zarobki górników

Artykuły - Zarobki górników (34)

 • Górnicy będą zarabiać mniej! Jest porozumienie

  Górnicy będą zarabiać mniej! Jest porozumienie

  W maju br. czas pracy i wynagrodzenia pracowników Polskiej Grupy Górniczej (PGG) będą obniżone o 20 proc. - zakłada porozumienie antykryzysowe, podpisane w piątek przez związkowców i zarząd firmy. Do 10 czerwca zarząd ma przedstawić stronie społecznej plan funkcjonowania PGG do końca tego roku.
 • Wiceminister Adam Gawęda: Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać PGG

  - Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać Polską Grupę Górniczą - powiedział wiceminister energii Adam Gawęda, który uczestniczył w poniedziałek w rozmowach płacowych w tej największej górniczej spółce. Jak mówił, w tym roku PGG wypłaca górnikom w sumie 171 mln zł dodatkowych środków.
 • W czwartek rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  W czwartek rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  ​Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) spotkają się w czwartek z przedstawicielami zarządu spółki, by rozmawiać o możliwościach wzrostu wynagrodzeń w tej największej górniczej firmie. Związki chcą, by w przyszłym roku płace górników wzrosły o 12 proc.
 • 7200 zł - tyle średnio zarabiają górnicy. I domagają się podwyżek

  7200 zł - tyle średnio zarabiają górnicy. I domagają się podwyżek

  7200 zł średnio zarabiają górnicy. I domagają się podwyżek
 • "Rzeczpospolita": Walka o płace w kopalniach

  "Rzeczpospolita": Walka o płace w kopalniach

  Górnicze związki zawodowe szykują się do negocjacji podwyżek. W roku wyborczym mają duże szanse na sukces - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Zarobki w polskim górnictwie

  Zarobki w polskim górnictwie

  Grudzień jest radosnym miesiącem dla górników, nie tylko z powodu świętowania Barbórki, ale i najwyższych w roku wynagrodzeń, które często stanowią dwukrotność miesięcznej pensji. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się zarobkom osób pracujących w górnictwie.
 • Ile powinni zarabiać górnicy?

  Ile powinni zarabiać górnicy?

  Polska Grupa Górnicza, czyli największa firma górnicza w Unii Europejskiej, od 2019 r. będzie w coraz trudniejszej sytuacji, ponosząc rosnące koszty zamykania kopalń. Trudno to będzie pogodzić z wynegocjowanym wzrostem wynagrodzeń i przywróceniem czternastej pensji.
 • Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Polska Grupa Górnicza (PGG) przeznaczy w tym roku na podwyżki wynagrodzeń 280 mln zł, a w przyszłym roku ich koszt przekroczy 300 mln zł. Płace górników wzrosną o ponad 7 proc. W poniedziałek związkowcy porozumieli się w tej sprawie z zarządem i zakończyli spór zbiorowy w spółce.
 • Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej chcą więcej zarabiać

  Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej chcą więcej zarabiać

  Z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego w poniedziałkowe południe rozpoczęły się w Katowicach rozmowy nt. układu zbiorowego pracy dla Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Ich kontekst to postulaty płacowe związków.
 • Związkowcy postulują 10-procentową podwyżkę wynagrodzeń w Polskiej Grupie Górniczej

  Związkowcy postulują 10-procentową podwyżkę wynagrodzeń w Polskiej Grupie Górniczej

  ​Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) wystąpili w czwartek do zarządu firmy z postulatem 10-procentowej podwyżki wynagrodzeń w spółce. Brak porozumienia w tej sprawie będzie oznaczać rozpoczęcie procedury sporu zbiorowego w tej największej górniczej firmie.