złom

Artykuły - Złom (95)

 • ​Dla złomiarzy nie ma rzeczy niemożliwych: 56-tonowy most dosłownie "wyparował"

  ​Dla złomiarzy nie ma rzeczy niemożliwych: 56-tonowy most dosłownie "wyparował"

  Mierzył 23 metry i ważył 56 ton. Stalowy most po prostu zniknął i to nie za sprawą gniewu matki natury.
 • Rynek złomu czeka kryzys? Rosną obawy wytwórców

  Rynek złomu czeka kryzys? Rosną obawy wytwórców

  Po trwającym 1,5 roku boomie polski rynek złomu staje na krawędzi kryzysu. Ma na to wpływ spadek cen złomu na światowych rynkach oraz malejąca od kilku miesięcy sprzedaż wyrobów stalowych. Sytuacji nie polepszają także decyzje dużych koncernów, które stopniowo ograniczają produkcję stali w Polsce.
 • Moment powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży złomu

  Moment powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży złomu

  W dniu 2 lutego 2018 r. wystawiliśmy fakturę dokumentującą sprzedaż złomu akumulatorowego. Transakcja podlega odwrotnemu obciążeniu. Dostawa miała miejsce w dniu 29 stycznia 2018 r. Czy dostawę tę należało wykazać w deklaracji VAT-7 za styczeń czy luty?
 • Branża złomiarska apeluje do PiS: Nie likwidujcie odwróconego VAT-u

  Branża złomiarska apeluje do PiS: Nie likwidujcie odwróconego VAT-u

  Firmy zajmujące się obrotem złomem chcą przekonać nowy rząd do pozostawienia tzw. mechanizmu odwróconego VAT-u. Odwrotne obciążenie VAT w handlu złomem wprowadzono w 2011 r.
 • Elektroniczny złom trafia na śmietnik

  Elektroniczny złom trafia na śmietnik

  Żyjemy w erze komputeryzacji i globalnej komunikacji. Niestety, istnieje ciemna strona tych zjawisk - toksyczny elektroniczny złom.
 • Cena rządzi złomem

  Cena rządzi złomem

  Huty kupują złom selekcjonowany i dyktują ceny. Zużycie rośnie, a producenci magazynują surowiec w oczekiwaniu na odwrócenie trendu.
 • Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory. PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o procederze

  Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory. PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o procederze

  PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o możliwości ponownego wprowadzania do obiegu przez innych przewoźników zezłomowanych lokomotyw. Przewoźnik podejrzewa, że nieprawidłowości związane z powtórną sprzedażą przeznaczonego na złom taboru sięgają nawet kilkunastu milionów złotych. Poza stratami finansowymi jest to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce.
 • "Czerwony gigant" - maszyna stworzona, by niszczyć

  "Czerwony gigant" - maszyna stworzona, by niszczyć

  Gdyby samochody myślały jak ludzie, ta maszyna z pewnością byłaby ich najgorszym sennym koszmarem. "Czerwony gigant" powstał bowiem w jednym celu - jego zadaniem jest szybkie, skuteczne, a zarazem bardzo efektowne unicestwienie wszelkich pojazdów. Gigantyczna szatkownica do metalu to produkt firmy Hammel, która od lat specjalizuje się w produkcji tego typu urządzeń. Co ciekawe, produkty niemieckiego przedsiębiorstwa mają swoich wiernych fanów, nie tylko wśród pracowników firm recyklingowych. W internecie znajdziemy naprawdę sporo filmów, nakręconych przez operatorów tych maszyn, a także miłośników tego dość brutalnego procesu destrukcji starych samochodów. Proces szatkowania złomu jest niezwykle efektowny i może kojarzyć się z przygotowywaniem kotletów mielonych w maszynce do mięsa. Przeznaczony na pożarcie przez "Czerwonego giganta" pojazd ładowany jest z góry do specjalnej komory, w której kończy on swój żywot. Wijąc się, niczym w konwulsjach stopniowo znika, pożerany przez zęby potwornej maszyny. Rozdrobniony i przemielony samochód po chwili jest już tylko kupką złomu, jadącą na taśmie w miejsce, gdzie następuje segregacja surowców wtórnych. Firma chwali się, że jej maszyny to najpotężniejsze tego typu urządzenia na świecie. Model VB 950 wyposażony jest w 700-konny silnik Caterpillar o momencie obrotowym 440 tysięcy Nm, a topowy VB 1500 za sprawą dwóch silników Mills generuje aż 1500 koni i milion niutonometrów! Wybraliśmy dla was kilka filmów, prezentujących możliwości tych potworów. Ale uprzedzamy - miłośnicy starych samochodów niekoniecznie powinni na nie patrzeć...
 • To Polak skonstruował największy otwieracz do piwa!

  To Polak skonstruował największy otwieracz do piwa!

  To najbardziej spektakularny i największy otwieracz do piwa na świecie. Za jednym zamachem otwiera 120 butelek i zabiera mu to około... jednej sekundy. Kto jest konstruktorem tego wynalazku? To Polak, wielce utalentowany artysta potrafiący zamienić złom w dzieło sztuki - Bartłomiej "Bury" Kolbusz.
 • Na A4 rozsypał się złom. Metalowe ścinki przebijają opony

  Na A4 rozsypał się złom. Metalowe ścinki przebijają opony

  Złom rozsypał się na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Przed bramkami poboru opłat w Balicach z samochodu ciężarowego wypadły metalowe ścinki.

Filmy - Złom (2)

 • "Tupolewy i Jaki - na złom"

  Tupolewy i Jaki już dawno powinny trafić na złom - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM płk Tomasz Pietrzak. - Samoloty tego typu już dawno zostały wycofane z Europy Zachodniej, a nawet z Rosji. Maszyny, które wykorzystujemy, nie spełniają kryteriów.
 • Stare samochody na złom?

  TV Biznes: *Właściciele starych samochodów mogą mieć powody do niepokoju! *Tańszy roaming. *Kłopoty branży hutniczej.