zarobki za granicą

Artykuły - Zarobki za granicą (73)

 • Pracujący za granicą dołożą do budżetu. Ministerstwo Finansów chce zlikwidować ulgę abolicyjną

  Pracujący za granicą dołożą do budżetu. Ministerstwo Finansów chce zlikwidować ulgę abolicyjną

  Polak zarabiający w państwie, w którym opłaca niższe podatki lub korzysta z ulg podatkowych, będzie musiał dopłacić daninę od zagranicznego dochodu polskiemu fiskusowi. Taki będzie efekt planowanej likwidacji ulgi abolicyjnej.
 • Polacy za granicą - gdzie można zarobić najwięcej?

  Polacy za granicą - gdzie można zarobić najwięcej?

  Polacy coraz częściej wybierają się poza granice naszego kraju w celach zarobkowych. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że wiele państw, szczególnie zachodnich, kojarzonych jest z wysokimi wynagrodzeniami. W których krajach nasi rodacy są w stanie zarobić najwięcej? Do jakich krajów najchętniej wyjeżdżają?
 • Miliony Niemców nie dostają płacy minimalnej

  Miliony Niemców nie dostają płacy minimalnej

  ​Około 3,8 mln pracowników w Niemczech nie dostało w 2018 r. przysługującej im płacy minimalnej.
 • W Polsce minimalne wynagrodzenie jest prawie trzykrotnie niższe niż w Irlandii

  W Polsce minimalne wynagrodzenie jest prawie trzykrotnie niższe niż w Irlandii

  W Polsce poziom minimalnego wynagrodzenia jest wyższy niż m.in. na Litwie, Słowacji, w Estonii czy Czechach. Nadal jednak daleko nam do takich krajów jak Irlandia, gdzie pensja minimalna jest niemal trzykrotnie wyższa niż w Polsce (1656 euro vs 611 euro miesięcznie) - wynika z najnowszych danych Eurostatu.
 • Zarobki i koszty życia w Szwajcarii

  Zarobki i koszty życia w Szwajcarii

  Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów Europy. Zachwyca pięknymi krajobrazami, górami i jeziorami, ale również wysokimi zarobkami. Kraj liczy około 8,5 mln mieszkańców. Obowiązującą walutą jest frank szwajcarski (1 CHF = 3,56 zł, kurs na dzień 17.09.2019). Ze względu na wysokie wynagrodzenia coraz więcej ludzi wybiera ten kraj w celu stałego osiedlenia się. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej zarobkom i kosztom życia w Szwajcarii.
 • Ile zarabia najwyższa kasta menedżerów w RFN? Ponoć za mało

  Ile zarabia najwyższa kasta menedżerów w RFN? Ponoć za mało

  Szefowie rad nadzorczych koncernów DAX otrzymali w ub. roku rekordowe wynagrodzenia - przeciętnie 424 tys. euro. Ale to za mało, by dorównać szefom zarządów.
 • Płaca minimalna w UE. Jak wypadają Niemcy?

  Płaca minimalna w UE. Jak wypadają Niemcy?

  W międzynarodowym porównaniu 9,19 euro za godzinę może wypaść dobrze, ale rzadko wystarczy na życie. Aby tak było, płaca minimalna w Niemczech musiałaby wzrosnąć do 12 euro.
 • W Niemczech wzrosły wynagrodzenia. O ile?

  W Niemczech wzrosły wynagrodzenia. O ile?

  Dla pracowników w Niemczech był to dobry rok - podkreśla Federalny Urząd Statystyczny. Według jego wyliczeń w trzecim kwartale tego roku płace brutto odnotowały największy od siedmiu lat wzrost. Przeciętnie wynagrodzenia wzrosły o 3,6 proc. Taki trend odnotowano ostatnio w 2011 roku.
 • Zarobki Polaków w Anglii tracą na atrakcyjności

  Zarobki Polaków w Anglii tracą na atrakcyjności

  Brytyjski funt jest słaby. Zarobki Polaków pracujących w Anglii i wysyłających swe dochody do rodziny w kraju są o 17 proc. niższe. Funt może być jeszcze słabszy z powodu konfliktów wokół brexitu.
 • Zarobki i koszty życia na Islandii

  Zarobki i koszty życia na Islandii

  Obecnie coraz częściej słyszy się o wyjazdach ludzi na Islandię, która słynie z pięknych krajobrazów oraz wysokich zarobków. Islandia liczy około 346 750 mieszkańców. Obowiązującą walutą na Islandii jest korona islandzka (IKR, ISK). Rynek pracy w tym kraju skandynawskim jest bardzo otwarty dla obywateli UE, w tym Polaków.