Nowe Technologie - zawodnicy

Artykuły - Zawodnicy (3)

 • Olimpiada technologii - Imagine Cup

  Olimpiada technologii - Imagine Cup

  Imagine Cup - największe igrzyska technologiczne na świecie można uznać za zamknięte. Jak poradzili sobie Polacy i jak wyglądały kulisy całej imprezy? INTERIA.PL była jedynym polskim przedstawicielem mediów na miejscu.
 • Doba z algorytmami - Imagine Cup 2008

  Doba z algorytmami - Imagine Cup 2008

  24 godziny - dokładnie tyle nad rozwiązywaniem skomplikowanych problemów matematycznych spędziło sześciu zawodników walczących podczas Imagine Cup w Paryżu w kategorii algorytmy. Jednym z nich był Polak, Radosław Czyż.
 • Japońskie walki robotów

  Japońskie walki robotów

  Wokół rozświetlonego ringu grupa rozentuzjazmowanych kibiców, a w dwóch rogach na przeciw siebie stoją zawodnicy czekający na gong. Brzmi to zupełnie jak zapowiedz emocjonującej walki bokserskiej. I rzeczywiście tak jest. Różnica jest jedynie taka, że do walki stają nie ludzie, a roboty. Oczywiście jak w przypadku każdej bijatyki istnieje zagrożenie uszkodzenia "ciała". Ale w tym przypadku na zawodników czyhają jeszcze dodatkowo inne niebezpieczeństwa - uszkodzenie baterii czy błąd w oprogramowaniu. Nie zraża to jednak miłośników specjalnych turniejów kickboksingu dla robotów, które są organizowane w Japonii dwa razy do roku, do kolejnych prób stworzenia niezwyciężonego "fightera".