zarobki informatyków

Artykuły - Zarobki informatyków (26)

 • Zarobki pracowników IT w Warszawie w 2017 r.

  Zarobki pracowników IT w Warszawie w 2017 r.

  Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie wyniosła 7081 zł brutto - wynika z raportu "Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak. Wynagrodzenia 54,2 proc. o zatrudnionych wzrosły w porównaniu do roku 2016. Dla 36,1 proc. pozostały na takim samym poziomie.
 • Zarobki w działach IT w 2017 r.

  Zarobki w działach IT w 2017 r.

  Mediana wynagrodzeń w działach IT w 2017 roku wyniosła 6500 zł brutto miesięcznie.
 • Dlaczego należy porównywać wynagrodzenie w rynkiem? Szczególnie w branży IT

  Dlaczego należy porównywać wynagrodzenie w rynkiem? Szczególnie w branży IT

  Czy twoja firma ma problem z retencją pracowników? Czy macie trudności z rekrutowaniem wykwalifikowanych specjalistów? Malejące bezrobocie oraz rosnące wynagrodzenie sprawiają, że pracownicy nie obawiają się już zmieniać pracy.
 • Praktyki wynagradzania w branży IT w 2017 r.

  Przeprowadzając badania wynagrodzeń, pracodawców pytamy nie tylko o wysokość stawek na poszczególnych stanowiskach, ale także o sposoby wynagradzania. Tak było również w przypadku Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT - 2017. Na podstawie zebranych tam danych powstał niniejszy raport dotyczący praktyk wynagradzania w branży IT w 2017 roku. Wśród pytań znalazły się te dotyczące tabeli płac, pozycjonowania się względem rynku, systemu premiowania, polityki zatrudnienia i regulowania kwestii nadgodzin.
 • Benefity w branży IT w 2017 roku

  Benefity w branży IT w 2017 roku

  Oferowanie niektórych benefitów stało się już standardem na polskim rynku pracy, a szczególnie w branży IT. Firmy informatyczne dbają o to, by pakiet proponowanych przez nich świadczeń był bogaty. Często pracodawcy wręcz prześcigają się we wdrażaniu coraz to bardziej luksusowych benefitów. Wysiłki te są doceniane, bo 82 proc. pracowników z branży IT jest zadowolonych z oferowanych przez firmę świadczeń. W artykule przedstawiono, jakie benefity oferują swoim pracownikom pracodawcy z branży IT. Dane pochodzą z Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT - 2017.
 • Praktyki wynagradzania w IT - premia rekomendacyjna

  Od dłuższego czasu w Polsce występuje problem z niedoborem informatyków. Zgodnie z danymi GUS brakuje ich aż 50 tysięcy. Jak wynika z raportu Sedlak & Sedlak o rynku pracy IT aż 91% firm informatycznych ma problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych kandydatów. Dodatkowym utrudnieniem jest malejąca liczba absolwentów kierunków informatycznych. W 2007 roku było ich ponad 17 tys., podczas gdy w 2014 roku niespełna 13 tys.
 • Zarobki programistów w 2017 roku

  Zarobki programistów w 2017 roku

  Zarobki w branży IT to temat, który elektryzuje specjalistów ds. wynagrodzeń. Według powszechnego przekonania rynek umożliwia informatykom stawianie wysokich żądań finansowych. Szczególną grupą w tej branży są programiści, których unikalne umiejętności są wysoko cenione na rynku. Warto przyjrzeć się bliżej tej grupie, gdyż ich zarobki są zróżnicowane nie tylko ze względu na poziom doświadczenia czy lokalizację firmy, ale także na języki czy technologie, w których pracują.
 • Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?

  Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?

  Ciekawych wniosków dostarcza ostatni raport płacowy AG Test HR Jesień 2016 na temat wynagrodzeń w IT. Okazuje się, że w przypadku wielu stanowisk, wynagrodzenia nie są już tak atrakcyjne, jak jeszcze wiosną ubiegłego roku.
 • Informatycy niemal jak członkowie zarządów - satysfakcja zawodowa i przyczyny odejść pracowników IT

  Informatycy niemal jak członkowie zarządów - satysfakcja zawodowa i przyczyny odejść pracowników IT

  Miniony rok 2016 upłynął pod znakiem rosnących oczekiwań informatyków. Firmy zatrudniające specjalistów IT prześcigają się w sposobach ich rekrutowania, motywowania i jak najdłuższego zatrzymywania. Wysoka retencja jest tu kluczowa, gdyż o wiele korzystniej jest zatrzymać aktualnego pracownika, niż szukać i wdrażać nową osobę. Aby realizować ten cel, firmy stosują różne narzędzia nagradzania - atrakcyjne i stale rosnące pensje oraz szczególnie bogaty pakiet benefitów.
 • Zarobki specjalistów w branży IT w 2016 r.

  Zarobki specjalistów w branży IT w 2016 r.

  Branża IT jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki, a wynagrodzenia zatrudnionych w niej pracowników z roku na rok rosną coraz szybciej. W artykule przedstawiono jak w 2016 roku kształtuje się poziom płac podstawowych i całkowitych specjalistów IT o różnym poziomie doświadczenia.