zdjęcia satelitarne

Artykuły - Zdjęcia satelitarne (13)

 • ​ICEYE dostarczy dane satelitarne do zobrazowania skutków katastrof i klęsk żywiołowych na całym świecie

  ​ICEYE dostarczy dane satelitarne do zobrazowania skutków katastrof i klęsk żywiołowych na całym świecie

  Firma ICEYE będzie dostarczać dane satelitarne dla Międzynarodowej Karty monitorującej katastrofy i klęski żywiołowe, zrzeszającej państwa i organizacje przeciwdziałające występowaniu i skutkom katastrof oraz klęsk żywiołowych. Pierwsze zdjęcia zrobione przez ICEYE zostały udostępnione w związku z niedawną powodzią w Somalii.
 • Świat w obliczu koronawirusa - zdjęcia satelitarne ICEYE

  Świat w obliczu koronawirusa - zdjęcia satelitarne ICEYE

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat się zatrzymał. Turystyka, gałąź gospodarki, która dotychczas zatrudniała miliony ludzi i przynosiła miliardowe dochody, właściwie z dnia na dzień przestała istnieć. Miejsca, które do tej pory tłumnie odwiedzali turyści i mieszkańcy, dziś są puste jak nigdy dotąd. Zmiany te wyraźnie widać także z kosmosu. Unikatowe zdjęcia zaprezentowała polsko-fińska firma ICEYE
 • Smog w New Delhi na zdjęciach satelitarnych

  Smog w New Delhi na zdjęciach satelitarnych

  Zdjęcia z platformy CREODIAS pokazują zanieczyszczenie atmosfery w New Delhi w Indiach.
 • Satelity pomogą walczyć ze skażonym powietrzem?

  Satelity pomogą walczyć ze skażonym powietrzem?

  Nawet siedem mln ludzi rocznie umiera z powodu skażonego powietrza. Czy satelity mogą poprawić zdrowie mieszkańców miast?
 • Nowe usługi oparte na danych z kosmosu pomogą w problemach z klimatem?

  Nowe usługi oparte na danych z kosmosu pomogą w problemach z klimatem?

  Efektem wzrostu emisji gazów cieplarnianych jest nie tylko zanieczyszczenie tym atmosfery, ale również wzrost temperatury na Ziemi. Globalne ocieplenie, które ma miejsce, powoduje m.in. topnienie lodowców i podnoszenie się poziomu oceanów i mórz. Nic więc dziwnego, że jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, było wykorzystanie nowych technologii, w tym geobrazowania satelitarnego do prognozowania zmian środowiska.
 • Susza w Polsce - jej rozmiar pokazują zdjęcia satelitarne

  Susza w Polsce - jej rozmiar pokazują zdjęcia satelitarne

  Jeśli ktoś zdecydował się na wakacje w Polsce, może być zadowolony. Mijające lato należy bowiem do najcieplejszych w historii. Jest jednak i druga strona medalu. Zmiany klimatyczne niosą ze sobą nieodwracalne skutki. Najlepiej widać je z kosmosu. Rozmiar kataklizmu pokazują zdjęcia z satelity Sentinel 3 udostępnione dopiero teraz na platformie CREODIAS będącej częścią europejskiego programu kosmicznego Copernicus.
 • Pierwsze zdjęcie z WorldView-4

  Pierwsze zdjęcie z WorldView-4

  Firma DigitalGlobe opublikowała pierwsze zdjęcie z satelity WorldView-4. Przedstawia ono halę sportową w Tokio.
 • PerúSat przesyła pierwsze zdjęcia

  PerúSat przesyła pierwsze zdjęcia

  Satelita PerúSat-1, zbudowany przez Airbus Defence and Space i określany przez niego jako najbardziej zaawansowany satelita EO w Ameryce Łacińskiej, przesłał pierwsze zdjęcia. Pierwsze peruwiańskie zdjęcie satelitarne przedstawia Cuajone, dużą kopalnię miedzi na południu kraj.
 • Pierwsze zdjęcia z Sentinela-3A

  Pierwsze zdjęcia z Sentinela-3A

  Najnowszy europejski satelita przesłał pod koniec lutego pierwsze obrazy Ziemi.
 • RMF24: Tak wygląda Soczi z kosmosu

  RMF24: Tak wygląda Soczi z kosmosu

  Płonący znicz olimpijski jest widoczny nawet z kosmosu. NASA opublikowała właśnie zdjęcie Parku Olimpijskiego w Soczi zrobione z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Fotografię wykonano w nocy.