Zdzisław Maklakiewicz

Artykuły - Zdzisław Maklakiewicz (9)

 • Zdzisław Maklakiewicz: Wojna go zmieniła

  Zdzisław Maklakiewicz: Wojna go zmieniła

  Należał do pokolenia, które młodość spędziło na barykadach. A Zdzisław Maklakiewicz pragnął tylko jednego - być artystą.
 • Zdzisław Maklakiewicz: Żył tak, jak grał

  Zdzisław Maklakiewicz: Żył tak, jak grał

  Aktorstwo nie jest po to, aby aktorowi było lepiej, ale po to, by ludziom było lepiej – mówił Zdzisław Maklakiewicz. Wcielał się w drani, kpiarzy, pijaków. Prywatnie był wrażliwym i nieszczęśliwym człowiekiem.
 • Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz: Najbarwniejszy duet polskiego kina

  Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz: Najbarwniejszy duet polskiego kina

  Poznali się na planie filmowym, ale bardzo szybko okazało się, że łączy ich nie tylko angaż do "Rejsu" Marka Piwowskiego. Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz stworzyli najbarwniejszy duet w kinie szarego PRL-u, a poza nim stali się symbolem prawdziwej męskiej przyjaźni.
 • Odsłonięto mural Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza

  Odsłonięto mural Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza

  Czarno-biały mural upamiętniający znany m.in. z kultowego "Rejsu" aktorski duet Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza odsłonięto w czwartek na granicy Woli i Śródmieścia. Tworzą go kadry z filmów, w których wystąpili aktorzy oraz noty biograficzne o artystach.
 • Zdzisław Maklakiewicz: Nie wyszła mu rola ojca

  Zdzisław Maklakiewicz: Nie wyszła mu rola ojca

  - Maklakowi wszystkie role się udawały. Nie udała mu się tylko rola męża i ojca. Miałam przez to w sercu wiele żalu i smutku - opowiada córka Zdzisława Maklakiewicza, Marta. Własnie ukazała się jej wspomnieniowa książka "Maklak. Oczami córki".
 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.
 • Zdzisław Maklakiewicz- Biografia

  Zdzisław Maklakiewicz, aktor teatralny i filmowy, scenarzysta, autor i wykonawca piosenek oraz kompozytor muzyki. Służył w Armii Krajowej oraz brał czynny udział w powstaniu warszawskim. Związany z warszawskim i krakowskim środowiskiem teatralnym, jako aktor filmowy zadebiutował w 1959 roku w filmie "Wspólny pokój" Wojciecha Jerzego Hasa.
 • Zdzisław Maklakiewicz: Co go zgubiło?

  Zdzisław Maklakiewicz: Co go zgubiło?

  Żył dokładnie tak, jak grał - na całego. Lubił alkohol i rozrywkowe towarzystwo, najprawdopodobniej to go zgubiło.
 • Sierpień z Lindą i Maklakiewiczem

  Sierpień z Lindą i Maklakiewiczem

  Filmowy kanał telewizyjny Kino Polska nie zwalnia tempa. W sierpniowe wieczory widzowie stacji spotkają się m.in. z królem cyników - Zdzisławem Maklakiewiczem oraz wrażliwym brutalem - Bogusławem Lindą.

Zdjęcia - Zdzisław Maklakiewicz (2)

 • film.interia.pl
  Maklakiewicz i Himilsbach na muralu w Warszawie
 • film.interia.pl
  Maklakiewicz i Himilsbach na muralu w Warszawie

Filmy - Zdzisław Maklakiewicz (1)