zanieczyszczenia

Artykuły - Zanieczyszczenia (48)

Filmy - Zanieczyszczenia (5)

 • Jednym pomagają, innym szkodzą. Maseczki i zwierzęta

  Niektórym pomagają, innym mogą zaszkodzić. Maseczki, czyli nasz podstawowy sposób ochrony przed koronawirusem, zagrażają życiu dzikiej przyrody. Wszystko przez to, że wyrzucone, trafiają do środowiska naturalnego. „Maseczki i rękawiczki są szczególnie niebezpieczne dla dużych zwierząt. Odpady tego typu nie stworzą zagrożenia dla planktonu czy innych drobnych wodnych organizmów, ale już dla żółwia morskiego, mewy, czy dużej ryby mogą być śmiertelne.” — mówi George Leonard, z amerykańskiej organizacji zajmującej się ochroną oceanów. Według naukowca żółwie morskie łatwo mogą się pomylić, uznając gumową rękawiczkę za meduzę, która stanowi ich pożywienie.
 • Jak "czarne złoto" zniszczyło życie ludzi

  W delcie Nigru nikt już nawet nie próbuje łowić ryb. Tutaj wszystko zniszczyło czarne złoto. Po 50 latach eksploatacji złóż ropy naftowej kraina Ogoni na południu Nigerii jest całkowicie zdewastowana.
 • Brud wstydem dla najpiękniejszego miasta Europy!

  Tyber – rzeka, która jest symbolem Rzymu – została uznana za zbyt zanieczyszczoną, by organizować na niej rejsy dla zwiedzających, stanowiące jedną z głównych atrakcji turystycznych Wiecznego Miasta. Tymczasem władze miasta wcale nie kwapią się, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem...
 • EuroparlTV: Przyroda czy turyści? Oto jest pytanie...

  Alpejskie krajobrazy to jeden z największych skarbów Europy. Niestety, odwiedzający je turyści nie zawsze szanują przyrodę. Co zrobić, by ocalić ją od zniszczenia - a jednocześnie pozwolić ludziom cieszyć się jej pięknem?