Sport - Złota Piłka

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Złota piłka (Film (1994)[Golden Ball] Reż.Cheik Doukoure) ,

Artykuły - Złota Piłka (164)

Filmy - Złota Piłka (7)

 • Marek Koźmiński dla Interii: Organizatorzy Złotej Piłki bronią francuskiego rynku. Wideo

  - Organizatorzy Złotej Piłki podjęli bardzo kontrowersyjną decyzję rezygnując z przyznania w tym roku tego prestiżowego wyróżnienia. Moim zdaniem bronią swojego francuskiego rynku - mówi w rozmowie z Interią wiceprezes PZPN-u Marek Koźmiński. Faworytem do otrzymania nagrody był kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski.
 • Złota Piłka dla Messiego, Lewandowski na ósmym miejscu. Wideo

  Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie organizowanym przez "France Football" na najlepszego piłkarza na świecie. Nagrodę dla najlepszego zawodnika odebrał Leo Messi.
 • Znamy nominację do Złotej Piłki. Jest Lewandowski. Wideo

  Magazyn "France Football" opublikował listę 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki - nagrody dla najlepszego piłkarza na świecie w minionym roku. Wśród nominowanych znalazł się Robert Lewandowski, którego zabrakło w zeszłorocznym zestawieniu.
 • Virgil van Dijk o nominacji do Złotej Piłki. Czy Holender sięgnie po nagrodę? Wideo

  Na konferencji prasowej przed meczem o Superpuchar Europy pomiędzy Liverpoolem a Chelsea na pytania dziennikarzy odpowiedział m.in. Virgil van Dijk. Piłkarz "The Reds" wypowiedział się na temat jego nominacji do Złotej Piłki.
 • Złota Piłka. Jaką rolę odegrali w niej Polacy? Opowiada Xavier Barret. Wideo

  - Ważną rolę w plebiscycie odegrali również nasi „przyjaciele” z Polski. Szczególnie w latach 70. i 80. Znakomicie pamiętam drużynę z 1974 roku - z Latą, Szarmachem i przede wszystkim Deyną, który zajął wtedy trzecie miejsce. Potem, w latach 80. przyszło pokolenia Bońka - mówi Xavier Barret, wieloletni szef działu zagranicznego France Football.
 • Xavier Barret o historii Złotej Piłki France Football. Wideo

  W gronie laureatów Złotej Piłki, szczególnie w ostatnich dwudziestu latach, znajdują się wszyscy wielcy mistrzowie, którzy zapisali się w dziejach futbolu. Ale przed rokiem 1995, czyli przed czasem, gdy Złota Piłka stała się rzeczywiście globalna, kandydatami do niej byli jedynie gracze z Europy. Wśród wcześniejszych triumfatorów nie znajdziemy największych gwiazd z Ameryki Południowej z lat 60., 70. czy 80. Nie ma tam ani Pelego, ani Maradony, ani Kempesa – mówi Xavier Barret, wieloletni szef działu zagranicznego France Football.
 • Jak powstaje Złota Piłka?