Zjawa (2016)

Artykuły - Zjawa (2016) (22)

 • "Zjawa": Słyszymy jej głos, nie dostała pieniędzy

  "Zjawa": Słyszymy jej głos, nie dostała pieniędzy

  Kobieta, której głos słyszymy w nagrodzonej trzema Oscarami "Zjawie", nie dostała pieniędzy; jej nazwisko nie pojawia się też w napisach końcowych produkcji.
 • "Zjawa" z nagrodą Stowarzyszenia Dźwiękowców

  "Zjawa" z nagrodą Stowarzyszenia Dźwiękowców

  Oscarowy faworyt, "Zjawa" Alejandro G. Iñárritu, otrzymał kolejną nagrodę. Tym razem wyróżnienie odebrali dźwiękowcy filmu. Wcześniej ich praca przyniosła im nagrodę BAFTA.
 • Rozdano nagrody Stowarzyszenia Operatorów Filmowych

  Rozdano nagrody Stowarzyszenia Operatorów Filmowych

  14 lutego w Los Angeles przyznano wyróżnienia Stowarzyszenia Operatorów Filmowych. Obyło się bez niespodzianek - główną nagrodę otrzymał Emmanuel Lubezki za "Zjawę".
 • BAFTA 2016: Triumf filmu "Zjawa"

  BAFTA 2016: Triumf filmu "Zjawa"

  Najlepszym filmem tegorocznego rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych został amerykański film "Zjawa" ("The Revenant"). Nagrody BAFTA rozdano w niedzielę, 14 lutego, późnym wieczorem podczas gali w Londynie.
 • "Zjawa" [recenzja]: Biały człowiek w białym piekle

  "Zjawa" [recenzja]: Biały człowiek w białym piekle

  Zrealizowana w nieprzyjaznych warunkach, operująca skrajnymi emocjami i przekraczająca konwencje, "Zjawa" Alejandra Gonzáleza Ińárritu jest filmem epickim i ekstrawaganckim. Przypomina zbudowany wbrew prawom fizyki pomnik, który cały czas chwieje się, zwiastując katastrofę, jakiej nie widziało kino.
 • Oscarowy faworyt - "Zjawa" - od piątku w kinach

  Oscarowy faworyt - "Zjawa" - od piątku w kinach

  O tym, "kim naprawdę jesteśmy i na ile nas stać, gdy musimy walczyć o życie", "o chęci przeżycia i o nadziei" opowiada w swoim nowym filmie Alejandro G. Inarritu. Uhonorowana 12 nominacjami do Oscara "Zjawa" z Leonardo DiCaprio trafi w piątek do kin w Polsce.
 • “Zjawa” pokonała śnieżycę

  “Zjawa” pokonała śnieżycę

  W ubiegły weekend przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przetoczyły się burze śnieżne, które spowodowały zamknięcie wielu kin na terytorium USA. Nie zaszkodziło to jednak „Zjawie”, która została finansowym zwycięzcą weekendu.
 • "Carol" i "Most szpiegów" przewodzą w nominacjach do nagród BAFTA

  "Carol" i "Most szpiegów" przewodzą w nominacjach do nagród BAFTA

  Brytyjska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród. Najwięcej - po 9 - otrzymały filmy "Carol" Todda Haynesa i "Most szpiegów" Stevena Spielberga. Oba filmy powalczą o nagrodę w kategorii najlepszy film.
 • Kandydaci do Oscarów ofiarami piractwa

  Kandydaci do Oscarów ofiarami piractwa

  W sieci pojawiły się pirackie kopie filmów, typowanych do Oscarów. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że niektóre z nich nie miały nawet jeszcze kinowej premiery.
 • Oscar za najlepszą charakteryzację? 7 filmów z szansami na nominację

  Oscar za najlepszą charakteryzację? 7 filmów z szansami na nominację

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała listę filmów ubiegających się o nominację za najlepszą charakteryzację.

Zdjęcia - Zjawa (2016) (2)

 • film.interia.pl
  Tom Hardy: Siła spokoju

Filmy - Zjawa (2016) (3)

 • "Zjawa" [fragment]

 • "Zjawa" [trailer 2]

 • "Zjawa": [trailer]

  Film przygodowy, ekranizacja powieści Michaela Punke. Rok 1822. Hugh Glass, traper i poszukiwacz przygód, zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia i poważnie raniony w niedostępnym, górzystym terenie. Przeczuwając, że zbliża się śmierć, opłaca dwóch najemników, by czuwali przy nim do końca i zapewnili mu pochówek. Ci porzucają go i uciekają z pieniędzmi. Wbrew wszystkiemu Glassowi udaje się przetrwać i rusza w pościg za zbiegłymi najemnikami, by wymierzyć im sprawiedliwość.