InteriaTV - zbrodnie

Synonimy:
zbrodnia, zbrodniarz
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Zbrodnie (14)

 • Kajetan Poznański pod lupą. "Możliwy ciąg dalszy zbrodni"

  Zdaniem Dariusza Lorantego, byłego policyjnego negocjatora, zbrodnia Kajetana Poznańskiego będzie jedną z najgłośniejszych zbrodni. - Możliwe, że będzie ciąg dalszy, ponieważ czegoś tak brutalnego jeszcze nie było - mówi. W przeciwieństwie do wielu, Loranty uważa, że zbrodnia została dokonana z premedytacją. - Przygotował, zaplanował i dokonał - wymienia były policjant. Jego zdaniem, zjawisko przemieszczania zwłok jest stosowane przez przestępców w celu ukrycia ciała. W tym wypadku jest zupełnie inaczej. - Sprawca myślał bardzo logicznie, możliwe, że zwłoki były mu do czegoś potrzebne - dodaje. Według psychologów, Kajetan Poznański to z pewnością człowiek z zaburzeniami, kierujący się chorą fascynacją. Możliwe, że brak konsekwencji w zacieraniu śladów, to objaw chęci przyznania się do dokonanej zbrodni. (Świat się Kręci/TVP)
 • Kulisy strasznej zbrodni. Ojciec zabił swoje dzieci

  Amerykanie nie mogą wyjść z szoku. Jeszcze nie otrząsnęli się po medialnych doniesieniach o 24-letniej dzieciobójczyni, która udusiła swojego synka i córkę, a już wydarzyła się kolejna tragedia. Timothy Jones z Karoliny Południowej niedawno rozwiódł się z żoną. Na zmianę sprawowali opiekę nad piątką swoich dzieci. Pod koniec sierpnia kobieta, zaalarmowana brakiem kontaktu z byłym małżonkiem, który wcześniej zabrał maluchy do siebie, powiadomiła policję o jego zniknięciu. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą, która objęła pięć stanów. Przez wiele dni o Jonesie nic nie było wiadomo - aż wreszcie podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Missisipi zatrzymali dziwnie zachowującego się mężczyznę. W jego samochodzie znaleźli ślady krwi i dziecięce ubrania... Tragiczny finał tej historii rozegrał się nieopodal jednej z autostrad w Alabamie, w ustronnym miejscu, do którego Jones doprowadził policjantów. Znaleziono tam pięć plastikowych worków na śmieci, a w nich ludzkie szczątki...
 • 24-latka zamordowała swoje dzieci. Szokująca zbrodnia

  Od ponad doby Ameryka żyje doniesieniami o szokującej zbrodni, do której doszło w miejscowości Cheverly w stanie Maryland. 24-letnia Sonya Spoon udusiła dwójkę swoich dzieci: trzyletnią córeczkę i rocznego synka. Dzieci dawały jeszcze oznaki życia, kiedy znalazła je policja. Niestety, mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, nie udało się ich uratować. Sąsiedzi 24-latki są wstrząśnięci makabrycznym zajściem. Jak mówią, w zachowaniu kobiety nie widzieli niczego niepokojącego. Spoon przyznała się śledczym do popełnienia strasznego czynu, jej motywy wciąż jednak pozostają nieznane.
 • Mąż ukamienowanej Pakistanki sam okazał się... mordercą!

  Kilka dni temu świat obiegła bulwersująca wiadomość o ukamienowaniu ciężarnej Pakistanki. 25-letnia Farzana została zabita przez członków swojej rodziny. Wśród blisko 20 oprawców byli jej ojciec i bracia. Wymierzyli jej oni "sprawiedliwość" za to, że poślubiła - wbrew ich woli - 45-letniego Mohammeda Ikbala. Wcześniej Farzana była zaręczona ze swoim kuzynem. Ojciec kobiety wytoczył zięciowi proces, oskarżając go o uprowadzenie córki. Małżonkowie mieli zeznać przed sądem, że Farzana wstąpiła w związek małżeński z Mohammedem z własnej, nieprzymuszonej woli. Nie zdążyli - zostali zaatakowani kamieniami i cegłami przed budynkiem sądu w Lahore. W tej szokującej sprawie jest jeszcze jeden wątek – w 2009 r. Mohammed Ikbal zabił podczas kłótni swoją pierwszą żonę. Stanął przed sądem, ale oskarżenie zostało oddalone, ponieważ mężczyzna uzyskał przebaczenie od bliskich ofiary... Pakistan zajmuje jedno z czołowych miejsc na niechlubnej liście krajów, w których przemoc wobec kobiet jest ogromnym problemem społecznym. Tylko w 2013 r. ofiarą tak zwanego „honorowego zabójstwa” padło tam 869 kobiet, które – w mniemaniu swoich krewnych – „splamiły honor rodziny”.
 • To miała być zbrodnia doskonała...

  Jeśli po prawie 90 latach jesteśmy w stanie odtworzyć dokładny przebieg "zbrodni doskonałej" to oznacza, że do doskonałości jej daleko. Zapraszamy w podróż po umysłach dwóch, znudzonych bogatym życiem studentów.
 • Zbrodnia, manipulacja, tajemnica

  W piątek 15 czerwca o godz. 19.30 w warszawskim Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu Witolda Gombrowicza "Zbrodnia z premedytacją" w reżyserii Izabelli Cywińskiej.
 • Dlaczego kobiety zabijają?

  Głośny serial dokumentalny "Kobiety, które zabijają" (Crime & Investigation Network), przedstawia historie zwykłych kobiet, które z jakichś powodów dopuściły się największej ze zbrodni. Co je do tego popchnęło? Czy czują skruchę i żal?
 • Śladami zbrodniarza, cz. 1

  Johannes Sachslehner opowiada o swojej książce "Kat z 'Listy Schindlera'. Zbrodnie Amona Leopolda Götha". To wstrząsająca opowieść o oprawcy, który własnoręcznie zabił ponad 500 ludzi.
 • Śladami zbrodniarza, cz. 2

  Johannes Sachslehner opowiada o swojej książce "Kat z 'Listy Schindlera'. Zbrodnie Amona Leopolda Götha". To wstrząsająca opowieść o oprawcy, który własnoręcznie zabił ponad 500 ludzi.
 • PCK i zbrodnia katyńska

  W okresie od 15 kwietnia do 7 czerwca 1943 r. 12-osobowa Komisja Techniczna Polskiego Czerwonego Krzyża brała udział w ekshumacji polskich oficerów zamordowanych i pochowanych w masowych grobach w Katyniu.