zaspy

Artykuły - Zaspy (11)

 • Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  Zima w odwrocie, ale na Lubelszczyźnie dalej zalega śnieg. Na południowym zachodzie Polski opady utrudniają jazdę. Policja i drogowcy apelują o ostrożność.
 • Południowa Dakota pod śniegiem. Nawet półtorametrowe zaspy

  Południowa Dakota pod śniegiem. Nawet półtorametrowe zaspy

  Nawet półtorametrowe zaspy i zamknięte drogi - to efekt zamieci śnieżnych, które w weekend nawiedziły okolice miasta Wall w Południowej Dakocie w USA.
 • Zima w pracy - pamiętaj o swoich prawach!

  Zima w pracy - pamiętaj o swoich prawach!

  Mroźna zima może być miłym okresem - dla narciarzy, dzieci jeżdżących na sankach bądź osób lubiących orzeźwiające spacery. W mroźne dni trzeba również pracować, a to jest już mniej przyjemne, zwłaszcza dla osób pracujących na otwartej przestrzeni. Gdy temperatura na zewnątrz spada, rośnie liczba obowiązków pracodawców wobec tej grupy zatrudnionych.
 • Horror. Zamiecie, korki, MPK za darmo!

  Polska zmaga się z mocnym atakiem zimy. Wczorajsze intensywne opady spowodowały wieczorny paraliż południowej części kraju.
 • Śnieg za 3 tys. dolarów

  Śnieg za 3 tys. dolarów

  Pomysłowość internautów nie zna granic. Na jednym z kanadyjskich serwisów aukcyjnych pojawiła się oryginalna oferta - dwumetrowa góra zaspy śnieżnej za 99 centów. Ostatecznie furę śniegu zlicytowano za ponad 3 tysiące dolarów.
 • Będzie jeszcze zimniej

  Będzie jeszcze zimniej

  Ze wschodu zbliża się kolejna już fala silnych mrozów. Ochłodzi się w ciągu dwóch najbliższych nocy. Na wschodzie temperatura może spaść do nawet minus 28 stopni.
 • Ślizgawka na polskich drogach

  Ślizgawka na polskich drogach

  Intensywne opady śniegu paraliżują od rana polskie drogi. Najgorzej jest na południu, zwłaszcza na Śląsku. Zima nie ominęła też Warszawy.
 • Niebezpiecznie na drogach!

  Niebezpiecznie na drogach!

  W wielu miejscach kraju pada śnieg i wieje silny wiatr. Na drogach panują trudne warunki jazdy, najgorzej jest w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim. Policja zniosła wieczorem zakaz ruchu tirów na "zakopiance".
 • Wielki korek na A4

  Wielki korek na A4

  Gwałtowny atak zimy w południowej Polsce. Sypie bardzo gęsty śnieg, wieje silny, porywisty wiatr, na drogach tworzą się duże zaspy. Nieprzejezdnych jest bardzo wiele dróg na Śląsku, fatalna sytuacja panuje także na drogach sąsiedniej Opolszczyzny, w świętokrzyskiem i w Małopolsce. Nieprzejezdnych jest większość dróg wojewódzkich w lubelskiem. Wieje porywisty wiatr. Na Autostradzie Małopolskiej A4 z Krakowa do Katowic utworzył się gigantyczny korek.
 • Sytuacja na drogach poprawia się

  Drogowcom udało się opanować sytuację na trasach krajowych. Utrudnienia napotkać można natomiast na drogach wojewódzkich. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego, nadal zamkniętych jest co najmniej kilkanaście odcinków tych dróg.