Złote Lwy

Synonimy:
złoty lew,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złote Lwy (16)

 • Pedro Almodovar z honorowym Złotym Lewm

  Pedro Almodovar z honorowym Złotym Lewm

  Hiszpański reżyser Pedro Amodovar został drugim tegorocznym laureatem honorowego Złotego Lwa za całokształt twórczości. W marcu ogłoszono, że otrzyma go także brytyjska aktorka Julie Andrews. Nagrody zostaną wręczone podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.
 • Kieślowski Krzysztof (27 czerwca 1941 - 13 marca 1996)

  Reżyser i scenarzysta.
 • W Gdyni rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy

  W Gdyni rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy

  Pokazem filmu "Potop Redivivus" - zrekonstruowanego cyfrowo i na nowo zmontowanego filmu Jerzego Hoffmana - rozpoczął się w poniedziałek, 15 września, wieczorem 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. W tym roku o główną nagrodę festiwalu - Złote Lwy - walczyć będzie 13 filmów.
 • Złoty Lew festiwalu w Wenecji dla Szweda

  Złoty Lew festiwalu w Wenecji dla Szweda

  Film Roya Anderssona ze Szwecji "En duva satt pa en gren och funderade pa tillvaron" ("Gołąb siedzi na gałęzi zastanawiając się nad egzystencją") wygrał 71. festiwal w Wenecji. To czarna surrealistyczna komedia z wątkami horroru i pełnej absurdów fantazji.
 • Gdynia 2014: 13 filmów w Konkursie Głównym

  Gdynia 2014: 13 filmów w Konkursie Głównym

  Znamy tytuły filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. O Złote Lwy walczyć będzie w tym roku 13 tytułów, w tym sześć premier. Festiwal rozpoczyna się 15 września.
 • "Ida" nagrodzona w Toronto

  "Ida" nagrodzona w Toronto

  Film Pawła Pawlikowskiego "Ida", który zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę, 14 września, festiwalu w Gdyni, święci triumfy za oceanem. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto obraz wyróżnili krytycy, przyznając mu nagrodą FIPRESCI.
 • Złote Lwy dla "Idy"

  Złote Lwy dla "Idy"

  Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył Złote Lwy - główną nagrodę tegorocznej edycji Gdynia - Festiwal Filmowy. Najlepszymi aktorami imprezy zostali Agata Kulesza ("Ida") oraz Andrzej Chyra ("W imię..."). Nie zabrakło jednak również kontrowersyjnych decyzji jury.
 • Rozpoczął się 38. festiwal filmowy w Gdyni

  Rozpoczął się 38. festiwal filmowy w Gdyni

  Filmem "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze rozpoczął się w poniedziałek wieczorem 38. festiwal filmowy w Gdyni. Podczas najważniejszej polskiej imprezy poświęconej rodzimej kinematografii 14 filmów walczyć będzie o główną nagrodę festiwalu - Złote Lwy.
 • Złoty Lew dla południowokoreańskiej "Litości"

  Złoty Lew dla południowokoreańskiej "Litości"

  Południowokoreański film "Litość" w reżyserii Kima Ki Duka otrzymał w sobotę, 8 września, główną nagrodę - Złotego Lwa na 69. festiwalu filmowym w Wenecji. Ten 51-letni obecnie reżyser w 2004 roku zdobył Srebrnego Lwa za film "Bin-jip" (Pusty dom).
 • Gdynia na finiszu. Dla kogo Złote Lwy?

  Gdynia na finiszu. Dla kogo Złote Lwy?

  "Obława" Marcina Krzyształowicza, "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz "W ciemności" Agnieszki Holland to obrazy, które mają szansę na Złote Lwy Gdynia Film Festival. Werdykt jury poznamy już dziś wieczorem.

Filmy - Złote Lwy (3)