zdrowie psychiczne

Artykuły - Zdrowie psychiczne (12)

 • Trzeci poniedziałek stycznia jest uważany za najbardziej depresyjny dzień w roku

  Trzeci poniedziałek stycznia jest uważany za najbardziej depresyjny dzień w roku

  20 stycznia przypada Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, datowany zwykle na trzeci poniedziałek stycznia. Psychologowie walczą z tym powszechnym mitem. Wskazują, że w ten sposób sami wywołujemy negatywne myśli, a dodatkowo bagatelizujemy problemy ze zdrowiem psychicznym, sugerując, że depresja jest niewinnym, krótkotrwałym zaburzeniem nastroju.
 • 10 sposobów na poprawę zdrowia psychicznego w 2020 roku

  10 sposobów na poprawę zdrowia psychicznego w 2020 roku

  Zdrowie psychiczne jest w naszym życiu równie ważne, jak zdrowie fizyczne. Dlatego należy o nie należycie dbać każdego dnia. Jeśli dręczy cię złe samopoczucie, pamiętaj o kilku prostych zasadach, które warto wprowadzić do swojego życia.
 • Dzieci dorastające wśród zieleni są zdrowsze psychicznie

  Dzieci dorastające wśród zieleni są zdrowsze psychicznie

  Dzieci wychowujące się w otoczeniu zieleni są nawet o 55 proc. mniej narażone na rozwój zaburzeń psychicznych w późniejszym życiu – czytamy na łamach prestiżowego czasopisma „PNAS”.
 • Czy sport pomaga na psychikę?

  Czy sport pomaga na psychikę?

  Gry zespołowe czy jazda na rowerze skutecznie walczą z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Jednak, jeśli ćwiczymy za dużo – osiągamy wręcz odwrotny efekt.
 • 9,5 mln dni wolnych od pracy z powodu zaburzeń psychicznych

  9,5 mln dni wolnych od pracy z powodu zaburzeń psychicznych

  9,5 mln dni wolnych od pracy z powodu zaburzeń psychicznych wzięli Polacy w pierwszym półroczu 2016 r. To o prawie 70 proc. więcej niż w tym samym czasie 2010 r. Tak źle jeszcze nie było - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Jesteś wysportowany? Możesz mieć masę kompleksów

  Jesteś wysportowany? Możesz mieć masę kompleksów

  Młodzi, aktywni fizycznie mężczyźni, którzy przesadnie dbają o wygląd swojego ciała, mogą być ofiarami kompleksu Adonisa - uważa brytyjski naukowiec. Piękno Adonisa szybko przeminęło...
 • Odwołali trasę w trosce o zdrowie psychiczne lidera

  Odwołali trasę w trosce o zdrowie psychiczne lidera

  Formacja Passion Pit w przededniu premiery swojej najnowszej płyty "Gossamer" odwołała serię najbliższych koncertów w trosce o zdrowie psychiczne swojego frontmana - Michaela Angelakosa.
 • David Lynch: Milion dolarów dla żołnierzy

  David Lynch: Milion dolarów dla żołnierzy

  Słynny reżyser David Lynch postanowił zainwestować w zdrowie psychiczne amerykańskich żołnierzy. Filmowiec przekazał milion dolarów na organizację kursów medytacji, aby pomóc im poradzić sobie z traumami wojny.
 • Opieka psychiatryczna: prawda o kosztach

  Jakie działania należy podjąć, aby cierpiący na zaburzenia psychicznie rodacy nie czuli się obywatelami drugiej kategorii, zmuszonymi do ukrywania swoich problemów przed najbliższym otoczeniem? To jedno z pytań, które padły podczas debaty Rynku Zdrowia poświęconej zdrowiu psychicznemu Polaków.
 • Nowe ustawy o ochronie zdrowia psychicznego

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.

Filmy - Zdrowie psychiczne (1)