ZChN

Synonimy:
Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - ZChN (70)

 • Polska 1991 r. Rozpad obozu solidarnościowego

  Proces tworzenia rządu po wyborach parlamentarnych w październiku 1991 roku trwał blisko dwa miesiące i wyraźnie ukazał podziały występujące na prawej stronie sceny politycznej, a także ujawnił dążenia Lecha Wałęsy do uzyskania jeszcze silniejszej pozycji w państwie.
 • 1989 r. Kalendarium wydarzeń w Polsce

  Obrady "Okrągłego stołu" doprowadzają do podpisania porozumień sierpniowych, obrót dewizami staje się legalny, powstają pierwsze kantory, Tadeusz Mazowiecki zostaje pierwszym premierem niepodległościowego rządu. Oto najważniejsze wydarzenia 1989 roku.
 • PSL rozważa rozszerzenie "Centrum" o polityków UP i ZChN

  PSL rozważa rozszerzenie "Centrum" o polityków UP i ZChN

  PSL rozważa rozszerzenie projektu "Centrum" tworzonego z PJN o środowiska ZChN i Unii Pracy. Pomysł ma być przedstawiony na sobotniej Radzie Naczelnej PSL. Prezes PJN Paweł Kowal powiedział, że "sklejanie szerszych środowisk jest trudne".
 • Muzyczne głosy wyborcze

  Muzyczne głosy wyborcze

  "Są nas miliony" - przekonywał duet blondwłosych bliźniaczek z grupy 2Sisters w kampanii wyborczej Grzegorza Napieralskiego. Lider SLD uzyskał zaskakująco dobry wynik, a my przed II turą przyglądamy się muzykom wspierającym Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego.
 • Jurek: Jestem gotów do startu w wyborach

  Jurek: Jestem gotów do startu w wyborach

  Jestem gotów do startu w wyborach prezydenckich, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - powiedział przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.
 • ZCHN chce wystartować w wyborach w 2011 roku

  Prezes Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego Marian Papis chce, aby ugrupowanie to wystartowało w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Poinformował o tym we wtorek w Łodzi podczas konferencji prasowej zorganizowanej w przeddzień 20. rocznicy powstania ZChN.