zarobki pielęgniarek

Artykuły - Zarobki pielęgniarek (5)

 • Płace w ochronie zdrowia wzrosną, ale nie dla wszystkich. Związki liczą na więcej

  Płace w ochronie zdrowia wzrosną, ale nie dla wszystkich. Związki liczą na więcej

  Mimo pandemii dyrektorzy szpitali musieli znaleźć pieniądze na lipcowe podwyżki dla pracowników. Zdaniem związkowców są one zdecydowanie za małe. Na początku wakacji chcą wrócić do rozmów o podniesieniu wskaźników, według których ustala się pensje.
 • Wypłacanie podwyżek dla pielęgniarek: Potrzebne są kontrole u pracodawców?

  Wypłacanie podwyżek dla pielęgniarek: Potrzebne są kontrole u pracodawców?

  Organizacjom pielęgniarskim udało się uzyskać jasne stanowisko ministra zdrowia i NFZ wobec tych pracodawców, którzy nie dostosowali się do uregulowań prawnych w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Zdaniem dyrektorów lecznic, skala problemu jest już niewielka, a rzeczywistym wyzwaniem jest wzrost innych kosztów po realizacji podwyżek wynagrodzeń.
 • Od stycznia więcej pielęgniarek na oddziałach

  Od stycznia więcej pielęgniarek na oddziałach

  Od stycznia w szpitalach zaczną obowiązywać nowe normy dotyczące minimalnej liczby pielęgniarek na oddziałach. To kolejny punkt wynegocjowanego latem pakietu Szumowskiego. - Żeby poprawić kondycję polskiego pielęgniarstwa trzeba dodatkowo zachęcić do nauki tego zawodu i zmniejszyć liczbę pielęgniarek i położnych opuszczających kraj - podkreśla Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
 • Więcej pieniędzy dla pielęgniarek, ale mniej dla pacjentów

  Więcej pieniędzy dla pielęgniarek, ale mniej dla pacjentów

  2,5 mld zł - tyle zdaniem Fundacji Alivia trzeba będzie zabrać z budżetu NFZ na chorych, żeby sfinansować podwyżki dla pracowników medycznych.
 • Wynagrodzenia pielęgniarek w 2016 r.

  Wynagrodzenia pielęgniarek w 2016 r.

  Według danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, pod koniec 2016 roku w Polsce było zarejestrowanych 282 547 pielęgniarek. Większość osób wykonujących ten zawód jest niezadowolona ze swojego wynagrodzenia i warunków pracy. 9 lipca 2018 roku zawarto porozumienie wprowadzające nowe regulacje dotyczące norm zatrudnienia pielęgniarek. Fakt ten, a także liczne protesty osób na tych stanowiskach w ostatnim czasie sprawiły, że warto przyjrzeć się wynagrodzeniom tej grupy zawodowej bliżej.