zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (1119)

 • Wypadek podczas ferii? Warto się ubezpieczyć

  Wypadek podczas ferii? Warto się ubezpieczyć

  W czasie ferii zimowych rośnie zainteresowanie polisami turystycznymi. Polacy wciąż jednak nie wiedzą, co robić w razie wypadku.
 • Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Agenncje prasowe iinformują, że rośnie liczba ofiar zimy w Indiach.
 • Nie marznij zimą - postaw na modny kożuch lub futro

  Nie marznij zimą - postaw na modny kożuch lub futro

  W naszej jesienno-zimowej garderobie nie może zabraknąć ciepłych i wygodnych okryć, w których nie straszne nam będą śniegi i mrozy. Stawiamy na kurtki i obszerne kamizelki podbite kożuchem oraz płaszcze z kolorowymi futrzanymi kołnierzami.
 • Włochy chcą zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie 2026 z Austrią

  Włochy planują zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2026 roku wspólnie z Austrią - powiedział w wywiadzie dla mediolańskiej gazety "Sole 24" minister sportu tego kraju Luca Lotti.
 • Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Mróz nie odpuszcza. Czy korzystanie ze smartfonów lub innych urządzeń elektroniki konsumenckiej na takiej temperaturze może doprowadzić do ich uszkodzenia? A jeśli już musimy zadzwonić lub skorzystać z internetu - na co uważać?
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Zimą przechodząc obok centrów handlowych, sklepów czy bloków mieszkalnych, musimy zachować szczególną ostrożność. Wystarczy lekka odwilż, aby sople znajdujące się na dachach budynków zaczęły topnieć, co powoduje, że odrywają się od rynien i spadają. Co zrobić, gdy przydarzy nam się wypadek i zostaniemy zranieni soplem lodu? Od kogo i jakie odszkodowanie nam się należy?
 • Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo centralna znajdują się pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zagrożeniami związanymi z zimą. W specjalnym komunikacie resort apeluje o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.

Filmy - Zima (94)

 • Najseksowniejszy festiwal na świecie. Jest na co popatrzeć!

  Tysiące miłośników białego szaleństwa bawiły się w ośrodku Roza Chutor w Soczi podczas tegorocznego festiwalu BoogelWoogel, będącego połączeniem imprezy sportowej z balem karnawałowym. Podczas kilku dni trwania festiwalu uczestnicy rywalizowali w 36 dyscyplinach, uczestniczyli w bitwie kolorów Holi, a także... wybierali miss i mistera imprezy. (RUPTLY/x-news)
 • Trochę śniegu i... karambol gotowy. Nagły atak zimy w USA

  Kultura jazdy amerykańskich kierowców w zimowych warunkach pozostawia wiele do życzenia. Z reguły nie potrafią dostosować prędkości do śliskiej nawierzchni, co prowadzi do wielu wypadków, a często karamboli. Tak też było w stanie Ohio, gdzie w okolicach Hudson zderzyło się ponad 60 pojazdów. 12 osób trafiło do szpitali z ranami niezagrażającymi życiu. (STORYFUL/x-news)
 • Radość, zabawa i fikołki na śniegu. Zima im nie straszna

  Śnieżyce, które nawiedziły w ostatnim czasie Stany Zjednoczone, są niestraszne pandom wielkim mieszkającym w waszyngtońskim zoo. Mei Xiang i Bei Bei z radością biegały po śniegu, robiły fikołki, turlały się z górki i wchodziły na ośnieżone drzewa. (STORYFUL/x-news)
 • Śnieg i ujemna temperatura mu niestraszne

  Pogoda w Stanach Zjednoczonych nie rozpieszcza. Zima jest wyjątkowa sroga. Miejscami temperatura spada grubo poniżej zera. Jednak ten orzeł jest nieustraszony i nic go nie przegoni z jego ulubionego punktu obserwacyjnego. (STORYFUL/x-news)