zegarki

Artykuły - Zegarki (66)

 • Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Firmę wytwarzającą najdroższe i najbardziej skomplikowane (a według niektórych także najpiękniejsze) zegarki na świecie założył Polak. Wszedł w spółkę z Francuzem. Ich produkty zrobiły furorę na europejskich dworach. Tak powstała marka znana dziś pod nazwą Patek Philippe.
 • Bulova - elegancja dla aktywnych

  Bulova - elegancja dla aktywnych

  Wspinaczka górska, biegi na długie dystanse, nurkowanie, jazda na rowerze lub nartach, to tylko niektóre z męskich rozrywek i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Amerykańska marka Bulova wspiera amatorów aktywnego trybu życia, oddając na ich ręce niezawodne zegarki, które sprawdzą się w niejednej ekstremalnej sytuacji.
 • Zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie

  Zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie

  Szwajcarska manufaktura zegarków Armin Strom przy współpracy z firmą Wealth Solutions stworzyła wyjątkowy zegarek. Na cyferblacie mechanicznego chronometru umieszczono zamkniętą w kapsule kroplę alkoholu. Nie jest to jednak zwyczajny trunek, lecz pochodzący z 1762 roku koniak - najstarszy jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji publicznej.
 • Błonie - legendarna marka polskich zegarków

  Błonie - legendarna marka polskich zegarków

  Dwóch pasjonatów reaktywowało jedną z ważniejszych marek polskich zegarków. Na razie zaprezentowali dwa modele, choć nie mówią ostatniego słowa! Ich dzieła rozchodzą się jak świeże bułeczki
 • Luksusowe komplikacje

  Luksusowe komplikacje

  "Twój zegarek tego nie potrafi". Tak mogłaby rozpocząć się dyskusja dwóch kolekcjonerów zegarków mechanicznych na temat wyższości jednego czasomierza nad drugim. Dyskusji prawdopodobnie nierozstrzygniętej, bowiem luksusowy zegarek mechaniczny jest całością, na którą składają się marka, design i technologia.
 • Zegarki: Cena unikatowości

  Zegarki: Cena unikatowości

  Co jakiś czas media obiegają informacje o zegarkach sprzedanych na aukcjach za rekordowe kwoty lub rankingi najdroższych zegarków, oferowanych zazwyczaj przez szwajcarskich producentów. Co powoduje, że zegarki są tak drogie i za co właściwie się płaci?
 • Bulova: Stylowa jesienna ofensywa

  Bulova: Stylowa jesienna ofensywa

  Propozycje marki Bulova na nowy sezon nie pozostawiają wątpliwości: tej jesieni rządzić będzie mocny, męski design w różnorodnych odsłonach. Wśród nowych modeli z linii Automatic, Military i Sea King każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie!
 • Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Tylko do końca tygodnia trwa olśniewająca wystawa w Saatchi Gallery w Londynie; uznano ją za najbardziej ambitny pokaz ekskluzywnych zegarków dla władców i arystokracji z pracowni założonej w Szwajcarii przez działacza Wielkiej Emigracji - Antoniego Patka.
 • Apple Watch poważnym zagrożeniem dla tradycyjnych zegarków

  Apple Watch poważnym zagrożeniem dla tradycyjnych zegarków

  Już wkrótce na rynku pojawi się długo oczekiwany Apple Watch. Może on poważnie namieszać w segmencie tradycyjnych czasomierzy. Wiedzą o tym szwajcarscy producenci zegarków ze Swatchem na czele.
 • Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

  Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

  Samochód, zegarek czy butelka wina - te artykuły kojarzą się raczej z konsumpcją i wydawaniem pieniędzy niż z powiększaniem majątku. Okazuje się jednak, że właśnie dzięki takim aktywom bogaci stają się jeszcze bogatsi.

Filmy - Zegarki (5)

 • Hiszpania ma kłopot z zegarkami. Będzie rewolucja?

  W Hiszpanii obowiązuje czas środkowoeuropejski, przez co latem, w zależności od miejsca, przesunięty jest od dwóch do trzech godzin do przodu w stosunku do czasu słonecznego. Dlatego też, zdaniem mieszkańców, pod względem geograficznym, właściwszy byłby czas zachodnioeuropejski, jak w Wielkiej Brytanii i Portugalii, gdzie przesunięty jest o godzinę do tyłu. Zegarmistrz Juan Rivera, mieszkający w miejscowości Tui położonej tuż przy granicy z Portugalią, złości się. Tu, w najbardziej wysuniętym na zachód zakątku Hiszpanii, różnica między pozycją słońca na niebie a czasem urzędowym jest szczególnie uderzająca. A ponieważ granica z Portugalią przebiega wzdłuż dwóch stref czasowych, on i jego klienci muszą ciągle pamiętać o tym, żeby nie spóźnić się na spotkanie po portugalskiej stronie. – Właśnie tutaj, na pograniczu, różnice czasowe naprawdę nie mają sensu – mówi zegarmistrz. – Powinniśmy mieć tę samą strefę czasową – dodaje z przekonaniem. Nie zawsze jednak hiszpańskie zegary chodziły inaczej niż u sąsiadów. Dopiero w 1940 roku generał Franco przyjął strefę czasową taką, jaka obowiązuje w Niemczech. Jak uważa zegarmistrz, najwyższy czas, by to zmienić, a dawni faszyści nie powinni mieć wpływu na to, jaka strefa czasowa powinna obowiązywać w Hiszpanii. Większość hiszpańskich polityków jest za ponownym wprowadzeniem czasu zachodnioeuropejskiego. Gdyby tak się stało, cieszyliby się z tego także Portugalczycy.
 • Tokyoflash Kisai Spider

  Dla wielu osób zegarek to coś więcej niż tylko urządzenie. Chcemy za jego pomocą wyróżnić się z tłumu, zwrócić na siebie uwagę. Tokyoflash Kisai Spider to właśnie taki zegarek. Japoński produkt zupełnie innowacyjnie podchodzi do metody pokazywania czasu, korzystając z czterech, przypominających trochę sieć pająka, warstw. Czas odczytujemy od zewnętrznej warstwy, kończąc na tej w samym środku. Brzmi skomplikowanie? Materiał wideo wszystko wyjaśni. Ile kosztuje na przyjemność? 159 dolarów w ofercie sklepu Tokyoflash.
 • Zegarek według Ossolińskiego

  Lubię klasykę, bo dobrze komponuje się z innymi rzeczami - projektant Tomasz Ossoliński o tym, jakie zegarki preferuje.
 • Czasomierz w świecie mody

  Zegarek to już nie tylko urządzenie, które pokazuje nam czas, ale też modny gadżet, wyznacznik naszego statusu społecznego, oznaka luksusu i naszych upodobań - mówi stylista Wojciech Grzybała.