zderzenie pociągów

Artykuły - Zderzenie pociągów (110)

 • Nieoficjalnie: Za wypadek w Smętowie odpowiada pociąg towarowy

  Nieoficjalnie: Za wypadek w Smętowie odpowiada pociąg towarowy

  Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział w czwartek, że nieoficjalnie, ze wstępnej kwalifikacji wypadku kolejowego w Smętowie wynika, że za zderzenie odpowiedzialny był pociąg towarowy. Dodał, że w szpitalach przebywa 29 osób.
 • Zderzenie pociągów na Węgrzech. 19 rannych

  Zderzenie pociągów na Węgrzech. 19 rannych

  Na Węgrzech doszło do zderzenie dwóch pociągów. 19 osób zostało rannych, dwaj pasażerowie są w stanie ciężkim.
 • RPA: Zderzenie pociągów, ponad 50 rannych

  Co najmniej 52 pasażerów zostało we wtorek wieczorem rannych w rezultacie zderzenia dwóch pociągów w Durbanie (RPA) - poinformowały władze.
 • Moskwa: Zderzenie pociągów. Są poszkodowani

  Moskwa: Zderzenie pociągów. Są poszkodowani

  Liczba zabitych w katastrofie kolejowej pod Moskwą zwiększyła się do 9. Poinformowało o tym mołdawskie ministerstwo transportu. Z kolei rosyjskie Ministerstwo do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że rannych w katastrofie zostało 45 osób, 18 z nich trafiło do szpitala. Stan 5 jest krytyczny.
 • Zderzenie pociągów w Szwajcarii. Nowe informacje

  Zderzenie pociągów w Szwajcarii. Nowe informacje

  Służby ratunkowe odnalazły ciało maszynisty, prowadzącego jeden z pociągów, które zderzyły się czołowo w Szwajcarii. To pierwsza potwierdzona ofiara śmiertelna tego wypadku. 5 osób jest ciężko rannych, 35 ma lżejsze obrażenia.
 • Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami. Znane są przyczyny

  Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami. Znane są przyczyny

  Błędy i zaniedbania po stronie pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych były przyczyną czołowego zderzenia pociągów pod Szczekocinami, w którym zginęło 16 osób, a ponad 50 kolejnych zostało rannych. Taki wniosek płynie z raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, do którego dotarł "Rynek Kolejowy". Do tragedii doszło 3 marca ubiegłego roku.
 • Związek dyżurnych ruchu: Andrzej N. potraktowany jak bandyta

  Związek dyżurnych ruchu: Andrzej N. potraktowany jak bandyta

  Dyżurny ruchu ze Starzyn został przez prokuraturę potraktowany jak pospolity bandyta - uważają przedstawiciele Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. Ich zdaniem, zatrzymanie Andrzeja N. było zbędne, powinien on być po prostu wezwany na przesłuchanie. Dziś mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty.
 • Dyżurny ruchu ze Starzyn zatrzymany przez policję

  Dyżurny ruchu ze Starzyn zatrzymany przez policję

  Na polecenie częstochowskiej prokuratury policja zatrzymała Andrzeja N. - dyżurnego ruchu ze Starzyn. Śledczy zarzucają mu spowodowanie marcowej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób.
 • 174 wypadki w 3 miesiące. Niebezpieczne pociągi

  174 wypadki w 3 miesiące. Niebezpieczne pociągi

  Od marca do końca maja 2012 r., poza katastrofą pod Szczekocinami, doszło do 173 wypadków i incydentów kolejowych. Zginęło w nich 78 osób, a 97 było ciężko rannych. Bezpieczeństwem na kolei zajmie się NIK - ustaliła "Gazeta Polska Codziennie".
 • Ostrów Wielkopolski: Zderzenie pociągów

  Ostrów Wielkopolski: Zderzenie pociągów

  Lokomotywa składu towarowego i część pociągu osobowego zostały uszkodzone w zderzeniu dwóch pociągów, do którego doszło na stacji Ostrów Wielkopolski. Ruch pociągów odbywa się bez przeszkód.

Filmy - Zderzenie pociągów (3)