zaufanie

Artykuły - Zaufanie (273)

 • Prezes URE: Zaufanie do rynku energii trzeba będzie odbudowywać przez lata

  Prezes URE: Zaufanie do rynku energii trzeba będzie odbudowywać przez lata

  Ustawa zamrażająca ceny energii zniszczyła rynek, a odbudowa zaufania potrwa latami - ocenił prezes URE Maciej Bando. Zaapelował, by kwestię interwencji na rynku pozostawiać regulatorom.
 • Ograniczone zaufanie do antywirusów

  Ograniczone zaufanie do antywirusów

  Problemy z oprogramowaniem antywirusowym Malwarebytes pokazują, iż oprogramowanie zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem może samo powodować błędy, prowadzące nawet do unieruchomienia PC i stacji roboczych. Jest prawdopodobne, że następne uaktualnienia tego typu aplikacji nie będą od razu uruchamiane w środowisku operacyjnym.
 • Pogłębia się kryzys zaufania do państwa

  Pogłębia się kryzys zaufania do państwa

  Mniej niż połowa Polaków ufa prezydentowi, premierowi czy Trybunałowi Konstytucyjnemu. Jeszcze niższy jest poziom zaufania do Sejmu, Senatu i sądów.
 • Łukojć, Skarbiec TFI: GPW musi odzyskać zaufanie zagranicznych inwestorów

  Łukojć, Skarbiec TFI: GPW musi odzyskać zaufanie zagranicznych inwestorów

  Zmiany zarządów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa po wyborach są czymś zupełnie naturalnym i oczekiwanym przez wielu inwestorów. Jak powiedział agencji eNewsroom.pl Adam Łukojć, zarządzający funduszem Skarbiec Małych i Średnich Spółek - Skarbiec TFI, wyzwania stojące przed nową prezes GPW nie są łatwe - ceny akcji mocno spadły, a zachodni inwestorzy wycofują się z warszawskiej giełdy. W związku z tym głównym celem stojącym przed nowymi władzami GPW jest odzyskanie zaufania i kapitału zagranicznych inwestorów.
 • Jackowski, TMS Brokers: Inwestorzy stracili zaufanie do polskiego rynku finansowego

  Jackowski, TMS Brokers: Inwestorzy stracili zaufanie do polskiego rynku finansowego

  - Globalni inwestorzy stracili zaufanie do polskiego rynku finansowego - uważa Paweł Jackowski, dyrektor w TMS Brokers. Taka sytuacja może odbić się na realnej gospodarce poprzez gorszy dostęp do finansowania dla polskiego rządu oraz spółek.
 • Tylko 9 proc. Polaków ufa Putinowi

  Tylko 9 proc. Polaków ufa Putinowi

  Ani Rosja, ani jej prezydent Władimir Putin, nie cieszą się zbytnim szacunkiem lub poparciem na świecie - wynika z badań, przeprowadzonych w 40 krajach, przez amerykański instytut Pew Research Center. Najgorsze opinie o Rosji mają mieszkańcy Polski i Jordanii.
 • Na braku zaufania między przedsiębiorcami traci cała gospodarka. Nawet 280 mld zł

  Na braku zaufania między przedsiębiorcami traci cała gospodarka. Nawet 280 mld zł

  Poziom zaufania w polskim biznesie powoli rośnie, wciąż jednak jesteśmy jednym z bardziej nieufnych narodów. Blisko połowa przedsiębiorców z powodu braku zaufania do kontrahenta rezygnuje z części umów, a 35 proc. z nich uważa, że wiele transakcji nie dochodzi do skutku, ponieważ są postrzegani jako niewiarygodni. Wartość tych transakcji szacowana jest na ok. 281 mld zł, czyli równowartość 13 proc. polskiego PKB.
 • Utrata zaufania w związku. Jak to zmienić

  Utrata zaufania w związku. Jak to zmienić

  Utrata zaufania w związku może wystawić na próbę nawet największe uczucie. Jak wyjść z tego zwycięsko?
 • Sondaż CBOS: Najbardziej ufamy Komorowskiemu, najmniej Palikotowi

  Sondaż CBOS: Najbardziej ufamy Komorowskiemu, najmniej Palikotowi

  Prezydent Bronisław Komorowski jest liderem rankingu zaufania do polityków, ufa mu 69 proc. badanych przez CBOS. Na kolejnych miejscach są: minister SZ Radosław Sikorski (41 proc.) i szef SLD Leszek Miller (34 proc.).
 • Jak można przestrzec dziecko przed pedofilem?

  Jak można przestrzec dziecko przed pedofilem?

  Terapeutka z Fundacji Dzieci Niczyje Jolanta Zmarzlik rozmawiała z Jolantą Pieńkowską i Robertem Kantereitem z "Dzień Dobry TVN" o tym, jak pedofile próbują zaskarbić sobie zaufanie dzieci, aby zwabić je potem np. do swojego domu. - Jeżeli taka osoba już wcześniej nawiąże z dzieckiem relacje, to niemożliwe jest, żeby takie dziecko powiedziało "nie" - zaznaczyła. Zmarzlik podkreśliła także, że dobrze byłoby, aby dzieci cho

Filmy - Zaufanie (5)

 • Zaufał kumplowi. Nie przewidzieli tego jednego

  Chłopak zdecydował się zaufać swojemu kumplowi, który miał go złapać. Niestety kluczowa rzecz im umknęła. Zobaczcie zresztą sami.
 • Mężczyzna bawi się ze swoim psem. Uroczy widok

  Nagranie, w którym mężczyzna bawi się ze swoim pupilem. Co to za zabawa? Przekonajcie się sami.
 • Sonda INTERIA.TV: Zaufanie do instytucji

  „Jakim instytucjom Pan(i) ufa, jakim nie?” - na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Krakowa w ramach sondy będącej częścią naszej akcji „Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie”. Największym zaufaniem cieszą się Wojsko Polskie (72 proc.), radio (62 proc.), Policja (61 proc.), Internet (56 proc.) oraz Prezydent RP (53 proc.). Instytucjami, którym najbardziej nie ufamy, są: Sejm (70 proc.), rząd (55 proc.), sądy (42 proc.) i telewizja (34 proc.) - wynika z badania "Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie" przeprowadzonego dla Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
 • EuroparlTV: Tracimy zaufanie do UE!

  Coraz więcej obywateli mówi Unii Europejskiej "nie". Nie przynosząca wyraźnych efektów walka z kryzysem, biurokracja, brak przejrzystości - to najczęściej powtarzające się zarzuty wobec unijnych instytucji. Czy to początek końca europejskiej jedności?