zamachy w Paryżu

Artykuły - Zamachy w Paryżu (64)

 • Euro 2016. Córka Manuela Diasa marzy o uhonorowaniu ojca podczas finału

  Euro 2016. Córka Manuela Diasa marzy o uhonorowaniu ojca podczas finału

  Jedyną ofiarą śmiertelną zamachu terrorystycznego na Stade de France 13 listopada ubiegłego roku był obywatel francuski portugalskiego pochodzenia Manuel Dias. Jego córka marzy o tym, by pamięć ojca uhonorowano podczas niedzielnego finału Euro 2016.
 • Podejrzany o zamach w Brukseli "wsypał" Abdeslama

  Podejrzany o zamach w Brukseli "wsypał" Abdeslama

  Przebywający w areszcie w Belgii Mohamed Abrini podejrzewany o współudział w zamachach w Brukseli i w Paryżu, miał powiedzieć prokuraturze w kwietniu, że to Salah Abdeslam "odbierał, przewoził i znajdował kryjówki dla zamachowców" – podała stacja VTM Nieuws.
 • ​Zamachy w Paryżu: Ogromne błędy belgijskich służb

  ​Zamachy w Paryżu: Ogromne błędy belgijskich służb

  Wewnętrzny raport belgijskiej policji, którego główne tezy wyciekły we wtorek do mediów, krytykuje służby bezpieczeństwa w Belgi za błędy i zaniechania w działaniach podejmowanych wobec braci Abdeslamów, którzy byli współsprawcami zamachów w Paryżu w ub. roku.
 • Euro 2016 odwołane? Tego chciało Państwo Islamskie

  Euro 2016 odwołane? Tego chciało Państwo Islamskie

  Nowe informacje w sprawie planowanych zamachów terrorystycznych przed Euro 2016 we Francji. Według francuskiej informacyjnej stacji telewizyjnej BFM TV, Państwo Islamskie chciało zrobić wszystko, by doprowadzić do odwołania piłkarskich mistrzostw Europy. Donosi o tym francuski korespondent RMF FM, Marek Gładysz.
 • RMF24: Terroryści planują odbić zamachowca z Paryża?

  Rząd w Paryżu zapowiada, że ekstradycja islamskiego ekstremisty Salaha Abdeslama do Francji odbędzie się w najbliższych dniach. W więzieniu domniemany koordynator paryskich zamachów zostanie odizolowany od pozostałych osadzonych, ale wyzwaniem może się okazać jego przewiezienie z Belgii do Francji.
 • Francois Hollande: Francja zażąda ekstradycji Salaha Abdeslama

  Francois Hollande: Francja zażąda ekstradycji Salaha Abdeslama

  Prezydent Francois Hollande zapowiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że Francja będzie się domagać ekstradycji schwytanego w piątek Salaha Abdeslama, uważanego za koordynatora paryskich zamachów z 13 listopada ubiegłego roku, w których zginęło 130 osób. Hollande powiedział, że są dowody na powiązania sprawców paryskich zamachów z Państwem Islamskim.
 • Eagles of Death Metal: Darmowe bilety dla ocalałych po atakach w Bataclan

  Eagles of Death Metal: Darmowe bilety dla ocalałych po atakach w Bataclan

  Członkowie zespołu Eagles of Death Metal, na koncercie którego 12 listopada 2015 roku doszło do krwawego zamachu terrorystycznego, wracają do Paryża, by zagrać koncert na miejscu tragedii, czyli w klubie Bataclan. Muzycy zapowiedzieli, że wszyscy, którzy ocaleli po ataku, otrzymają darmowe bilety na występ.
 • Francuskie media: Władze wiedziały o planach ataku na Bataclan

  Francuskie media: Władze wiedziały o planach ataku na Bataclan

  Francuskie władze od pięciu lat wiedziały, że islamscy terroryści planują zamach na paryską salę koncertową Bataclan, ale policja jej nie chroniła - podaje RMF FM, powołując się na informacje ujawnione przez nadsekwańskie media. Do ataku w klubie, w którym zginęło 90 osób, doszło ponad miesiąc temu.
 • Brytyjskie samoloty zbombardowały pola naftowe w Syrii

  Brytyjskie samoloty zbombardowały pola naftowe w Syrii

  ​Brytyjskie samoloty z bazy Akrotiri na Cyprze przeprowadziły drugi nalot na syryjskie pola naftowe, będące w rękach Państwa Islamskiego. Odwiedzając pilotów, brytyjski minister obrony Michael Fallon powiedział, że ich misja uprzedza niebezpieczeństwo, które grozi Wielkiej Brytanii "nie dlatego, co robimy - zaznaczył - tylko dlatego, kim jesteśmy".
 • AP: Salah Abdeslam rekrutował bojowników wśród migrantów w Budapeszcie

  AP: Salah Abdeslam rekrutował bojowników wśród migrantów w Budapeszcie

  Rząd Węgier potwierdził w czwartek, że poszukiwany w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu, Salah Abdeslam rekrutował bojowników na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, spośród znajdujących się tam migrantów - informuje agencja Associated Press.

Filmy - Zamachy w Paryżu (6)