złota żaba

Artykuły - Złota żaba (15)

 • Camerimage: Złota Żaba dla "Idy"

  Camerimage: Złota Żaba dla "Idy"

  Twórcy filmu "Ida" otrzymali pierwszą nagrodę w głównym konkursie 21. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, który w sobotę zakończył się w Bydgoszczy. Honorową nagrodę za całokształt twórczości odebrał Sławomir Idziak.
 • Camerimage 2013: Powalczą o Złotą Żabę

  Camerimage 2013: Powalczą o Złotą Żabę

  "Gorejący krzew" Agnieszki Holland", "Inside Llewyn Davis" braci Coen i "Wyścig" Rona Howarda to tylko niektóre z filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Camerimage 2013.
 • Złota Żaba dla "Wiedźmy wojny"

  Złota Żaba dla "Wiedźmy wojny"

  Zdjęcia do kanadyjskiego filmu "Wiedźma wojny" zdobyły główną nagrodę - Złotą Żabę - zakończonego w sobotę 20. festiwalu Plus Camerimage. W Konkursie Filmów Polskich triumfował operator "Zabić drozda" (reż. Jan Jakub Kolski) - Michał Pakulski.
 • Film polski 2011: Nagrody i wydarzenia

  Film polski 2011: Nagrody i wydarzenia

  Srebrny Niedźwiedź w Berlinie dla operatora Wojciecha Staronia, nominacja "W ciemności" Agnieszki Holland do nagrody Critics' Choice Movie Award oraz Złota Żaba na Plus Camerimage, przyznana Jolancie Dylewskiej to najważniejsze wyróżnienia dla polskich filmowców w 2011 roku.
 • Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej

  Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej

  Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w konkursie głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który zakończył się w sobotę, 3 grudnia, w Bydgoszczy.
 • 15 filmów ma szansę na Złotą Żabę

  15 filmów ma szansę na Złotą Żabę

  "Wstyd" Steve'a McQueena, "Trzy" Toma Tykwera, "Melancholia" Larsa Von Triera, "Corolianus" Ralpha Fiennesa, "Szpieg" Tomasa Alfredsona i "Musimy porozmawiać o Kevinie" Lynne Ramsay to ostatnie sześć filmów, które powalczy o Złotą Żabę podczas tegorocznego festiwalu Plus Camerimage.
 • Camerimage: Powalczą o Złotą Żabę

  Camerimage: Powalczą o Złotą Żabę

  "Drzewo życia" Terrence'a Malicka, "Młyn i Krzyż" Lecha Majewskiego oraz "Człowiek z Hawru", którego reżyserem jest Aki Kaurismäki, to pierwsze filmy Konkursu Głównego XIX Plus Camerimage!
 • Camerimage: Polska Złota Żaba!

  Camerimage: Polska Złota Żaba!

  Artur Reinhart, operator filmu "Wenecja" Jana Jakuba Kolskiego, otrzymał Złotą Żabę - najważniejszą nagrodę 18. edycji festiwalu Plus Camerimage.
 • Camerimage 2010: Powalczą o Złotą Żabę

  Camerimage 2010: Powalczą o Złotą Żabę

  Znamy już pełną listę filmów zakwalifikowanych do Konkusu Głównego 18. edycji festiwalu Plus Camerimage. Przypomnijmy, że na otwarcie imprezy widzowie obejrzą "Czarnego Łabędzia" Darrena Aronofsky'ego.
 • Złota Żaba dla "Libanu"

  Złota Żaba dla "Libanu"

  Operator izraelskiego filmu "Liban" Giora Bejach zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - na zakończonym w sobotę, 5 grudnia, w Łodzi 17. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2009. W tym roku o to trofeum rywalizowało 17 filmów z całego świata, w tym dwa polskie.