wydarzenia - zastrzyk

Artykuły - Zastrzyk (6)

 • Łódzkie: Niedługo "olbrzymi zastrzyk pieniędzy"

  Obecność Polski w Unii Europejskiej jest szansą na rozwój gospodarczy, kulturalny i społeczny kraju; umożliwia też wpływ na to, co się dzieje w Europie - uznali przedstawiciele władz Łodzi. Przyznali przy tym, że jeszcze nie do końca umiemy korzystać z członkostwa we Wspólnocie.
 • Ból bez refundacji. Dlaczego?

  Co najmniej sto tysięcy przewlekle chorych Polaków mogłoby nie cierpieć z bólu, gdyby otrzymali zastrzyk blokujący nerwy. Niestety, Narodowy Fundusz Zdrowia przestał refundować ten zabieg. Sprawą zainteresował się rzecznik praw obywatelskich - pisze "Dziennik".
 • Nowe piersi z tłuszczu brzusznego

  Naukowcom udało się odtworzyć piersi, wykorzystując do tego tłuszcz pobrany z brzucha, ud lub pośladków. Procedura zwana Celution może być przeprowadzona w ciągu godziny. Kosztuje dość dużo, ale niepomiernie mniej niż operacja chirurgiczna. A to duża nadzieja dla osób po mastektomii.
 • Zastrzyk opalenizny

  Zastrzyk opalenizny

  Leżenie godzinami plackiem na plaży, czy wielokrotne wizyty w solarium zastąpi w przyszłości seria zastrzyków - pisze "Rzeczpospolita".
 • "Szczepionka lecznicza" dla chorych na AIDS

  Kolejna nadzieja dla chorych na AIDS. Francuzi wynaleźli tak zwaną "szczepionkę leczniczą" przeciwko tej chorobie. Chodzi o zastrzyk, który nie chroni przed zakażeniem się wirusem HIV, ale wzmacnia odporność organizmu u osób już chorych. Specjaliści mają nadzieję, że w przyszłości może ona zastąpić ciężko znoszone przez ludzki organizm leki, zażywane przez chorych na AIDS.
 • USA: Ostatnie chwile skazanego na śmierć McVeigha

  Trwają ostatnie przygotowania do egzekucji człowieka, który swym zamachem odebrał życie stu sześćdziesięciu ośmiu osobom. McVeigh ma zostać stracony dziś, o 14. czasu polskiego. Kilkadziesiąt osób będzie oglądać egzekucję poprzez weneckie lustra. Dalsze 300 osób zobaczy śmierć terrorysty dzięki transmisji w zamkniętej sieci telewizji kablowej.