Zbigniew Ziobro

Synonimy:
Ziobro, Ziobro telefony Ziobro Zbigniew
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbigniew Ziobro (2176)

Filmy - Zbigniew Ziobro (70)

 • Ziobro: Sądy przekraczają swoje uprawnienia kierując pytania prejudycjalne do Brukseli

  - Jest to normalna aktywność prokuratora generalnego, która w żadnym razie nie służy wyprowadzeniu Polski z UE – zapewnił Zbigniew Ziobro odnosząc się do wniosku, który wysłał do Trybunału Konstytucyjnego. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny wysłał do obsadzonego przez PiS TK wniosek o uznanie za niekonstytucyjne unijnych przepisów pozwalających polskim sądom zadawać pytania prejudycjalne Trybunałowi Sprawiedliwości UE. Komentatorzy ocenili, że może to być pierwszy krok do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. (TVN24/x-news)
 • Europoseł PO negatywnie o wniosku Ziobry ws. obowiązywania unijnego prawa

  – Kwestionowanie unijnego porządku prawnego to jest działanie wrogie Unii Europejskiej i tak jest odbierane – powiedział europoseł PO Tadeusz Zwiefka. Odniósł się w ten sposób do pisma ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego. Ziobro domaga się stwierdzenia niekonstytucyjności przepisu Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który pozwala m.in. na składanie pytań prejudycjalnych przez polskie sądy. (TVN24/x-news)
 • Ziobro o dozorze dla przywódcy pseudokibiców Wisły Kraków przed ekstradycją z Włoch

  - Włoski sąd uznał zasadność polskiego wniosku i podjął właściwą decyzję o przekazaniu pana Pawła M. do Polski. Ale niestety popełnił też błąd, chyba w związku z bardzo rygorystycznym prawem we Włoszech. Podjął decyzję za późno, co skutkuje nieszczęśliwą decyzją o zastosowaniu dozoru wobec Pawła M. - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił decyzję o dozorze dla zatrzymanego we wrześniu Pawła M. "Miśka", lidera gangu kiboli Wisły Kraków. Resort obawia się, że podejrzany będzie ukrywał się, by uniknąć ekstradycji do Polski. (TVN24/x-news)
 • "Z. Ziobro próbuje kwestionować nadrzędność przepisów unijnych nad przepisami polskiego prawa"

  - UE jest rodzajem gry zespołowej. To mniej więcej tak, jakby jeden z uczestników meczu wręczył czerwoną kartkę arbitrowi spotkania, a wręczył ją rękami arbitra klasy C, okręgówki, który już wielokrotnie był podejrzewany o ustawianie meczów. Pozostali uczestnicy, ani arbiter główny na pewno nie zgodzą się na takie rozegranie – tak Dariusz Mazur ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis" odniósł się do wniosku Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości napisał do Trybunału Konstytucyjnego pismo z prośbą o uznanie za niekonstytucyjny przepisów unijnego traktatu pozwalających polskim sądom zadawać pytania prejudycjalne. (TVN24/x-news)