zawody

Artykuły - Zawody (715)

 • Makabiada. Zapomniane żydowskie igrzyska w Zakopanem

  Makabiada. Zapomniane żydowskie igrzyska w Zakopanem

  Przed wybuchem II wojny światowej w Zakopanem odbyły się trzy wielkie międzynarodowe imprezy sportowe. O jednej z nich mówi się niewiele, chociaż Polacy wygrali klasyfikację generalną zawodów. To Makabiada. Zapomniane żydowskie igrzyska pod Tatrami. Ich największą gwiazdą był Henryk Mückenbrunn - znakomity narciarz o filmowym życiorysie.
 • Elektryczne hulajnogi pełne neonów – powstaje nowa seria wyścigowa

  Elektryczne hulajnogi pełne neonów – powstaje nowa seria wyścigowa

  Na Twitterze zapowiedziano właśnie The eSkootr Championship (eSC), pierwszą na świecie, oficjalną serie wyścigów elektronicznych hulajnóg w oprawie rodem z filmu Tron.
 • "Specjalistki" - odc. 2

  "Specjalistki" - odc. 2

  Przed jakimi wyzwaniami staną bohaterki "Specjalistek" w drugim odcinku programu? Przed drwalką Julką udział w międzynarodowych zawodach i wielka presja. Asia, pilotka konwoju, ma do przejechania jeszcze 200 kilometrów, a rolniczka Agnieszka rusza przygotować podmokłe pole - szybko się okazuje, że pośpiech to zły doradca.
 • Nietypowe zawody z gwarancją zatrudnienia

  Nietypowe zawody z gwarancją zatrudnienia

  Co studiować, żeby znaleźć pracę? Czy da się połączyć pracę i zainteresowania? Na zagranicznych niszowych kierunkach uczą jak podglądać przyrodę, projektować buty, jachty, stworzyć własną markę wina albo uratować świat.
 • Najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy. Kontrowersyjna lista MEN

  Najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy. Kontrowersyjna lista MEN

  Ślusarz bardziej potrzebny niż opiekun osoby starszej - od września deficytowe zawody, które pojawiają się w szkołach branżowych, dostaną specjalne dofinansowanie. Lista przygotowana przez MEN już budzi kontrowersje.
 • Emilewicz: Zniknie 30 proc. zawodów

  Emilewicz: Zniknie 30 proc. zawodów

  ​Najnowsze badania wskazują, że w ciągu czterech-pięciu lat zniknie 30 proc. zawodów, które są dzisiaj wykonywane na świecie - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Te zawody nie istniały jeszcze 5 lat temu

  Te zawody nie istniały jeszcze 5 lat temu

  Na rynku pracy pojawiają się nowe profesje, w których pożądane są kompetencje obecnych 20- i 30-latków. Również innowacyjność gospodarki powoduje, że powstają specjalności, w których liczy się przede wszystkim kreatywność, znajomość nowych technologii i trendów. Co ciekawe, w wielu z nich można znaleźć zatrudnienie bez względu na ukończony kierunek studiów.
 • Praca zdalna staje się bardzo popularna

  Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna na polskim rynku pracy. Z jednej strony jest to podyktowane korzyściami finansowymi, z drugiej wynika ze specyfiki i preferencji pewnych grup zawodowych, na tyle poszukiwanych na rynku, że mogących wywierać na niego większy wpływ. Tu przede wszystkim na plan pierwszy wysuwają się zawody techniczne, ale również tzw. wolne zawody, związane np. z pisaniem lub tłumaczeniem tekstów.

Filmy - Zawody (18)