ziemniak

Artykuły - Ziemniak (40)

 • Ziemniak, najlepszy dla żołądka

  Ziemniak, najlepszy dla żołądka

  ​Do diety dziecka ziemniaki można wprowadzać już od 7. miesiąca życia. To pokarm lekkostrawny i kaloryczny, więc może być doskonałym źródłem energii dla aktywnego malucha.
 • Pieczone ziemniaki z farszem

  Pieczone ziemniaki z farszem

  Wyglądają tak, że chcesz je zjeść od razu. Faszerowane ziemniaki są pyszne!
 • Zwykły niezwykły ziemniak

  Zwykły niezwykły ziemniak

  Ziemniak jest bogaty w minerały, witaminę B (niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i budującą odporność organizmu) i C (on zadba o skórę, kości i włosy waszego potomka), błonnik i kwas foliowy, ważny składnik procesu produkcji krwinek czerwonych.
 • Rynek ziemniaka - jaka cena?

  Rynek ziemniaka - jaka cena?

  - Według wstępnych prognoz NEPG (Stowarzyszenie producentów ziemniaków Europy Północno-Zachodniej) areał uprawy ziemniaków jadalnych (bez sadzeniaków i skrobiowych) w tzw. UE-5 (obejmującym Niemcy, Francję, Holandię, Belgię i Wielką Brytanię) w 2019 r. wzrośnie w porównaniu z rokiem poprzednim o 1-2 proc. i po raz pierwszy przekroczy 600 tys. ha.
 • Wysokie ceny ziemniaków. Winny jeden czynnik

  Wysokie ceny ziemniaków. Winny jeden czynnik

  Konsumenci odczuwają skutki tegorocznej suszy. Ceny ziemniaków poszły niebotycznie w górę, a w sklepach pojawiły się wybrakowane bulwy.
 • Ziemniak – warzywo niepospolite

  Ziemniak – warzywo niepospolite

  Dla jednych codzienność, dla innych produkt niedozwolony. Mitów i nieprawdziwych, czasem wręcz sensacyjnych, doniesień na temat kaloryczności i szkodliwości ziemniaków, a także ich zgubnego wpływu na naszą sylwetkę, wyprodukowaliśmy co niemiara. Czy osoby na diecie niskoenergetycznej powinny ich unikać jak ognia?
 • Ziemniak w diecie dziecka

  Ziemniak w diecie dziecka

  Do diety dziecka ziemniaki można wprowadzać już od 7 miesiąca życia - a nawet trzeba, bo to pokarm lekkostrawny, za to kaloryczny, więc może być doskonałym źródłem energii dla aktywnego malucha.
 • Ostatnie miejsce Polski w UE pod względem zasiewów kwalifikowanego ziarna

  Ostatnie miejsce Polski w UE pod względem zasiewów kwalifikowanego ziarna

  Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem udziału kwalifikowanego materiału siewnego w zasiewach zbóż. W latach 2014-2016 udział ten wyniósł niecałe 16 proc. przy średniej unijnej na poziomie 50 proc. - poinformowała we wtorek NIK.
 • Przepis na odżywczą maseczkę z ziemniaka

  Przepis na odżywczą maseczkę z ziemniaka

  We własnej kuchni znajdziesz sporo składników, z których zrobisz nie tylko obiad, ale i ekologiczne kosmetyki.
 • ​Ziemniak - czego o nim nie wiemy?

  ​Ziemniak - czego o nim nie wiemy?

  Ziemniak to warzywo, wokół którego narosło wiele mitów. Niegdyś nie wyobrażano sobie bez nich posiłku. Z czasem wiele osób pozwoliło się skutecznie nastraszyć ich wysoką kalorycznością i w obawie o utratę figury wykluczyło ziemniaki z jadłospisu. Niepotrzebnie.

Filmy - Ziemniak (4)

 • Jak wygląda uprawa ziemniaka? Mikołaj Rey na wykopkach

  Mikołaj Rey odwiedził gospodarstwo na Warmii i Mazurach, gdzie na dużą skalę uprawiane są ziemniaki. Rozmawiał z Tomaszem Bieńskowskim, który opowiedział o tym, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tego warzywa. Jakie dania można z nich przygotować? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przepisy z ziemniakiem w roli głównej. Sprawdź

  Ziemniaki to nie tylko placki ziemniaczane i purée. W kuchni Daria Ładocha zaprezentowała swoje ulubione przepisy z ziemniakami w roli głównej. Wyjaśniła również, na czym polega "taniec ziemnioka", który wymyśliły jej córki. Na stole pojawiły się takie pyszności jak: różyczki z ziemniaka, chipsy BBQ, sałatka ziemniaczana z suszonymi pomidorami i pestkami dyni, krokiety ziemniaczane ze szpinakiem oraz krem z ziemniaków z oliwą truflową, boczniakami, koprem włoskim i zielonym pesto. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ziemniak z USA - wersja full wypas!

  Oto, co możecie znaleźć w amerykańskim sklepie!
 • Męskie obieranie kartofla

  Oto instruktaż niezbędny każdemu prawdziwemu mężczyźnie.