zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (628)

 • Biały Jar: Największa tragedia lawinowa w Polsce

  Biały Jar: Największa tragedia lawinowa w Polsce

  20 marca 1968 roku w Białym Jarze w Karkonoszach zeszła ogromna lawina. Chociaż na pomoc pogrzebanej pod zwałami śniegu grupie turystów z ZSRR, NRD i Polski ruszyły setki ratowników, ochotników i żołnierzy - o uratowaniu kogokolwiek z największej tragedii lawinowej w naszym kraju nie było mowy. W katastrofie zginęło aż 19 osób.
 • Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Niektórych zimowych wypadków nie sposób przewidzieć. Poślizgnąć się i złamać nogę możemy nawet na oblodzonym chodniku. To fakt. Równie nieprzyjemnie może się skończyć wypad w góry, na narty czy sanki z dziećmi. Czym innym jest jednak pech od ryzykanctwa i niepotrzebnej brawury. Oto pięć aktywności, których dla własnego dobra lepiej nie podejmować zimą bez odpowiedniego przygotowania i stosownych ku temu warunków.
 • Bestia ze wschodu? Porozmawiajmy o prawdziwych ekstremach

  Bestia ze wschodu? Porozmawiajmy o prawdziwych ekstremach

  Dlaczego opowieści o nadejściu bestii ze wschodu okazały się mrzonką? Kiedy w Polsce zanotowano ekstremalnie niskie temperatury? Na ile wiarygodne są przedwojenne rekordy pogodowe i czy długoterminowe prognozy mają jakikolwiek sens? Na te i wiele innych tematów rozmawiamy z doktorem Michałem Chilińskim z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Czy warto postawić na opony niskoprofilowe?

  Czy warto postawić na opony niskoprofilowe?

  Wybierając opony do swojego auta mamy przed sobą ogrom marek, modeli i rozmiarów. Każdy samochód posiada pewien zakres rozmiarów opon, które są dla niego dedykowane. Niemniej jednak producenci pozostawiają w tym względzie pewną dowolność. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się opony o niskim profilu. Szczególnie w przypadku aut o charakterystyce sportowej. Warto zatem dowiedzieć się o nich nieco więcej.
 • Wypadek podczas ferii? Warto się ubezpieczyć

  Wypadek podczas ferii? Warto się ubezpieczyć

  W czasie ferii zimowych rośnie zainteresowanie polisami turystycznymi. Polacy wciąż jednak nie wiedzą, co robić w razie wypadku.
 • Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Agenncje prasowe iinformują, że rośnie liczba ofiar zimy w Indiach.

Filmy - Zima (78)