zegarki

Artykuły - Zegarki (52)

 • Zegarek męski na co dzień

  Zegarek męski na co dzień

  Wybór zegarka na co dzień – czyli takiego, który pasuje niemal do wszystkiego, nie jest łatwym zadaniem. Czasomierz musi być nie tylko modny, ale też wygodny i funkcjonalny. Na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie zegarki męskie wyróżniają obowiązujące trendy? Oto kilka ważnych podpowiedzi.
 • Jakie zegarki noszą giganci technologiczni – można się zdziwić

  Jakie zegarki noszą giganci technologiczni – można się zdziwić

  Elon Musk czy Bill Gates zapewne mogą sobie pozwolić na kupno dowolnego zegarka dostępnego na ziemi. Pomimo tego zdecydowali się na dosyć zaskakujący wybór.
 • Marka Tag Heuer zaprezentowała smartwatcha za 7 tysięcy złotych

  Marka Tag Heuer zaprezentowała smartwatcha za 7 tysięcy złotych

  Szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki przedstawiła trzecią generację swoich inteligentnych urządzeń.
 • Zegarki do zadań specjalnych – top 3 modele na miarę XXI wieku

  Zegarki do zadań specjalnych – top 3 modele na miarę XXI wieku

  Dzisiejsze czasy i styl życia wymuszają na producentach wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dotyczy to także zegarków. Współczesny użytkownik wymaga od zegarka znacznie więcej niż dekadę temu. Tym bardziej niezwykłe jest zjawisko utrzymywania się w ciągłej czołówce popularności niektórych marek i modeli, jak np. zegarek G-shock marki Casio, zegarki Citizen czy Suunto.
 • Płacić można zegarkiem i pierścionkiem

  Płacić można zegarkiem i pierścionkiem

  Po płatnościach kartą, naklejkami, telefonem przyszła era płacenia tzw. urządzeniami ubieralnymi. Polska może być jednym z pionierów takich wynalazków, bo płatności zbliżeniowe są u nas powszechnie stosowane. Na świecie są już testowane płatności pierścionkami, a nawet analogowymi zegarkami.
 • ​Zegary elektroniczne mogą spóźniać się o około pięć minut. Dlaczego?

  ​Zegary elektroniczne mogą spóźniać się o około pięć minut. Dlaczego?

  Warto sprawdzić godzinę na naszym elektronicznym zegarze w piekarniku, mikrofalówce lub innym urządzeniu. Powód? Spadki częstotliwości napięcia sieciowego w Europie mogły doprowadzić do sytuacji, w której zegary elektryczne uległy opóźnieniu o pięć minut. Możliwe, że opóźnienie mogło być (i nadal będzie) jeszcze większe.
 • Prestiż w modzie - awangarda czy subtelny minimalizm?

  Prestiż w modzie - awangarda czy subtelny minimalizm?

  Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że zegarki to przeżytek i już nikt nie zwraca uwagi na to, co nosisz na nadgarstku, chyba, że na design – to jest w wielkim błędzie. Od dekad nic się nie zmienia. Zegarek Rolex, Omega, Patek i inne do dziś wyznaczają status społeczny i klasę. Poza tym porządny zegarek na ręku to również prestiż w modzie.
 • Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Firmę wytwarzającą najdroższe i najbardziej skomplikowane (a według niektórych także najpiękniejsze) zegarki na świecie założył Polak. Wszedł w spółkę z Francuzem. Ich produkty zrobiły furorę na europejskich dworach. Tak powstała marka znana dziś pod nazwą Patek Philippe.
 • Bulova - elegancja dla aktywnych

  Bulova - elegancja dla aktywnych

  Wspinaczka górska, biegi na długie dystanse, nurkowanie, jazda na rowerze lub nartach, to tylko niektóre z męskich rozrywek i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Amerykańska marka Bulova wspiera amatorów aktywnego trybu życia, oddając na ich ręce niezawodne zegarki, które sprawdzą się w niejednej ekstremalnej sytuacji.
 • Zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie

  Zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie

  Szwajcarska manufaktura zegarków Armin Strom przy współpracy z firmą Wealth Solutions stworzyła wyjątkowy zegarek. Na cyferblacie mechanicznego chronometru umieszczono zamkniętą w kapsule kroplę alkoholu. Nie jest to jednak zwyczajny trunek, lecz pochodzący z 1762 roku koniak - najstarszy jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji publicznej.

Filmy - Zegarki (4)

 • Hiszpania ma kłopot z zegarkami. Będzie rewolucja?

  W Hiszpanii obowiązuje czas środkowoeuropejski, przez co latem, w zależności od miejsca, przesunięty jest od dwóch do trzech godzin do przodu w stosunku do czasu słonecznego. Dlatego też, zdaniem mieszkańców, pod względem geograficznym, właściwszy byłby czas zachodnioeuropejski, jak w Wielkiej Brytanii i Portugalii, gdzie przesunięty jest o godzinę do tyłu. Zegarmistrz Juan Rivera, mieszkający w miejscowości Tui położonej tuż przy granicy z Portugalią, złości się. Tu, w najbardziej wysuniętym na zachód zakątku Hiszpanii, różnica między pozycją słońca na niebie a czasem urzędowym jest szczególnie uderzająca. A ponieważ granica z Portugalią przebiega wzdłuż dwóch stref czasowych, on i jego klienci muszą ciągle pamiętać o tym, żeby nie spóźnić się na spotkanie po portugalskiej stronie. – Właśnie tutaj, na pograniczu, różnice czasowe naprawdę nie mają sensu – mówi zegarmistrz. – Powinniśmy mieć tę samą strefę czasową – dodaje z przekonaniem. Nie zawsze jednak hiszpańskie zegary chodziły inaczej niż u sąsiadów. Dopiero w 1940 roku generał Franco przyjął strefę czasową taką, jaka obowiązuje w Niemczech. Jak uważa zegarmistrz, najwyższy czas, by to zmienić, a dawni faszyści nie powinni mieć wpływu na to, jaka strefa czasowa powinna obowiązywać w Hiszpanii. Większość hiszpańskich polityków jest za ponownym wprowadzeniem czasu zachodnioeuropejskiego. Gdyby tak się stało, cieszyliby się z tego także Portugalczycy.
 • Zegarek według Ossolińskiego

  Lubię klasykę, bo dobrze komponuje się z innymi rzeczami - projektant Tomasz Ossoliński o tym, jakie zegarki preferuje.
 • Czasomierz w świecie mody

  Zegarek to już nie tylko urządzenie, które pokazuje nam czas, ale też modny gadżet, wyznacznik naszego statusu społecznego, oznaka luksusu i naszych upodobań - mówi stylista Wojciech Grzybała.
 • Zegarki, które umilają czas

  Nowoczesność nawiązująca do tradycji, piękno i gwarancja jakości - takie zegarki oferuje marka Baume&Mercier. O jej nowej ofercie opowiada Michał Stawecki, dyrektor marketingu APART.