Kobieta - zbrodnie

Synonimy:
zbrodnia, zbrodniarz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbrodnie (12)

 • Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Katarzyna Bonda i Bogdan Lach napisali książkę, w której przypomnieli najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Poniżej publikujemy fragment ich wstrząsającego reportażu pt. "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera", poświęcony tajemniczej śmierci 18-letniego Gutka.
 • Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Ted Bundy, Gary Ridgway, Andriej Czikatiło czy Ed Gein – sprawcy krwawych zbrodni, seryjni mordercy, których biografie do dziś wywołują ciarki, to przede wszystkim mężczyźni. Ale historia zna też przypadki bezwzględnych kobiet. Jedną z nich jest Karla Homolka, nazywana przewrotnie „krwawą Barbie”.
 • 10 najczęstszych "zbrodni" wobec dzieci

  10 najczęstszych "zbrodni" wobec dzieci

  Prezentujemy 10 największych zaniedbań, jakich dopuszczają się polscy rodzice.
 • Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem

  Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem

  Czy wiesz, że w XXI wieku za 50 dolarów bez trudu można kupić człowieka?
 • "Małe zbrodnie małżeńskie" w Ateneum

  "Małe zbrodnie małżeńskie" w Ateneum

  "Małe zbrodnie małżeńskie" Erica-Emmanuela Schmitta to współczesna sztuka francuska wystawiana na deskach warszawskiego teatru Ateneum. 7 marca zwycięzcy konkursu zasiądą na widowni, oglądając, wspólnie z autorem, spektakl w gwiazdorskiej obsadzie.
 • Spalona żywcem

  Spalona żywcem

  Souad miała siedemnaście lat i była zakochana. W maleńkiej wiosce w Cisjordanii, gdzie mieszkała, kobiety są mniej warte od zwierząt domowych. Tam miłość przed ślubem to największa zbrodnia.
 • Zbrodnia bez kary

  Zbrodnia bez kary

  Doktor Jekyll i Mr Hyde. Spokojny filolog klasyczny (z obsesją na tle czystego obuwia) i demoniczny detektyw (ze skłonnością do uzależnień). Marek Krajewski, autor kryminałów o Eberhardzie Mocku, podbija Europę.
 • Genom śmierci

  Genom śmierci

  Lewis Perdue, bestsellerowy pisarz "New York Timesa" jest już w Polsce znany jako autor znakomitych powieści: Spadek Leonarda da Vinc, Córka Boga, Tesla - promienie śmierci, Idealny zabójca.
 • Prezes

  Prezes

  Wielkie pieniądze, zbrodnia i misterny spisek w thrillerze korporacyjnym, odsłaniającym mechanizmy gigantycznych oszustw na Wall Street.
 • Małe zbrodnie małżeńskie

  Małe zbrodnie małżeńskie

  Kolejny bestseller autora Oskara i Pani Róży w wersji z ilustracjami!