zaświadczenie

Synonimy:
zaświadczenia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zaświadczenie (108)

 • Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Pracodawcy w sektorze finansowym będą mieli prawo żądać od zatrudnianych osób oświadczenia o niekaralności lub informacji z Krajowego Rejestru Karnego - taki ma być efekt ustawy, której projektem ma się jutro zająć rząd.
 • Jak uzyskać zaświadczenie z urzędu skarbowego?

  Jak uzyskać zaświadczenie z urzędu skarbowego?

  Załatwienie wielu spraw uzależnione jest od przedłożenia zaświadczenia wystawionego przez administrację skarbową, np. o dochodach, niezaleganiu w podatkach czy rezydencji. Wniosek o jego wydanie można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym lub dowolnym centrum obsługi, przesłać pocztą lub przekazać przez internet. Trzeba również na ogół uiścić opłatę skarbową.
 • Koszty badań profilaktycznych a składki ZUS

  Koszty badań profilaktycznych a składki ZUS

  Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do jej wykonywania na określonym stanowisku. W celu jego uzyskania kieruje pracownika - w zależności od okoliczności - na badania wstępne, okresowe lub kontrolne. Koszt przeprowadzenia takich badań musi pokryć z własnych środków. Wartości tej nie dolicza jednak do podstawy wymiaru składek ZUS pracownika. Inaczej powinien postąpić zleceniodawca, który sfinansował koszty badania lekarskiego zleceniobiorcy. W tym przypadku wartość przeprowadzonego badania podlega oskładkowaniu.
 • Lekarki skazane za wystawianie fałszywych zaświadczeń

  Na kary więzienia w zawieszeniu i grzywny skazał w czwartek Sąd Rejonowy Lublin-Zachód dwie lekarki, które uznał za winne wystawiania pacjentom fałszywych zaświadczeń o stanie zdrowia. Dokumenty były przedstawiane w ZUS w celu uzyskania rent.
 • Lekarz fałszował zaświadczenia dla kierowców

  Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali lekarza podejrzanego o wystawianie bez uprawnień zaświadczeń lekarskich dla kierowców zawodowych. Lekarz posługiwał się pieczątkami wystawionymi na nazwiska innych lekarzy. Grozi mu do 5 lat więzienia.
 • Lekarze skazani ws. łapówek za fałszywe zaświadczenia

  14 lekarzy i pośrednika, oskarżonych o korupcję w związku z wystawianie fałszywych opinii o stanie zdrowia, skazał w poniedziałek szczeciński sąd. Dwóch znanych w mieście lekarzy i pośrednik usłyszeli wyroki 3 lat więzienia, reszta - od 10 miesięcy do 2 lat w zawieszeniu.
 • Chciały uniknąć WF-u, mogą trafić do więzienia

  Dwóm uczennicom z Zielonej Góry (woj. lubuskie) nie chciało się ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Same zwalniały się z zajęć, podrabiając zaświadczenia lekarskie. Wpadły - teraz zajmuje się nimi prokurator. Nastolatki usłyszały już dwanaście zarzutów.
 • Becikowe tylko z zaświadczeniem

  Becikowe tylko z zaświadczeniem

  Rodzice, którzy po nowym roku zgłoszą się po becikowe, będą musieli dostarczyć zaświadczenie od ginekologa lub położnej, że matka była pod opieką medyczną od 10 tygodnia ciąży.
 • "Metro": Tajny kwit na becikowe

  "Metro": Tajny kwit na becikowe

  Od nowego roku zapomogę po urodzeniu dziecka dostaną tylko te kobiety, które udowodnią, że były pod opieką lekarza od 10. tygodnia ciąży. Potrzebne do tego jest zaświadczenie, o którego istnieniu wiedzą jedynie urzędnicy i nie wszyscy lekarze - informuje "Metro".
 • Pełnomocnik do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia

  Podatnicy w celu potwierdzenia określonych faktów niejednokrotnie muszą legitymować się zaświadczeniami. Aby uzyskać taki dokument trzeba, złożyć wniosek. Niektórzy podatnicy dokonują tego samodzielnie, inni wyręczają się pełnomocnikiem. W tym drugim przypadku pojawia się problem, dotyczący zwłaszcza tych, którzy wielokrotnie występują o zaświadczenia. Organy podatkowe żądają bowiem za każdym razem złożenia pełnomocnictwa bądź jego odpisu.