć nominacji dla "365 dni"

  Dostępny na Netflixie film "365 dni" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Malin. To pierwszy raz w historii, gdy polska produkcja może otrzymać "anty-Oscara".
 • "365 dni" zdominuje rozdanie Złotych Malin?

  "365 dni" zdominuje rozdanie Złotych Malin?

  Ujawniono produkcje mające szansę na Złote Maliny, czyli antynagrody wyróżniające najgorsze dokonania filmowe 2020 roku. Wśród "szczęśliwców", którzy już niedługo mogą stać się posiadaczami kiczowatej plastikowej statuetki, znaleźli się uznani twórcy i aktorzy, między innymi Ron Howard, Robert Downey Jr., Robert De Niro, Judi Dench czy Glenn Close. Na malinowej liście po raz pierwszy pojawiła się polska produkcja - "365 dni" Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa, oparte na książce Blanki Lipińskiej.
 • Złote Maliny: "Koty" najgorszym filmem roku

  Złote Maliny: "Koty" najgorszym filmem roku

  Musical "Koty" to największy "wygrany" tegorocznych Złotych Malin - nagród, przyznawanych dla najgorszych produkcji roku. Nominowany w dziewięciu kategoriach film w reżyserii Tom Hoppera otrzymał aż sześć statuetek.
 • Z powodu koronawirusa odwołano wręczenie Złotych Malin

  Z powodu koronawirusa odwołano wręczenie Złotych Malin

  W związku z pandemią koronawirusa odwołana została 14 marca w Los Angeles 40. edycja wręczenia "Złotych Malin" - nagród dla najgorszych filmów minionego roku. Wcześniej organizatorzy imprezy zapewniali, że epidemia nie przeszkodzi w przeprowadzeniu ceremonii.
 • "Koty" z 9 nominacjami do Złotych Malin

  "Koty" z 9 nominacjami do Złotych Malin

  Nieprzychylne recenzje i tragiczne wyniki finansowe ekranowej wersji musicalu "Koty" znalazły finał w ogłoszonych w przededniu Oscarów nominacjach do Złotych Malin. Produkcja Toma Hoppera to bowiem niechlubny lider w rywalizacji o najmniej zaszczytne filmowe nagrody na świecie.
 • Złote Maliny 2019: Znamy zwycięzców

  Złote Maliny 2019: Znamy zwycięzców

  Komedia "Holmes i Watson" oraz Donald Trump - oto najwięksi "zwycięzcy" tegorocznego rozdania Złotych Malin, czyli najsłynniejszych w świecie filmu antynagród.
 • Złote Maliny 2018 rozdane!

  Złote Maliny 2018 rozdane!

  Ogłoszono zdobywców 38. edycji Złotych Malin. Najgorszą produkcją roku okazała się animacja "Emotki. Film". Kto triumfował wśród aktorów?
 • Złote Maliny 2018: "Transformersi" z dziewięcioma nominacjami

  Złote Maliny 2018: "Transformersi" z dziewięcioma nominacjami

  Jak co roku dzień przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów poznaliśmy kandydatów do zdobycia Złotych Malin, czyli antynagród przemysłu filmowego. Najwięcej nominacji - dziewięć - zdobył w tym roku film Michaela Baya "Transformers: Ostatni Rycerz".

Filmy - Złote maliny (2)

 • 60 sekund: Oscar i Złota Malina

  Oscary i Złote Maliny przyznawane są co roku. Pierwsza z tych nagród to największe wyróżnienie w świecie filmu. Druga przyznawana jest najgorszym produkcjom. Czy jest możliwe, żeby ten sam film był nominowany do obydwu nagród? Oto przykłady takich sytuacji! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Nawet gwiazdom czasem nie wychodzi!

  Gwiazdy ekranu - nawet te obsypane nagrodami i uwielbiane przez fanów - miewają role, które okazują się porażką. Wybraliśmy aktorki i aktorów, którzy zostali nagrodzeni Złotymi Malinami za najgorsze kreacje aktorskie.